Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Závodní šrumec může momentálně elita našeho sportu odstavit na druhou kolej. Na dveře hlasitě klepe léto, a tak je záhodno taky si trošku odfrknout, upustit páru a chvilku na ten bílej blivajz zapomenout. Člověk se totiž ani nenaděje a za chvilku nás zase bude prudit Mezinárodní lyžařská federace s novým ročníkem FIS Světovýho poháru. A už v nadcházející sezóně bude potřeba zvýšená pozornost. Prvním červencem letošního roku se totiž odšpuntuje kvalifikační cyklus pro Zimní olympijské hry 2026 v Miláně a Cortině. Pomalu a jistě tak začíná jít do tuhýho, a kdo by si do životopisu rád připsal kolonku startu pod pěti kruhy, tak bude muset zapnout raketovej pohon! My se dneska pěkně podíváme, jaký novinky si pro nás koumáci od FISu připravili v rámci programu závodů na sezónu 2024/25.

Silvaplana bude hostit Mistrovství světa 2025 (foto: FIS)

Kalendář na nadcházející zimu čítá hned třináct poctivejch zastávek. To nejlepší si ale bafuňáři schovali až na její závěr. Absolutní vrchol se totiž odehraje v druhé půlce března. Švýcarská Svatý Mořic bude hostit mistrovství světa, který se tak bezesporu řadí k nejvyhlíženějším závodům roku. Freeskieři si pak svoje soutěže odbudou v Silvaplaně. Logicky se tak v Corvatschi nepojede každoroční tečka za Světovým pohárem. Z programu pak vypadly také Pyreneje konkrétně francouzské Font Romeu, kde loni měli smůlu na sněhovou pokrývku a bídná dávka sněžení poslala závod k šípkům. Letos ve výčtu zastávek už nefiguruju vůbec. Zatím tady nenajdeme ani tradiční Mammoth, nicméně u jednoho zaoceánského podniku svítí TBC, tedy zatím neurčená lokalita. Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec zakotvilo právě v Kalifornii.

do kalendáře se vrací rakouský Kreischberg (foto: FIS)

Freeskieři a freeskierky si pak užijí hned čtyři nové nebo znovuzrozené destinace. Celý kolotoč Světovýho poháru totiž vypukne už na začátku září v novozélandský Cardroně! Jezdci se v místní halfpipe pustí do díla poprvé od roku 2019. Solidní porci triků si pak na začátku ledna užijí naši rakouští sousedé. Vůbec poprví se totiž bude lítat na stadionu v Klagenfurtu, kde nás tak čeká zbrusu novej city big air. Jen o pár dní později se skokani přesunou do střediska Kreischberg, které se tak vrací po čtyřech letech. Velkou freeski premiéru si pak v únoru odškrtne kanadský Stoneham, který doposavad zatím vítal pouze jednoprkýnkáře. Lyžníci v zemi javorových listů vypráší místní slopestylovou trať. Nám tedy nezbývá než se těšit na další nadupanej rok a doufejme, že u toho bude i česká repre v čele se Štěpánem Hudečkem. Budeme držet palce! V sázce je toho hodně…

Program FIS Světového poháru 2024/25:

FIS Park & Pipe web najdeš zde.

žvásty

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...