Olympiáda 2022: Výsledky ženské kvalifikace slopestylu

Dámy mají v Pekingu za sebou odloženou kvaldu slopestylu...

XXIV. Zimní olympisjké hry 2022 v Pekingu se úspěšně překlopily do svého závěrečného týdne. Z pohledu freeskiingu nás ale čeká hodně perných sedm dní, do kterých se musí vklínit kompletní závod jak ve slopestylu tak v  halfpipe. Počasí se totiž lehce splašilo, jak stádo antilop skákavých, na který si počíhal krvežíznivý lev. V Genting Snow Parku se původně železa a skoky měli začít brousit už v neděli ráno našeho času. Jenže celý program nakonec díky povětrnostním podmínkám dostal trhlinu a dámy nakonec do svýho závodu vyrazily se čtyřiadvacetihodinovým zpožděním. Příliš velká vada na kráse to ale určitě nebyla a my už nyní známe dvanáct jmen, která si to zítra rozdají o další cenné olympijské kovy…

Tess Ledeux jde na to! (foto FIS)

Do babské kvaldy slopestylu nakonec zasáhlo šestadvacet jmen. Nepopulární zkratka DNS (did not start) se rozsvítila pouze u Američanky Caroline Claire. Na poslední chvíli pak stačila do Číny dorazit Italka Elisa Nakab, která si po přerozdělování kvót mohla splnit svůj olympijský sen. Nicméně ženy se nám v plný palbě předvedly ve dvou jízdách, lepší se samozřejmě počítala do výslednýho skóre. A i zde pár favoritek muselo polknout pomyslnou hořkou pilulku s příchutí vypadnutí. V první řadě má po ptákách obhájkyně zlata z Pchjongčchangu Švýcarka Sarah Hoefflin. Kvalifikační vlny pak spláchly i naděje Kanaďanky Megan Oldham, která figurovala na první nepostupový příčce. Bez finále je třeba i Norka Sandra Eie nebo Darian Stevens z USA.

Naopak postup si bezpečně pohlídala domácí superstár Eileen Gu, která v klidu dřepěla na třetím fleku. Lepší jízdu než ona zvládla vyprodukovat jen Norka Johanne Killi a velebený estonský úkaz Kelly Sildaru s dvěma switch 1080, která musela napravovat nepovedený big air. V nejlepším tuctu pak nechybí ani francouzská medailová naděje Tess Ledeux či bronzová z big airu Mathilde Gremaud a také třeba veteránka Silvia Bertagna. Zkušená Italka tak stále dokazuje, že věk je jen číslo a může se těšit s ostatními na zítřejší finále. To odstartuje ve 02:30 v noci našeho času z pondělí na úterý.  V 05:30 pak přijdou na řadu pánové se svojí kvaldou slopestyle.

Postupující do finále ženského slopestylu:

1. Kelly Sildaru (EST)
2. Johanne Killi (NOR)
3. Eileen Gu (CHN)
4. Maggie Voisin (USA)
5. Anastasia Tatalina (ROC)
6. Kirtsy Muir (GBR)
7. Marin Hammil (USA)
8. Silvia Bertagna (ITA)
9. Tess Ledeux (FRA)
10. Katie Summerhayes (GBR)
11. Olivia Asselin (CAN)
12. Mathilde Gremaud (SUI) 

Kompletní výsledky: zde

Sarah Hoefflin (foto Swiss Freeski Team)

Web Olympiády 2022 zde.

budík už ladí na zítra

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...

Taylor Lundquist má v merku babský minimovie "Hai, my name is..."

Doplachtila jedna upoutávka na ryze ženský video počin od Taylor Lundquist...