Monika Nováková kralovala na Pitztal Wild Face 2021

Český úspěch dorazil na freeridovém závodě Pitztal Wild Face 2021...

Dobrých zpráv není nikdy dost. A jedna taková teď dotančila z Rakouska. Závodní sezóna už sice funí z posledního, ale pár opozdilců v podobě jarních závodů se ještě najde. Jedním z nich je unikátní freeridové klání Pitztal Wild Face. A co je na něm tak zvláštního a specifickýho? O vítězi tady totiž nerozhoduje bodový příděl od rozhdočích za výběr lajny nebo plynulost jízdy. Na místní hoře Mittagskogel se totiž jezdí na čas! Jedná se tak o jediný závod v rámci Freeride World Qualifier, kde všechny oči míří na časomíru. Navíc se může pyšnit i dvouhvězdičkovým hodnocením, což vám přinese i zajímavou porci bodů do celkového hodnocení FWQ...

Michael Sinn na Pitztal Wild Face 2021(foto Pitztaler Gletcherbahn)

A teď už ale k tomu nejlepšímu. Mezi něžným pohlavím se totiž na startu ukázala naše Monika Nováková, která na místních svazích nestartovala poprvé. V roce 2019 tady dokázala vybojovat stříbro, a vy jak už podle nadpisu tušíte, tak tentokrát to cinklo nejcennějším kovem! Její výsledný čas sedm minut a jedna vteřinka jí tak zaručil zlatou placku a my posíláme velkou gratulaci! Stříbro brala Němka Lilly Reik, která za naší lyžařkou zaostala o více jak půl minutku. Na bednu je pak doprovodila mladá domácí freerideka Lea Goldberger, která ke zdolání nástrah kopce potřebovala více jak osm minut.

letošní vítězové, kde nechybí Monika Nováková (foto Pitztaler Gletcherbahn)

Pánská sestavička sice mezi sebou nepřivítala ani jednoho Čecha, ale jinak co nejlepší čas vyrazily zkrotit téměř tři desítky lyžníků. Největší fofry nakonec předvedl Švýcar Reto Zeller, kterej jako jedinej dokázal svojí jízdu stlačit pod čtyři minuty a padesát sekund. Jen něco málo přes jednu prokletou vteřinku pak na něj ztratil Leon Flamm z Německa. Tohle bylo těšný... O další čtyři sekundy a pár drobných pak závod úspěšně dokončil Ital Michael Sinn. Třem nejlepším chlapákům se tak jako jediným podařilo atakovat hranici pěti minut. 

Komplentí výsledky si můžeš projet zde.

stříbrný Leon Flamm (foto Pitztaler Gletcherbahn)

Web Pitztal Wild Face najdeš zde.

Monika:

autor a gratulátor

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dej si bezstarostnou dvacetiminutovku "Football" s Burrrlapz crew

Náladozvedač "Football" od Burrrlapz crew právě odrazil...

V sobotu 4.12 (doufejme) proběhne STOP ZEVLING Winter edition – Snb & Freeski Jib Contest

Praha by se příští sobotu měla dočkat na Černým Mostě jibovýho snb a freeski závodu!!

Faction Skis mají venku nadupanej celovečerák "Roots"

Jeden z nejlepších filmů letošní sezóny "Roots" od Faction Skis je konečně online...