Paráda! Matěj Švancer zlatý na Mistrovství světa juniorů 2021!

Matěj Švancer to zvládl a veze z finále slopestylu na MS juniorů nejcennější kov...

V neděli v půl pátý ráno většina z nás určitě bezstarostně funěla ve výhřátým pelechu pod peřinu. Kdo ale malinko vystoupil ze svojí komfortní zóny, neposlal budík na onen svět a zvládnul vstát a sledovat finále slopestylu na Mistrovství světa juniorů, tak byl svědkem jednoho z největších úspěchů českýho freeskiingu. Mezi dvanácti nejlepšími mladíky po včerejší kvaldě, se v bitvě o cenné kovy totiž objevil český supertalent Matěj Švancer a my už všichni víme, že to v ruském Krasnojarsku zvládnul na jedničku s hvězdičkou a domů veze zlatou placku!!

Matějova radost (foto print screen)

Finále se jelo na dvě jízdy a Matěj rozhodně nenechal nic náhodě! Hned v prvním kole parádně zkrotil všechny tři jiby. Na skocích pak ke dvěma perfektním doublům přidal bezchybnej triple cork a už v tu chvilku bylo jasný, že rozhodčí rozhodně nebudou na bodový škále šetřit! Výsledná známka se nakonec vyšplhala na 92.00 bodů. K podobnýmu skóre se už nikdo další nedokázal ani na dohled přiblížit. Nejblíže se dostal Rakušan Daniel Bacher, který může slavit stříbro. Poslední placku ukradnul Estonec Henry Sildaru, který po kralování v halfpipe, tak ze Sibiře veze druhé pódiové umístění. Pěknej pátej flek pak zajelo slovenské želízko v ohni Mišo Oravec.  Matěj navíc celý závod vyšperkoval, když v druhý jízdě první dva skoky malinko ošulil a všechno s noblesou zakončil odjetým quad corkem!! Samozřejmě díky předchozím dvou skokům nemohlo jít hodnocení tolik nahoru, každopádně je první lyžníkem, který nasadil čtveráka v závodě! Velkej respekt a gratulace!!

Výsledky finále slopestylu kluků:

1. Matěj Švancer (CZE)
2. Daniel Bacher (AUT)
3. Henry Sildaru (EST)
4. Gian Andri Bolinger (SUI)
5. Mišo Oravec (SVK)
6. Silvan Borra (SUI)
7. Jost Klancar (SLO)
8. Fadro Rhyner (SUI)
9. Maxim Senkevich (RUS)
10. Emanunele Canal (ITA)
11. Klemen Vidmar (SLO)
12. Luukas Karsama (FIN)

nejlepší kluci (foto print screen)

Domácí fanoušci pak měly největší radost při závodu holek. Tady totiž nenašla přemožitelku domácí Ksenia Orlova. Společně s druhou Němkou Muriel Mohl byly jediné, které překročily osmdesátkovou bodovou hranici. Bronzovou medaili si pak na krk pověsila Michelle Rageth ze Švýcarska. Juniorský šampionát pak bez bázně pokračuje zítra kdy Matěj i Štěpán Hudeček naskočí do kvaldy big airu. Nemusíme asi zdůrazňovat, že nic než postupu nebereme. Držíme palce kluci…

Výsledky finále slopestylu holek:

1. Ksenie Orlova (RUS)
2. Muriel Mohr (GER)
3. Michelle Rageth (SUI)
4. Snezhana Prays (RUS)
5. Anna Ivanova (RUS)
6. PP Promcharoenwatana (THA)

nejlepší holky (foto print screen)

Celý finále si můžeš dát tady:

gratuluje a napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...