Monika Nováková a Tereza Novotná se předvedly ve Freeride World Qualifier a Freeride Junior Tour

Dvě české freeriderky se opět představily pod hlavičkou FWQ a FJT...

Nejenom z prestižní Freeride World Tour je živ fanoušek prašanu. Nesmíme zapomínat ani na sourozence Freeride World Qualifier a taky Freeride Junior Tour určenou všem prašanovým talentům a nadějím. Pro nás je hlavně stěžejní, že se v těchto závodech tu a tam míhají taky česká jména a určitě by byla škoda je nechat někde v koutě zapadat prachem. Právě první březnový dny se totiž opět ve výsledkových listinách objevily naše dvě dámy. A to Monika Nováková a česká budoucnost freeridingu Tereza Novotná, které obě zkoušely štěstí u našich rakouských sousedů.

Zkušenostmi zralejší Monika Nováková vyrazila poměřovat síly na závod Pitztal Wild Face Freeride Extreme. Ten se může pyšnit dvouhvězdičkovým oznámkováním a hlavně neortodoxním hodnocením. Nejede se totiž na body ale na čas. Do tyrolského střediska nakonec vyrazilo krotit místní svahy sedm dívek, mezi kterými naše želízko v ohni skončilo na páté příčce. Nejcennější kov mířil do německých luhů a hájů zásluhou Lilly Reik, kterou následovala domácí Anna-Lena Gurschler a další německá žena Natalie Mertemer. Mezi pět a třiceti chlapáky pak nejrychlejší lajnu vyšvihl domácí borec jménem Frederik Eiter.

Kompletní výsledky: zde

Šestnáctiletá Terka Novotná pak zamířila do Fieberburnnu, kde se uskutečnil nejen čtvrtý závod FWT, ale na svoje si tady přisly i juniorské kategorie. Ty zápolily o body v kvalitním tříhvězdičkovém klání. Ve start listu mladých freeriderek do osmnácti let se mačkalo dokonce šestnáct bábovek. Terka nakonec dokráčela ke dvanáctému místu. Největší úsměv určitě provázel vítěznou Astrid Cheylus z Francie. Na bednu jí pak společnost dělala německo-rakouská dvojka Jil Lehnert a Stefanie Freimann. Mezi kluky taky výsledkový listině vévodila francouzská trikolóra zásluhou Maxime Pezeta, kterýho pronásledoval Švéd Max Palm a vítězův krajan Louis Pouvel.

Kompletní výsledky: zde

Terky jízda:

Ať na závěr ještě nezapomeneme. Terka absolvovala taky dva závody v únoru. Vzhledem k tomu že na Stanton Freeride by Skiclub Arlberg byla jediná dáma tak vyhrála. Na juniorském Open Faces v Alpbachtalu zase naopak uzavírala pětičlennou sestavu holek. Z triumfu se tam radovala Stefanie Freimann.

Nezbývá než holkám popřát do dalších závodů hodně toho štěstíčka...

FWQ a FJT web najdete zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...