Monika Nováková posbírala dvě placky na Freeride World Qualifier v Kazachstánu

Skvělá zpráva dorazila z dalekého Kazachstánu, kde se dvakrát na bednu vydrápala na FWQ Monika Nováková...

Zima už nám zdárně doklepává únor a my jsme pohříchu ještě letos nenakoukli do Freeride World Qualifier. Kvalifikační závody, z kterých se můžete probít až do prestižní Freeride World Tour, na nás dorážejí v nepřeberným množství a není týden, aby se jich pár v kalendáři nepovalovalo. My jsem prozíravě čekali na nějakou výraznou českou stopu a ta konečně přišla minulý víkend. Série totiž vůbec poprví v historii zavítala do lehce exotického Kazachstánu, kde si svojí premiéru odbyla v resortu Shymbulak. Lokalita se nachází v pohoří Ťan-šan ve výšce 2200 metrů nad mořem pouze nějakých dvacet pět kilometrů od největšího kazažského města Almaty. Organizátoři rozhodně neškudlili s časem a během pěti dní zvládnuli zfouknout hned dvě klání, kdy první mělo dvou a druhý tří hvězdičkový hodnocení. A to nejdůležitější? Česká barvy notně zářily!
Do střední Asie totiž vážilo cestu duo Monika Nováková a Ondřej Novák a především ženská část výpravy domů rozhodně nejde s prázdnou! Monika už letos několikrát pokoušela štěstí v rámci FWQ, ale zatím lidově řečeno díru do světa neudělala. Teď si ale vše napravila, když v úvodním 2** závodě nestačila pouze na domácí Yelenu Kruglykhinu a australskou vítězku Zannu Farrell a na svoje konto si připsala bronz a první podium sezóny. Ještě v lepším světle se pak ukázala v kvalitněji dotovaném (3***) pokračování, kdy si česká freeriderka dokonce o místečko polepšila! Připsala si tak do celkový hodnocení, kdy se do skóre počítají tři nejlepší výsledky, pěkných 900 bodů. Monča jinak operuje v hodnocení na 20. místě se ziskem 2250 bodů. Nejlepších devět dam pak postupuje do kvalifikačních závodů Freeride World Challenger. Jinak v závodě lepší lajnu opět vystřihla pouze zmiňovaná Zanna Farrell. Bronz pak tentokrát zamířil do velké Británie díky Rachel Little. Gratulace!

Mezi chlapáky pak do prvního podniku naskočilo dvacet borců a Ondra Novák v konečných výsledcích přesně uzavíral první desítku. Výhru slavil kanadskej borec William Martin před dvojicí ruských pronásledovatelů. Ve tříhvězdové bitvě už mohl slavit zástupce Ruské federace. Dle rozhodčích nejvíce naložil devět a třicetiletý Grigory Korneev. Zbylé dvě medaile si pak rozdělili mladý Francouz Mathys Fornasier a Američan s krásně českým jménem Jason Havlicek. Ondra na svoje konto přidal osmnáctej flek. Nezbývá než na závěr naší dvojici popřát štěstí do dalších letošních závodů! Ať to práší! 

Výsledky Shymbual Freeride Weeku: 2** závod, 3*** závod

Monika Nováková stříbrná na 3*** závodě (foto Shymbulak Mountain Resort)

Web Freeride World Qualifier najdeš zde.

slova procítil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...