Olympiáda 2022: Favoriti si postup do finále halfpipe pohlídali

Máme tady kompletní dnešní výsledky olympijské kvalifikace v rampě...

XXIV. Zimní olympijské hry v Pekingu už rychlostí blesku finišují na cílový rovince. Už v neděli nás čeká slavnostní zakončení, ale do té doby je potřeba ještě odhalit dva nové majitele nejcennějších kovů ve freeskiingu. Všichni nejspíš tušíme, že závěrečnou kapitolu napíše halfpipe tedy u-rampa. A ta po dnešku odhalila první tajemství. Dvanáctce mužů a žen se otevřely po úspěšné kvalifikace brány finále. Dvě stě dvacet metrů dlouhá rampa přivítala dvacet tři chlapáků a dvacítku krasotinek opět v ryze arktickém duchu. Nějakých mínus patnáct stupňů nadělalo jezdcům opět vrásky nebo spíš rampouchy až na vráskách. Každej jezdec opět vařil ze dvou kvalifikačních jízd, kdy ta lepší rozhodovala o vašem úspěchu či neúspěchu…
Nutno hned na začátku říct, že jsme se žádný výsledkový jobovky nedočkali. Vesměs všichni velcí favoriti a zlatí adepti si postup pohlídali. Což je vlastně dobrá zpráva, protože nás tak v obou finále čeká opravdovej souboj na ostří nože! Mezi dámami opět všem ukázala záda domácí ikona Eileen Gu. V druhé jízdě opět nekompromisně zabila hlavně svoje kombo back-to-back 900 a s masivním skóre 95.50 bodů jasně kvaldě kralovala. Jen lehce polechtala devadesáti bodovou hranici druhá Rachael Karker a estonská blondýnka Kelly Sildaru si postupem z bronzu dala hezký dárek k dnešním devatenáctým narozeninám. Stejně  významný den pak slavila i zkušená Američanka Devin Logan, jenže ta asi celej rok moc hodná nebyla. Třinácté místo pro ní znamenal konec v soutěži.

rampa v Secret Garden (foto FIS)

Mezi muži musel v druhém kole hasit požár neúspěchu Aaron Blunck. Po zaváhání ale udržel nervy na uzdě a se skóre 92.00 nakonec posbíral největší budovou nálož. O bodík a půl se za ním krčil asi největší favorit novozélandský zázrak Nico Porteous a nejúspěšnější trio pak uzavíral další z Amíků Birk Irving. Určitě potěšil i veterán Gus Kenworthy, který dvancátým místem utekl hrobníkovi z lopaty a může se těšit na krásnou finálovou tečku za svojí olympijskou kariérou. Radost ovšem neudělal sympaťákovi Benu Harringtonovi, který tak bohužel třináctým místem bral pomyslnýho černýho Petra. První na finále vlítnou dámy v pátek ve 02:30 hodin ráno. Na stejný čas akorát o den později mají pak svojí bitvu naplánovani muži. Tešíme se.

Postupující do finále halfpipe:

Ženy:

1. Eileen Gu (CHN)
2. Rachael Karker (CAN)
3. Kelly Sildaru (EST)
4. Zoe Atkin (GBR)
5. Kexin Zhang (CHN)
6. Cassie Shrpe (CAN)
7. Fnaghui Li (CHN)
8. Brita Sigourney (USA)
9. Hanna Faulhaber (USA)
10. Carly Margulies (USA)
11. Amy Fraser (CAN)
12. Sabrina Cakmakli (GER)

Kompletní výsledky: zde

Muži:

1. Aaron Blunck (USA)
2. Nico Porteous (NZL)
3. Birk Irving (USA)
4. David Wise (USA)
5. Brendan Mackay (CAN)
6. Noah Bowman (CAN)
7. Alex Ferreira (USA)
8. Simon D´Artois (CAN)
9. Miguel Porteous (NZL)
10. Kevin Rolland (FRA)
11. Robin Briguet (SUI)  
12. Gus Kenworthy (GBR)

Kompletní výsledky: zde

Švýcar Robin Briguet (foto Swiss Freeski Team)

Web Olympiády 2022 najdeš zde.

budík bude zase proklínat

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Phil Casabon a Mike Hornbeck nás uzemní videem "Truck Talk"

Spojení B-dog a Mike Hornbeck nemůže dopadnou zle...

Birk Ruud a Mathilde Gremaud nedali na FIS Světovým poháru v Tignes soupeřům šanci

Předposlední slopestyle FIS Světovýho poháru letošní sezóny ve francouzském Tignes je za námi...

Andrew Pollard a Arianna Tricomi ukořistili výhru na Freeride World Tour 2023 ve Fieberbrunnu

Rakouský Fieberbrunn byl svědkem předposledního letošního závodu Freeride World Tour 2023...