O víkendu nás pohltí X Games 2023

Nejsledovanější víkend v roce je tady! Připravte se na X Games 2023...

V kalendáři nám svítí poslední lednový víkend a to znamená jen jedno jediný. Je úplně fuk jestli tvoje babička slaví osmdesátiny, na Zemi má dopadnou meteorit o velikosti Texasu nebo probíhá státní převrat. Pro zarytýho freeskiera existuje pouze jedna věc... X Games 2023! Letos nás v proslulém středisku Aspen čeká už neuvěřitelný dvacátý šestý pokračování svátku všech extrémních sportů. A freeskiing si jako vždy střine jednu z hlavních rolí. V následujících třech dnech nás totiž čeká pořádná nálož hned čtyř disciplín. Tradičně se pánové a dámy utkají na monstrózním big airu, ve vymazlený superpipe, neskutečně vypadajícím slopestylu a nesmíme zapomenout na famózní blbinku knuckle hut, která je ryze mužskou záležitostí. Připravte si tak hektolitry kafe, spánku se o víkendu totiž moc nedočkáte!
Výborný zprávou je, že bychom se měli dočkat komplet celýho live streamu na oblíbeným kanále Youtube. Doufejme, že všechno bude šlapat jako hodinky i u nás v český kotlině. Málokdo z nás má totiž přístup ke stanicím ESPN a ABC, kde budou paralelně probíhat živý přenosy. Popřípadě jako alternativu si taky můžete zaplatit ESPN Player

Do amerického Colorada se každoročně podívá jenom hrstka vybraných bojovníků, a jak už to tak bývá, tak pořádný jezdecký škatulata hejbejte se probíhají až do poslední chvíle. Po loňské absenci se vrací královna Eileen Gu a norský šaman Birk Ruud. Naopak jedna z největší hvězd Henrik Harlaut si o Vánocích přivodila zranění, takže tady naskočí pouze do knuckle hutu. Jeho místo v big airu přebírá domácí mladá krev Troy Podmilsak. Chybět taky bude stálice Nick Goepper. Za oceán pak nezamířila ani Giulia Tanno, kterou nahradí do té doby překvapivě absentující Johanne Killi. Nedočkáme se ani stajlmástra Phila Casabona nebo rampařské hvězdy Cassie Sharpe. Kanaďanka momentálně háže závodní shon po náročné olympijské sezóně na druhou kolej. Zaskočí jí tak její krajanka Dillan Glennie.

Komplet všechny disciplíny se pak pojedou formátem jamu a rozhodovat o plackách tak bude overall impression nebo chcete-li celkový dojem. Opět tak asi dojde na nepopulární a lehce zmatený pořadí bez bodovýho hodnocení, který se zrovna nepotkalo s hřejivým přijetím. S tím už se ale nějak popasujeme. Každopádně čeká nás pekelný víkend, tak si ho pojďme pořádně užít!

Freeski program na X Games 2023:

Sobota 28. ledna:

01:30 - 02:15 - Ženy Big Air
03:30 - 04:10 - Knuckle Hut
18:30 - 19:50 - Muži Slopestyle

Neděle 29. ledna:

01:00 - 02:00 - Ženy SuperPipe
19:00 - 20:00 - Ženy Slopestyle

Pondělí 30. ledna:

01:15 - 02:15 - Muži Big Air
02:30 - 03:30 - Muži SuperPipe

Pozvaní jezdci:

Slopestyle:

Muži: Fabian Boesch (SUI), Ferdinand Dahl (NOR), Mac Forehand (USA), Alex Hall (USA), Max Moffatt (CAN), Andri Ragettli (SUI), Birk Ruud (NOR), Colby Stevenson (USA), Edouard Therriault (CAN),  Jesper Tjade (SWE)

Ženy: Mathilde Gremaud (SUI), Eileen Gu (CHN), Johanne Killi (NOR), Tess Ledeux (FRA), Megan Oldham (CAN), Kelly Sildaru (EST), Maggie Voisin (USA)

SuperPipe:

Muži: Aaron Blunck (USA), Noah Bowman (CAN), Alex Ferreira (USA), Birk Irving (USA), Brendan Mackay (CAN), Jon Sallinen (FIN), David Wise (USA), Simon D´Artois (CAN)

Ženy: Zoe Atkin (GBR), Hanna Faulhaber (USA), Amy Fraser (CAN), Dillan Glennie (CAN), Eileen Gu (CHN), Rachael Karker (CAN), Brita Sigourney (USA), Kelly Sildaru (EST)

Big Air:

Muži: Antoine Adelisse (FRA), Mac Forehand (USA), Alex Hall (USA), Teal Harle (CAN), Troy Podmilsak (USA), Birk Ruud (NOR), Matěj Švancer (AUT), Edouard Therriault (CAN)

Ženy: Olivia Asselin (CAN), Sandra Eie (NOR), Mathilde Gremaud (SUI), Grace Henderson (USA), Sarah Hoefflin (SUI), Tess Ledeux (FRA), Kirsty Muir (GBR), Megan Oldham (CAN)

Knuckle hut: 

Muži: Alex Hall (USA), Alex Hackel (USA), Henrik Harlaut (SWE), Joona Kangas (FIN), Colby Stevenson (USA), Matěj Švancer (AUT), Jesper Tjader (SWE), Quinn Wolferman (USA)

Na závěr ještě trošku tipovačky. Koho pro letošek vidíte na zlatu? Přidávám svoje favority:

Big Air: Matěj Švancer, Tess Ledeux
Slopestyle: Alex Hall, Eileen Gu
SuperPipe: Alex Ferreira, Eileen Gu 
Knuckle hut: Jesper Tjader

Web X Games najdeš zde.

zas jak mačo bude sledovat

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...