MSJ 2023: Charlie Beatty a Muriel Mohr šampióny slopestylu

Na Mistrovství světa juniorů 2023 v Cardroně známe po dnešku krále a královnu slopestylu...

Na Mistrovství světa juniorů 2023 v novozélandské Cardroně se poprvé ve freeskiingu rozdávaly cenné placky. Po včerejší kvalifikaci se dneska naplno rozjel finálový vlak, který do cílový stanice přivezl nový šampióny v disciplíně slopestylu. Na trať za medailemi vyrazila desítka holek a tucet kluků, mezi kterými už chybělo naše duo Eliasz Kiszka (24. místo) a Péťa Müller (32. flek), před kterými zaklaply kvalifikační závory. Počasí se naštěstí tentokrát umoudřilo, a tak jsme dokonce mohli vidět borce, kteří vytáhli krátký rukávy. Stejně jako kvalifikační boje i tady se jezdci rozparádili na dvou jibových platformách a hned na kvartetu skoků, který prověřily formu mladých lyžníků. S formátem se příliš neexperimentovalo, takže i finále se rozlousklo lepší ze dvou možných jízd.

Švýcar Fadri Rhyner (foto @wintergamesnz)

Mezi něžným pohlavím se nakonec přece jenom otiskla pořádná česká stopa. Vítězství totiž díky druhé jízdě spadlo do kapsy Němce Muriel Mohr, kterou jako kauč vede Jirka Volák. Šestnáctiletá lyžařka vygenerovala následující zlatou jízdu za 86.25 bodů: bs 270 out, k-fed, rightside 540, switch bio 900 tail, cork 720 tail a rightside 720 mute a mohl propuknout zaslouženej bundesrepublik spass! Se stříbrem se musela spokojit vítězka kvaldy patnáctiletá Flora Tabanelli. Italka v jízdě neopomenula switch bio 900 nebo 900 tail, ale nakonec ztratila na německou soupeřku plných pět bodů. Na prázdno nakonec nevyšly ani domácí barvy, když se do bronzu oblékla mladinká Mischa Thomas. Domácí úspěch pak bramborou potvrdila Madeleine Disbrowe. Až pátá pak dopadla Světovými poháry otřískaná Číňanka Ruyi Yang.

vítězka Muriel Mohr (foto @wintergamesnz)

I mezi mlaďáky se to dohemžilo jmény, která nám zatím do zvukovodů mockrát nepřistály. Zlato si nakonec vykoledoval Charlie Beatty z Kanady, který k perfektním railům (270 on cork 450 out a 450 on pretzel 270 out) ještě přivařil čtyři bezchybný skoky (switch bio 900, rightside bio 1080, dub cork 1260 mute a switch rightside dub cork 1440 safety) a jako jediný dokázal poslední jízdou celýho finále prolomit devadesáti bodovou hradbu. Šestnáctiletý rodák z Ontaria tak mohl pomalu začít vstřebávat svůj největší úspěch dosavadní kariéry.

šampión Charlie Beatty (foto @wintergamesnz)

Pro stříbrnou odměnu si tentokrát doplachtil Fadri Rhyner reprezentující helvétský kříž. Švýcar bodoval hlavně závěrečným dub corkem 1620. Na druhou stranu rozhodčí malinko přimhouřili oči u jeho přisedlýho switch dub misty 1260. Přece jenom Nor Leo Landroe svojí jízdu s třemi doubly vyčistil o poznáním znamenitěji, ve prospěch soupeře ale zase mluvily našlapanější raily. Nemá cenu se v tom ale zbytečně babrat. Fadri stříbrnej, Leo bere bronz. Do top pětice se pak ještě vměstnal Viktor Alexander Maksyagin ze Švýcarska a finská naděje Aimo Mandelin. Šampionát pak pokračuje v pátek 1. záři, kdy se vlítne do kvaldy big airu a nebude u toho chybět ani českej duet. Nezbývá než našim želízkům držet palce!

bronzový Leo Landroe (foto @wintergamesnz)

Výsledky finále MSJ 2023 ve slopestylu:

Kluci:

1. Charlie Beatty (CAN)
2. Fadri Rhyner (SUI)
3. Leo Landroe (NOR)
4. Viktor Alexander Maksyagin (SUI)
5. Aimo Mandelin (FIN)
6. Bendik H. Rasmussen (NOR)
7. Finley Melville Ives (NZL)
8. Jacob Durepos (CAN)
9. Hugh MacMenamin (USA)
10. Lars Ruchti (SUI)
11. Jaakko Koskinen (FIN)
12. Matthewe Lapine (CAN)

nejlepší kluci (foto @wintergamesnz)

Holky:

1. Muriel Mohr (GER)
2. Flora Tabanelli (ITA)
3. Mischa Thomas (NZL)
4. Madeleine Disbrowe (NZL)
5. Ruyi Yang (CHN)
6. Kathryn Gray (USA)
7. Daisy Thomas (AUS)
8. Linshan Han (CHN)
9. Eleanor Andrews (USA)
10. Taylor Breen (NZL)

Celkové výsledky: kluci, holky

Flora, Muriel a Mischa (foto @wintergamesnz)

Web Winter Games NZ najdeš zde. MSJ 2023 na FIS webu zde.

text urolboval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...