Nováčci diktovali na Freeride World Tour 2022 v Kicking Horse

Nesmíme zapomenout na třetí zastávku Freeride World Tour, která se jela v Britské Kolumbii...

Poslední týdny byly pořádně hektický a to zejména kvůli pekingské Olympiádě, která se do nás zavrtávala ze všech stran. Prostě a jednoduše všechno zvládat nešlo, a tak se nemůžeme divit, že tady máme nějakej ten vroubek, kdy jsme i významnější akci prostě nestihli zrekapitulovat. Řeč je teď o třetí zastávce Freeride World Tour, která už druhý únorový víkend otřásla kanadským Kicking Horse v Britský Kolumbii. Závod to byl pro všechny značně interesantní. Naposledy letos do něj totiž naskočil kompletní riders list a všichni tak měli poslední šanci vytěžit důležité body! Do rakouského Fieberbrunnu a švýcarského Verbieru totiž už odcestuje jen nejlepší jedenáctka chlapů a šestice žen. Zbytek může zpytovat svědomí a začít se starat, aby se v seriálu FWT objevil i příští rok.

Kevin Nichols (foto Freerde World Tour)

Zatěžkávací zkoušku zase připravilo nevyzpytatelné počasí. Jen den před závodem se vzedmul vítr více jak sto patnáct kilometrů za hodiny a z lokality Ozone udělal spíše válečnou zónu. Organizátoři tak narychlo přesunuly závod do oblasti, která se jmenuje T1 South, což mělo za následek netradiční obrázek, když jezdci závodili v již rozježděném svahu. Ale určitě lepší než celej podnik odpískat. Z jezdecký sestavy pak chyběl španělský toreador Aymar Navarro, kterýho nepustil pozitivní covid test a také Američanka Jacqueline Pollard. Na startu se tak sešlo dvacet mužů a desítka žen.  

Wadeck Gorak (foto Freeride World Tour)

Mezi běžným pohlavím první vlítla na trať Američanka Lily Bradley. Úspěšně pokořila několik dropů a její výsledný skóre se zastavilo malinko nad osmdesátibodovou hranici. Žádná z dalších dam už překvapivě neměla větší kuráž, a tak devatenáctiletá mladá freeriderka mohla popustit emoce na špacír. Slaví svoje premiérové vítězství v prestižní FWT. Doprovod na podium jí pak dělala Novozélanďanka Jessica Hotter, která s rovnými 18000 body kraluje i průběžnému pořadí. Bronz pak díky Olivii McNeaill zůstal doma v Kanadě. Smůlu si vybrala Polka Zuza Witych, která se díky až osmému místu propadla v celkových výsledcích na sedmej flek a FWT pro ní letos bohužel končí.

Vítězka Lily Bradley:

Mužskou skvadru solidní jízdou načnul Amík Andrew Pollard. Jeho rychlá jízda s menší 360 mu vynesla 87.00 bodů a na nějaký čas se rochnil ve vedení. Pak ale dorazil švédský uragán Kristofer Turdell. Jeho agresivní lajna s bekem a velkým dropem se jako první dočkala hodnocení nad devesát bodů. Jenže dravé mládí bylo jaksi proti. Jeho krajan Max Palm už podruhý v sezóně odjel během svýho runu double backflip a rozhodčí nemohli jinak, než ho poslat na vítězný piedestal. To ale pořád nebylo vše! Nahoře už totiž netrpělivě přešlapoval Švýcar Maxime Chabloz. Ten si z toho udělal tak trošku backcountry slopestyle závod. Stihnul totiž postupně 360, cork 720, 360 a ještě jedno beko! Hodnocení se vyškrábalo až na hodnotu 97.00 a to už nikdo překonat nedokázal! Švýcarsko-švédská dvojka mladíků navíc taky vede průběžné pořadí. Teď si od FWT dáme na chvilku klid, protože rakouský Fiberbrunn je v plánu až v půlce března.

Zlatá jízda Maxmiem Chabloze:

FWT kicking Horse highlights:

Výsledky Freeride World Tour v Kicking Horse:

Muži:

1. Maxime Chabloz (SUI)
2. Max Palm (SWE)
3. Kristofer Turdell (SWE)
4. Tom Peiffer (CAN)
5. Andrew Pollard (USA)
6. Kevin Nichols (USA)
7. Cooper Bathgate (CAN)
8. Blake  Marschall (NZL)
9. Maël Ollivier (FRA)
10. Jamesa Hampton (NZL)
11. Jack Nichols (USA)
12. Leo Slemett (SUI)
13. Wadeck Gorak (FRA)
14. Ross Tester (USA)
15. Grifen Moller (USA)
16. Craig  Murray (NZL)
17. Isaac Freeland (USA)
18. Carl Regnér (SWE)
19. Valentin Rainer (AUT)
20. Abel Moga (ESP) 

vítězové v Kicking Horse (foto Freeride World Tour)

Ženy:

1. Lily Bradley (USA)
2. Jessica Hotter (NZL)
3. Olivia McNeill (CAN)
4. Sybille Blanjean (SUI)
5. Elisabeth Gerritzen (SUI)
6. Lexi DuPont (USA)
7. Hedvig Wessel (SWE)
8. Zuzanna Witych (POL)
9. Tracy Chubb (USA)
10. Juliette Willmann (FRA)

nejlepší holky (foto Freeride World Tour)

FWT web najdeš zde.

slovní stejk ugriloval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...

Krapet jarního prášení s Valentinem Rainerem

Valentin Rainer a jeho jarní ježdění na oblíbeným Kitzsteinhornu...