Na skok na Friday Freeski Jam Session na SnowFestu v Innsbrucku

V pátek se v rakouském Innsbrucku předvedli freeskieři na SnowFestu a nechyběli u toho ani naši...

Předposlední listopadový víkend na první pohled nevypadal, že by si z něj freeski obec měla sednout na zadek. Stačilo ale zamířit svoje vjemy na rakouský Innsbruck a hned bylo jasný, že nuda si může píchnout konec šichty. Uplynulý prodloužený víkend tady totiž patřil SnowFestu, jehož součástí měl být i legendární snowboardový jib peklo Rock A Rail. No a když už tady bude přece stát ten nabušenej setup, z kterýho slintají všichni příznivci želez a railů, tak by byla škoda vynechat taky milovníky dvou prkýnek. Proto ho v pátek odpoledne ovládli právě lyžníci, který si tady dali Freeski Friday Jam Session. Ze startovky vykukovaly značně zajímavý jména ať už zabijáků třeba zpoza oceánu a hlavně taky zástupci naší Republiky. A tak by byla škoda na pár řádcích hlavní město Tyrolska nenavštívit.

I člověk s IQ prázdný tuby polyuretanový montážní pěny z názvu jistě pochopil, že jezdce čekal klasickej jamík. Speaker Martin Misof vyfasoval slušnej ranec Euro, kterými odměňoval nejvypečenejší triky. Jelo se ale taky o jeden značně zajímavej vejlet Nejlepší jezdce se totiž mohl těšit na pozvánku na nadcházející Red Bull PlayStreets! Ano, kultovní městský závod v lázeňském středisku Bad Gastein se v únoru 2023 konečně po prohnilém covidu vrací na scénu! A ze svý zkušenosti jeho návštěvu doporučuju všema deseti! Zatím toho o něm moc informací na povrch nevyplavalo, každopádně by se ale měl pochlapit s novým setupem překážek a přesný termín je 10. února. Už teď cejtím lehké šimrání.

Ale zpátky do univerzitního města pod Alpami. Z české eklávy dorazilo trio Dan Hanka, Šimon Bartík a Terka Korábová, která je tady vlastně už doma. Hlavně naší pánský dvojice ale setup jaksi ležel v žaludku a prostě to nebyl jejich šálek kávy. Více už ve svým krátkým komentáři prozradí Šimba, kde taky vyslepičí, kdo se stal nakonec šťastným vítězem. 

Šimba: "Bylo to drsný, na začátku to vypadalo nic moc, úzký jekly se hrozně kousaly a všichni se jich báli. Nicméně sestava plná zvučnejch jmen se vyhecovala a začly padat nesmysly. Ferdinand Dahl dával bláznivou 270 přes plot na rail, Max Moffat přilepil misty 450 transfer do backslidu, do double kinku padla například hardway 450 od Ryana Stevensona nebo navrátilce po zranění Ralpha Welponera. Mezi holkama se neztratila Téra Korábová se switch upem na dub kinku nebo domácí Laura Wallner se switch lip to switch. Hlavní cenu - to jest wildcard na Red Bull Play Streets si odnesl Američan Ryan Stevenson za konzistentní zabíjení na všech překážkách včetně šílený kaskády, kterou nikdo jinej ani nezkusil."

Na závěr ještě krátký video z Innsbucku:

SnowFest web najdeš zde.

Foto: @fischi666 & @simonrainer_

minireport zpytlíkoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Štěpán Hudeček neměl na FIS Světovém poháru v Mammothu svůj den

V americkém Mammothu pokračuje letošní FIS Světový pohár a my máme za sebou kvaldu rampy i slopestylu...

Øystein Bråten si v novém editu vychutnává streety i park

Øystein Bråten má venku novej edit, kde se nám ukáže hlavně v ulicích a parku na KImbo Sessions...

Max Palm a Addison Rafford vítězi úvodní Freeride World Tour 2023

V neděli do toho konečně vlítla letošní Freeride World Tour 2023. Pojďme závod ve španělských Pyrenejích zkontrolovat...