Ondra Pekárek z Freerideguides.cz vydal film "Oblouky života"

10 let natáčení, 150 hodin záznamu... To je jen úvodní namlsání k filmu "Oblouky života", za kterým stojí freerider Ondra Pekárek, kterému teď předáváme slovo...

Když jsem před 17 lety poprvé udělal smysluplné oblouky v prašanu ani jsem netušil, že jednoho dne se budu živit tím, co mě baví a naplňuje. A to je hledání prašanu, focení a natáčení. Během posledních 10 let jsme objeli na 50 středisek v Alpách v obytných vozech, několikrát navštívili Skandinávii, nesčetněkrát vyrazili na Velký Kavkaz, prozkoumali Írán, Balkán, Turecko i Rusko. Ze všech našich výprav jsem se snažil přivést nějaký ten záběr a nějakou tu fotografii. Nakonec z toho je na 150 hodin filmového materiálu. Z tohoto obrovského množství materiálu jsem před rokem vytvořil dokument, který je nejen o hledání prašanu.

Snažil jsem se v něm ukázat, že ne vždy se výlet za vysněným prašanem povede, že je potřeba se nevzdávat a pořád hledat nová a nová místa. Lyžování ve volném terénu v žádném případě není o modrém nebi nad hlavou a bezedným prašanem pod nohama. Je to o nekonečném cestování, učením se, hledáním a zlepšováním.

Ondra Pekárek

My jsme měli obrovské štěstí, že jsme ještě chytli konec doby, kdy dělalo freeride jen pár lidí, a tak hledání prašanu ze začátku nebylo tak těžké. Nicméně jsme byli vždy posedlí jezdit první lajny, tak jsme brzy do batohu přibalili pásy a vyměnili pevná vázání za šlapací. Ze začátku těžkého Duka jsme brzy vystřídali lehké techové vázání a začali jsme jezdit na kvalitu a ne na kvantitu lajn. Vždy jsme se snažili dojít dál než ostatní a jet to, co ostatní nejeli. Stali jsme se hybridy mezi freeridery a skialpinisty. Zkrátka jsme nebyli líní si pro lajnu dojít na co nejlehčím vybavení, ale vždy za účelem super sjezdu.

Jelikož jsme si vždy dělali tak trochu vše po svém, tak nám přišlo normální si třeba na Lofoty dotáhnout tandemový paraglide nebo začít jezdit do zemí, kam se za freeridem moc nejezdilo. Někdy jsme byli rádi, že jsme některé z našich nápadů přežili. Z jiných nápadů žijeme do teď. Myslím, že to není zapotřebí dál moc okecávat. Budu rád, když náš film dokoukáte do konce a třeba si z něj i něco odnesete do dalších zim.

"Oblouky života" od Ondry Pekárka:

Moc děkuji za podporu firmám, kteří nám pomáhají hledat nová místa.
Armadaskis, The North Face, Dynafit, Boatpark, BCA, Pitcha goggles 
Klientům, kteří s námi jezdí. 
A lidem, kteří nám s tím pomáhají.

Fotogalerku si můžete projet ve slideru:

Web Freerideguides.cz najdeš zde.

Sociální sítě:

Napsal a sestříhal

Ondřej Pekárek
Další články autora

Další zajímavé články

Doraž do Štítů na nábor freeski mládeže pod vedením reprezentačních trenérů

Česká reprezentace tě zve na nábor freeski mládeže do Štítů...

Parádní edit "Alpine Stroll 2" natočený na FPV dron

Filmař Nicolas Gaillard a jeho droní video pecka...

Šimba tě zve na Snowpanic Freeski Camps 2020

Ani toto léto bychom neměli přijít o Snowpanic Freeski Camps se Šimbou a Máriem...