Monika Nováková a Tereza Novotná se předvedly ve Freeride World Qualifier a Freeride Junior Tour

Dvě české freeriderky se opět představily pod hlavičkou FWQ a FJT...

Nejenom z prestižní Freeride World Tour je živ fanoušek prašanu. Nesmíme zapomínat ani na sourozence Freeride World Qualifier a taky Freeride Junior Tour určenou všem prašanovým talentům a nadějím. Pro nás je hlavně stěžejní, že se v těchto závodech tu a tam míhají taky česká jména a určitě by byla škoda je nechat někde v koutě zapadat prachem. Právě první březnový dny se totiž opět ve výsledkových listinách objevily naše dvě dámy. A to Monika Nováková a česká budoucnost freeridingu Tereza Novotná, které obě zkoušely štěstí u našich rakouských sousedů.

Zkušenostmi zralejší Monika Nováková vyrazila poměřovat síly na závod Pitztal Wild Face Freeride Extreme. Ten se může pyšnit dvouhvězdičkovým oznámkováním a hlavně neortodoxním hodnocením. Nejede se totiž na body ale na čas. Do tyrolského střediska nakonec vyrazilo krotit místní svahy sedm dívek, mezi kterými naše želízko v ohni skončilo na páté příčce. Nejcennější kov mířil do německých luhů a hájů zásluhou Lilly Reik, kterou následovala domácí Anna-Lena Gurschler a další německá žena Natalie Mertemer. Mezi pět a třiceti chlapáky pak nejrychlejší lajnu vyšvihl domácí borec jménem Frederik Eiter.

Kompletní výsledky: zde

Šestnáctiletá Terka Novotná pak zamířila do Fieberburnnu, kde se uskutečnil nejen čtvrtý závod FWT, ale na svoje si tady přisly i juniorské kategorie. Ty zápolily o body v kvalitním tříhvězdičkovém klání. Ve start listu mladých freeriderek do osmnácti let se mačkalo dokonce šestnáct bábovek. Terka nakonec dokráčela ke dvanáctému místu. Největší úsměv určitě provázel vítěznou Astrid Cheylus z Francie. Na bednu jí pak společnost dělala německo-rakouská dvojka Jil Lehnert a Stefanie Freimann. Mezi kluky taky výsledkový listině vévodila francouzská trikolóra zásluhou Maxime Pezeta, kterýho pronásledoval Švéd Max Palm a vítězův krajan Louis Pouvel.

Kompletní výsledky: zde

Terky jízda:

Ať na závěr ještě nezapomeneme. Terka absolvovala taky dva závody v únoru. Vzhledem k tomu že na Stanton Freeride by Skiclub Arlberg byla jediná dáma tak vyhrála. Na juniorském Open Faces v Alpbachtalu zase naopak uzavírala pětičlennou sestavu holek. Z triumfu se tam radovala Stefanie Freimann.

Nezbývá než holkám popřát do dalších závodů hodně toho štěstíčka...

FWQ a FJT web najdete zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Phil Casabon a Mike Hornbeck nás uzemní videem "Truck Talk"

Spojení B-dog a Mike Hornbeck nemůže dopadnou zle...

Birk Ruud a Mathilde Gremaud nedali na FIS Světovým poháru v Tignes soupeřům šanci

Předposlední slopestyle FIS Světovýho poháru letošní sezóny ve francouzském Tignes je za námi...

Andrew Pollard a Arianna Tricomi ukořistili výhru na Freeride World Tour 2023 ve Fieberbrunnu

Rakouský Fieberbrunn byl svědkem předposledního letošního závodu Freeride World Tour 2023...