O víkendu nás nenechají vydechnout X Games Norway 2020

Velké akce pokračují v krasojízdě! V sobotu a neděli nás porcí freeskiingu budou zásobovat X Games Norway...

Koronavirus to začíná poslední dny pěkně kosit. Biatlonisti si připadaj jak v Tichý Lhotě. Švýcarsko zakázalo akce, kde by se šrocovalo více jak tisíc lidí tudíž padl Evropák v Laaxu a u dalšího Evropýho poháru v italské Pile, kterej měl startovat zítra, se taky objevil dodatek cancelled. I když to nechceme hned svádět na svinstvo COVID-19. Naštěstí ale kdo odolal nátlaku, jsou norské X Games chcete-li X Games Norway! A právě ty nám zpříjemní nadcházející sobotu a neděli, když pohltí resort Hafjell, který se nachází patnáct kilometrů od olympijského Lillehammeru.

Zastoupeny budou dva tradiční zimní sporty snowboarding a samozřejmě námi uctívaný freeskiing. Čeká nás pak nálož hned tří disciplín. Pozvaní pánové a dámy si to rozdají na big airu a taky ve fešným slopestylu, pro který připravila snowpark známá shejperská firma Schneestern. Jako bonus se pak budeme držet aktuálních trendů. Pomyslnou třešničkou na dortu bude knuckle huck, kdy vybraná sebranka lyžníků opět bude chtít zaujmout početné obecenství svýma kouskama přes hranu dopadu. K tomu nebude chybět plno koncertů a nekončící zábavy. Vždy to vlastně všichni znáte…

Jo a všechno by se mělo zase hodnotit jako v Aspenu, takže „overall impression“, což za mě halvně u slopestylu dostává oba palce směrem k chodníku…

Freeski program na X Games Norway 2020:

Sobota 7. března:

16:30 ženy big air – live stream zde
18:30 muži big air – live stream zde
20:30 ski knuckle huck – live stream zde

Neděle 8. března:

12:00 ženy slopestyle – live stream zde
15:00 muži slopestyle – live stream zde

Pozvaní freeskieři:

Pánové: Antoine Adelisse (FRA), Fabian Bösch (SUI), Oystein Bråten (NOR), Alex Hall (USA), Henrik Harlaut (SWE), LSM (SWE), Christian Nummedal (NOR), Andri Ragettli (SUI), Birk Ruud (NOR), Colby Stevenson (USA), Jesper Tjåder (SWE), Petter Ulsletten (NOR)

Ženy: Isabel Atkin (GBR), Silvia Bertagna (ITA), Jennie-Lee Burmansson (SWE), Mathilde Gremaud (SUI), Margaux Hackett (NZL), Johanne Killi (NOR), Megan Oldham (CAN), Giulia Tanno (SUI), Maggie Voisin (USA)

Lehkej náhled na setup:

Více najdeš na webu X Games zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Steven Kahnert season edit

Kanadskej mladík a jeho sezónní videorekapitulace...

Teton Gravity oslaví 25 let filmem "Make Believe"

TGR slaví letos kulatý výročí a hlavně vydávají svůj další celovečerní film. Tady je trailer...

V sobotu 22.8. 2020 se odjede devátý ročník BCB Summer Jibbignu

V sobotu 22.8. 2020 se pod taktovkou BCB BROUMOV, Z.S uskuteční již devátý ročník letních snowboardových a freeski závodů BCB Summer Jibbing. Ve hře bude spoustu věcných cen od sponzorů akce a prize money 15 000 Kč!