Report: Nechyběli jsme na pražský akci Stop Zevling Winter Edition

V prosinci dorazil jibing na pražskej Čerňák díky akci Stop Zevling Winder Edition a my nemohli chybět...

Znáte to. Většina lidí vyrazí před Vánocemi do naší matky stověžatý. Nasát sváteční atmosféru, rozjímat se nad stromečkem na Staromáku, okoštovat svařák a udělat radost blízký nějakým tím dárkem. Tak proč proboha já zažil jen sníh, bahno a bandu nevycválanejch magorů?! Jednoduchý! Místo na vánoční trhy jsem totiž zamířil na Čerňák, kde se konečně druhý prosincový víkend uskutečnila akcička Stop Zevling Winter Edition 2022! A to znamenalo jediný... Freeskiing, snowboarding, jibovačka a kopa zábavy hned na začátku sezóny a to přímo v našem hlavním městě. Loni nám do toho ještě covid hodil vidle, ale letos už měl šancí asi jako zebra kvaga na Velký pardubický. Konečně!
První půlka prosince zrovna ještě neoplývala rozmanitou nabídkou snowparku na českém území, a tak kdo si chtěl prosvištět první triky zimy, tak mohl vyrazit právě na slezinu nedaleko pražské Plechárny. Kluci ze Stop Zevling crew naordinovali moc příjemnej setup, kterýmu dominoval speed rail a kaskáda. Navíc jako bonus ještě vyrostl plastovej wallride lomeno spina a pro nejmladší caparty se nachystalo menší pévo. Zkrátka nepřišli ani lidi, kteří dorazili na prostou čumendu. Nechyběla chillout zóna nebo fashion a gastro stánky, kde jste mohli ukojit svoje chuťové buňkya pohárky.

Honza Novotný (foto Jan Macháček)

V centru naší pozornosti se ale samo sebou nacházely tři jibový překážky, kde lyžníci a boarďáci začínali pořádně kousat. Po prvních oťukávacích tricích a jízdách se konečně mohlo jít na věc na ostro. První na paškál přišla mladá krev a klucí i holky opanovali právě malý pévo, kde si dali drobnou session a ti nejšikovnější měli předčasný Vánoce díky dárkům od partnerů akce. Pak už ale v provizorním snowparku začaly střílet zkušený pušky. Flákat se rozhodně nebylo radno, protože se jel populární cash for tricks dotovaný 15000 Kč, kde za ty  největší vylomeniny vám do kapsy skočilo nějaký to kilčo nebo i dvě, a to vždycky potěší. Boarďáci sice měli v účasti značně navrch, ale lyžník je tvor, který se nenechá zahanbit a tak s přibývajícím časem se do podlahy zašlapoval pomyslnej pedál plynu. Sortiment triků zahrnoval všemožný fs i bs switch upy, dvasedmy či čtyřipadiny… Riders zkrátka a dobře dávaly překážkám takovou čočku, že byly zralý na čtrnáctidenní pobyt v lázních.
Zlatým hřeben celýho dne se pak stal podvečerní best trick. Nebylo tak doporučeno vypráskat svoje nejcennější kousky hned zkraje dne. Něco si chtělo nechat na večer, kdy se do placu hodila hlavní cena dne lyže Armada. Radovat se ale mohl jen jeden. Nejprve solidně zaútočil Matěj Perný. Perník po vzoru Traveling Circusu nasadil netradiční 180 na tenkej speed 180 out. Slušně přiložil i Honza Ferbr se svojí 270 transfer 450 out na kaskádě. Bohužel Radek Palkoska se ho snažil sesadit z trůnu rotací 450 on, ale ani jeden pokus neměl bohužel kladný ohlas. Všem tak nakonec vypálil rybník Honza Novotný. Ten na poslední chvilku zalepil nosebutter 270 switch up precl 270 na speedu a zaslouženě se stal majitelem nových "Armád". Cenu pro nejlepší dámu si pak domů odnesla neúnavná Růža Čermáková.

Honza Ferbr (foto Jan Macháček)

Večer se pak místní zábava přesunula k hudební stagy, kde hned tři hudební tělesa měly kopnout do vrtule. Já, protože jsem už staršího data výroby, tak jsem ale tentokrát zvolil mírumilovný přesun domů na sever Republiky, takže Vás alkoholických příhod tentokrát ušetřím. Na každej pád díky všem za pohodovej den a pochvala všem riders, kteří dovalili zajezdit. Jo a pokud jste se náhodou zapomněli stavit u našeho FR stánku, tak to můžete vynahradit nákupem našeho merche u na eshopu. Dík :)

díky všem riders (foto Jan Macháček)

Stop Zevling Winter Edition video by Andrej Norenko:

Pár forek od @bara_a_balicek:

Stop Zevling web zde.

Čerňák si užil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...