MSJ 2024: Parádá! Péťa Müller si proklestil cestu do finále slopestylu

Hned na úvod Mistrovství světa juniorů 2024 v Livignu dokázal Péťa Müller v nabitý konkurenci postoupit do finále slopestylu...

Zima se v našich končinách ještě jednou pokusila postavit na zadní a vzepřít se osudu. Nás ale momentálně hlavně těší, že ideální podmínky panují v italském Livignu, které aktuálně žije Mistrovstvím světa juniorů 2024. Poslední velká akce sezóny pod hlavičku Mezinárodní lyžařské federace dneska konečně taky zahájila soutěže freeskierů, kteří se hned střemhlav ponořili do kvalifikace slopestylu. Ve Snowparku Mottolino se kus svojí slávy snažilo ulovit taky naše trio juniorských reprezentantů v sestavě Petr Müller, Eliasz Kiszka a Kuba Koula. Ve třech heatech se na start podívalo téměř osmdesát borců narozených mezi léty 2006-2010! Do finále pak prolezla vždy pouze nejlepší pětice z heatu tedy jenom patnáct vyvolených! Spíš to tedy vypadalo, že kluci dřív vyrobí lék na rakovinu ze svých propocených fuseklí, než že pokoří brány kvalifikace! Jenže podařilo se a Petr Müller si tak zapsal jeden z nejzářnějších úspěchů českýho freeskiingu v této sezóně!!
Péťa se objevil v heatu číslo dva a ve druhým kole vyplesknul jízdu: 270 na mailbox 450 out, lip 270 na 270 ven ze speedu, switch dub cork 1260 mute, dub cork 1440 tail a rightside dub cork 1260! Od rozhodčích schytal epesní skóre 86.00 bodů a díky třetí fleku v heatu mohl slavit postup do zítřejší finále, ve kterým mu všichni budeme držet pěsti, palce, prostě úplně všechny tělesný údy! Jinak Eliasz nakonec v celkových výsledcích zakotvil na 36. místě a Kuba uzavíral čtvrtou desítku. Nejvíce se v kvaldě rozparádil estonský favorit Henry Sildaru, kanadský obhájce loňskýho zlata Charlie Beatty a pro mě osobě neznámý Amík Anders Chapman. Všichni tři ovládli svoje heaty. Zapomenout pak nesmíme ani na dámy. Osmičlenné postupující partičce vévodila k radosti kauče Jirky Voláka jeho svěřenkyně Muriel Mohr z Německa před domácí Florou Tabanelli a Kathryn Gray z USA. Chlapáci by svoje finále měli odšpuntovat zítra ve 12:15 a live stream doufejme pojede živě na Youtubu kanálu FIS Freestyle Skiing. Fandit samozřejmě budeme všichni od Chebu po Jablunkov!

Péťa v akci (foto: Czech Ski & Snowboard)

Postupující do finále slopestylu na MSJ 2024 v Livignu:

Kluci:

Heat 1:

1. Henry Sildaru (EST)
2. Hugo Ohlsen (SWE)
3. Frank Wahlstroem (NOR)
4. Jacob Durepos (CAN)
5. Elias Lajunen (FIN)

Heat 2:

1. Charlie Beatty (CAN)
2. Malcolm Farris (CAN)
3. Petr Müller (CZE)
4. Aimo Mandelin (FIN)
5. Severi Silvander (FIN)

Heat 3:

1. Anders Chapman (USA)
2. Henry Townshend (USA)
3. Matthew Lapine (CAN)
4. Noa Roche (FRA)
5. Mattheaus Heslop (CANú

Holky:

1. Muriel Mohr (GER)
2. Flora Tabanelli (ITA)
3. Kathryn Gray (USA)
4. Avery Krumme (CAN)
5. Maria Gasslitter (ITA)
6. Eleanor Andrews (USA)
7. Honey Smith (FRA)
8. Kiho Sugawara (JPN)

Kompletní výsledky: kluci, holky

Zázám kvalifikace heatu 2 a 3:

(Petrova postupová jízda v 01:35:15)

Závod na FIS stránkách najdeš zde.

gratulaci posílá

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...