Na Laax Open 2023 poprvé přivítají lyžníky včetně Štěpána Hudečka

Na vyhlášeném Laax Open se zítra konečně představí i lyžaři a chybět nebude náš Štěpán Hudeček...

Zima na přelomu roku se svojí výkonností malinko haprovala. Doplatil na to třeba Světový pohár ve Font Romeu, který díky mizerný sněhový pokrývce musel dát letošní sezóně valé. Teď už to ale vypadá, že počasí se konečně probralo z novoroční kocoviny, louplo tam něco na bolest hlavy a zmátořilo se. Další zastávce FIS Světového poháru, doufejme, nic nebrání. Půjde totiž o hodně prestižní záležitost. Poprvé totiž dostanou prostor lyžníci předvést svoje veletoče na legendárním Laax Open. Ten ve světě snowboardingu patří k nejluxusnějším značkám a pro letošní rok si místní vyvoněný snowpark užijeme právě i  fanoušci freeskiingu! V programu se z disciplín třepotá slopestyle a všechno důležitý se odehraje právě v následujících dnech.

Stěžejní informací pro nás je účast naší aktuální jedničky Štěpána Hudečka. Ten už v zemi hodinek a čokolády určitě přešlapu nervózněji než myšák Jerry na sejrovým festivalu. Už zítra v 13:05 (Heat 2) ho totiž čeká náročná kvalifikace, kterou do víkendového finále proleze jen tucet nejbrutálnějších vrahounů. Pojede se na dva kvalifikační heaty a nám nezbývá než Spýdymu držet palce na všemožných končetinách. Premiéru na hoře Crap Sogn Gion si totiž nenechá ujít většina es našeho sportu. Do startovní listiny se naštosovalo téměř šedesát jmen! Dámy pak svoje finálové složení smontují o den později tedy v pátek, kdy i holky čeká kvalifikační úskalí.

Trať Laax Open 2023 můžete zčekovat zde:

Grandiózní finále si pak v neděli ve 13:15 budeme moci vychutnat i my, kteří zatím švýcarské hory viděli maximálně na glóbusu. ČT Sport Plus (hledej online vysílání) totiž nabídne živý přenos kompletního finálka. A abychom Vás do toho závodního zápolení pořádně namotali, tak v noci ze čtvrtka na pátek počítejte se spánkovým deficitem. Živě na ČT Sport od 02:00 v noci budte moci sledovat souběžně pořádaný FIS Světový pohár v Calgary, kde se ale logicky bude válčit v halfpipe.

FIS Světový pohár v Laaxu najdete na webu FISu zde.  

Web Laax Open najdeš zde.

rozhodně nevynechá

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Otestuj neobyčejný video "The Art Of Recreation" od dua Laurent De Martin a Sampo Vallotton

Kdo holduje lehce umělečtějším videím, tak ať okoštuje novinku od značky Simply. Recreation Club...

Alex Hall a Mathilde Gremaud si podmanili big air na FIS Světovém poháru v Pekingu

Na třetí pokus se povedlo letos dojed FS Světový pohár komplet jak kvalda tak finále. Pojďme si proto zrekapitulovat dění v Pekingu...

Line Skis nám vylepší den svým videem z backcountry railu

Spojení backcountry a jibingu vypadá jako sakra dobrej nápad...