Monika Nováková se předvedla na 4* závodě Freeride World Qualifier v La Rosière

Dalším víkendovým závodem byl čtyřhvězdičkový podnik FWQ v La Rosière a nechyběla u toho naše Monika Nováková...

České freeriderky se o tomto víkendu rozhodně neflinkaly. Kromě úspěšného závodu Open Faces v Rakousku totiž česká vlaječka vlála také ve francouzských Alpách, kde se uskutečnil nadupanej čtyřhvězdičkovej závod Freeride World Qualifier v resortu La Rosière. Vidina možnosti získání pořádnýho balíku bodů přilákala taky pořádnou porci freeriderů. Naším želízkem v ohni byla Monika Nováková. Ta musela čelit hned dalším šestnácti soupeřkám. Po sedmém místě ze zářijového závodu The North Face Frontier na Novém Zélandu, který se pyšnil taky čtyřmi hvězdami, z toho pro tentokrát bylo dvanácté místo. Slavit můžou naši polští souesedů. Z vítězství se totiž raduje Zuzanna Witych, který tak do klína spadlo hned 2500 bodů. Stříbro bere Rakušanka s roztomilým jménem Claudia Klobasa a bronz zůstal doma ve Francii díky Megane Betend.

vítězky v La Rosière (foto La Rosière)

Abychom měli výsledky splněný kompletně, tak se ještě podíváme na pánskou výsledkovou listinu. Tady české jméno nefigurovalo žádné, zato se zde ale objevil domácí Ollivier Maël, kterej dokázal ze třiceti čtyř startujících borců nejvíce okouzlit přihlížející porotu. Na bednu s ním pak vystoupal Jonas Monnin reprezentující Švýcarsko a další domácí freerider Hugo Hoff.

Kompletní výsledky najdete zde

nejlepší pánové (foto La Rosière)

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Osm minut shredění na Windells s partou z ON3P Skis

Pánský osazenstvo z ON3P Skis nás na chvíli přemístí na legendární Mt. Hood...

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...

Report: Narvik, dostupná perla Norska

Lyžování za polárním kruhem zní jako skvělý zážitek, stojí to ale fakt za to? Jak je to s náročností terénu, potřebnou úrovní lyžování, ale i s financemi jsme se rozhodli zjistit na přelomu února a března.