Monika Nováková se blýsknula stříbrem na French Freeride Series FWQ 2* v Chamonix

Freeriderka Monika Nováková má v sezón druhou bednu v rámci Freeride World Qualifier...

Dobrý zprávy do nás můžete ládovat horem dolem a nikdy se jich nepřecpeme. A když jde navíc o radostné zprávy přinášející české úspěchy na zahraničních horách, tak to do nás šněrujte klidně přes závit. Máme tady totiž další krásný počínání s českou vinětou. A podepsána je pod ním opět freeriderka Monika Nováková. Ta se nedávno zaskvěla třetím místem na úvodní zastávce Open Faces v Kapplu. Z Rakouska si to pak namašírovala do francouzských Alp, kde pro naše barvy na Frech Freeride Series splašila opět působivý umístění, o který by byla veká škoda se nepodělit s ostatníma.
Francouzská French Freeride Series se samozřejmě započítává do Freeride World Qualifier. Poslední týdny má značně neúprosný kalendář. Od půlky ledna totiž už zmákla naservírovat hned pětici závodů, což je rychlost vážně raketová. Na první zastávce v La Rosiére se Monča sice ještě neobjevila, ale nesmíme opomíjet Dana Koudelku. Ten si v nabitý konkurenci tří desítek jezdců vyjel v dvouhvězdičkovém klání príjemný třináctý místo. Zlato tady slavil domácí mladík Gabin Siau. Na program se pak nacházel i značně bodově dotovaný závod s nejvyšším čtyřbodovým hodnocením. V něm ale Česká republika zástupce neměla.

Monika Nováková na French Freeride Series (foto French Freeride Series)

Největší radost nám ovšem udělal následující podnik v Chamonix. Známý resort ve stínu nejvyšší hory Evropy Mont Blancu české freeriderce sednul. Podle klasifikace FWQ dvouhvězdičkový souboj přivítal v lokalitě Planpraz na startu celkem početnou masu závodnic. Hned osmnáct holek se rozhodlo zdolat násrtahy místních malebných kopců. Monika se nezalekla soupeřek reprezentující lyžařské velmoci a vyválčila grandiózní stříbnou pozici. Velká gratulace! Lepší jízdu než ona vyšvihla pouze domácí Léa Chapuis. Bronz pak putoval do Švýcarska zásluhou Louisi Thilo. Mezi muži pak všem vytel zrak domácí Axel Le Palabe. Není to tak dávno, co jsme jeho jméno vídali ve Světovém poháru big airu či slopestylu. Další placky si rozdělil Švýcar Paul de Pourtalés a další domácí cápek Florian Boully. Svoje první krůčky nebo spíš obloučky v rámci FWQ tady nastřádal taky náš Lukáš Franz, který mezi padesáti borci proplul na pět a třicáté místo. Doufejme, že ho začneme v závodní společnosti potkávat častěji. Monika pak ještě zkusila štěstí ve dvojzávodě v Les Arcs, kde jí to ale příliš nechutnalo a uzavírala výsledkovou listini. Do příště držíme palce!

Kompetní výsledky: La Rosére 2*, La Rosiére 4*, Chamonix 2*, Les Arcs 2* 1, Les Arcs 2* 2

Video z French Freeride Series z Chamonix:

French Freeride Series web najde zde.

spláca

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...