Molltalský ledovec – Summer Trip 2018

Rozhodli jsme se strávit víkend v údolí řeky Moll a tím se nám naskytly možnosti vyzkoušet více zábavy najednou.

Celé údolí přímo vybízí k tomu jít lyžovat na ledovec, cože je tak na dopoledne, odpoledne je to spíš na vodní lyže. Ale dopoledne je ježdění super. Po lyžování opět do samoobslužné restaurace s parádním výhledem přímo na led a upravenou sjezdovku. Lidí bylo tento víkend opravdu pomálu, takže ježdění bylo i po třech hodinách stále bez velkých ploten a hromad nahrnutého sněhu. Za mě palec nahoru…. Vloni bylo podle mě lidí tak 4x více.

Odpoledne se dá pak zajít do Flattachu přes silnici na RaggaSlucht, je to výlet po dřevěných lávkách podél potoka, který je zaříznutý hluboko v tomto údolíčku. Tvrdili, že je to na pevnou obuv, ale šlo to i v sandálích s lepší podrážkou. Ale bylo sucho, za mokra to bude asi větší zábava…

Tím ale zábava v tomto údolí stále nekončí, měli jsme sebou deblkajak, takže se dá díky elektrárně svézt i v plném létě na vodě, jen to chce chytit vodu, která teče cca od desíti ráno do dvanácti a pak cca od pěti dál. Buďto s vlastní výbavou, nebo je zde několik půjčoven i s guidy.

Dojet můžete z Flattachu kde je slalomová trať až do UnterKolbnitz, kde je kemp vedený českými guidy a lidmi z vodáckého oddílu. (řízek+hranolky = cca7e) a tečený pivko je taky český :-)

Další den jsme přejeli autovlakem z Mallnitz přes údolí na druhou stranu do Bad Gasteinu, kde jsme se vymáchli v termálech abychom trochu odpočívali po plném programu v Molltalském údolí. Cesta zpátky je pak cca 6 hodin, ale za ty možnosti a zábavu to rozhodně stojí.

Aby se nám cesta trošku rozložila, stavili jsme se u (kajakářské) vysedačky z Koppentraunu na lehkou ferrátku, která je ideální pro první seznámení. Má cca B ale jsou tam dva přechody cca 5-​15m po lanech (mostek). Je to tak na půl hodinky až hodinku, když trefíte nástup a né cvičné lano které končí po cca 30ti metrech :D.

Prostě i v létě se dá v tomto údolí a cestou tam i zpět příjemně zabavit. Nicméně, už aby kydalo, když se člověk dívá ven na teploměr, kde je 36 stupňů

SKOL, za SnowPigs sesmolil Ivoš

Další zajímavé články

Thibault Magnin zavítal ve videu "Peace In Chaos" do prašanu

Španěl Thibault Magnin tentokrát vyměnil snowparky za powder...

Sam Kuch a spol krotí prašan ve videu "Frame Of Mind"

U Head Skis se zase pochlapili a dávají o svojí značce vědět fešným videem v hlavní roli se Samem Kuchem...

Benshi Creative přichází s minimovie "Mixtape"

Ničím nerušená čtvrt hodinka s Benshi Creative je tady...