Představují se Swatch Nines 2023

Kultovní Nines čekají na letošní ročník změny. Tak si pojďme na ty odhalené podívat...

Možná se vám to bude zdát až neskutečný, ale kultovní akce Nines, ať už pod jakýmkoliv názvem (Knights, Queens, Royals, Audi…) s námi drží už od roku 2008! Boss Nico Zacek vypiplal svoje dítko do jednoho z nejzásadnějších eventů freeskiingu a později i snowboardingu. Těžko budeme hledat akci, kde by nás její setup posadil na zadek jako právě tady. Už teď mám husí kůži z toho, co sebranka z party Schneestern zase vymyslí za vesmírný překážky a udělátka. Nemluvě taky o tom, že kolikrát jezdci svými šílenostmi přepisovali anály a rekordy našeho sportu. Ani po patnácti letech ve hře ale rozhodně neztrácí dech a na letošní rok tady máme několik zásadních novinek, které čerstvě spatřily světlo světa.

Swatch Nines 2023

Tak zaprvé neuvěřitelný šestnáctý ročník 2023 se může pochlubit novým generálním partnerem, takže si za uši zapište název SWATCH Nines. A podíváme se také do nové lokality. Na tři roky (lichý ročníky 2023, 2025, 2027) se totiž tahle paráda podívá do švýcarského resortu Schilthorn v Bernských Alpách. Místní hlavní téměř tři tisíce metrů vysoký kopec s ikonickou restarací Piz Gloria se stane od 17. do 22. dubna vřelým hostitelem vybrané smetánky jezdců. Většině z nás pak bude stačit všechno pouze sledovat z teplíčka domova a stejně budeme lapat po dechu.  

Nebo máš snad koule zkusit získat místo jezdce?!  Kromě vyvolených elitářů totiž budou moci o pozvánku bojovat vlastně všichni smrtelníci. I když konkurence bude asi neúprosná. Opět je totiž vypsána populární soutěž Become A Nine, kde na základě videa bude vybrána dvojice lyžařů a boarďáků, která se stane plnohodnotnými účastníky akce! Letos si vstupenku navíc taky pořídí všichni celkový vítězové World Rookie Tour. Celý týden pak bude opět zakončen impozantním vyvrcholením známým jako Public Day, kdy se všichni jezdci rozparádí před početným publikem. Já nevím jak vy, ale já už nemůžu dospat!   

Alex Ferreira na Nines 2022 (foto  Theo Acworth)

Swatch Nines web najdeš zde.

slova uzurpoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Kuura Koivisto vytasí video "Dream"

Fin Kuura Koivisto se dočká svýho videoprojektu "Dream"...

Nicoud, Ladame a Scotto se podepíšou pod minimoviem "Nakama"

Prašanové minimovie "Nakama" se představuje v minutové ukázce...

Skvělý freeriding čekejte ve filmu "The Draconians" od Sama Favreta a Nikolaïe Schirmera

Dvojka Sam Favret a Nikolaï Schirmer spojí síly ve filmu z norských hor "The Draconians"...