Report: Nejlepší pozdně letní destinace? Zermatt

Máme tu menší ohlídnutí za loňskou letní návštěvou švýcarskýho Zermattu...

Švýcarský Zermatt netřeba moc představovat. Horské středisko bez aut, ale zato s Matterhornem, Monte Rosou a dalšími čtyřtisícovkami na dosah ruky. V loňském září se naskytla příležitost poznat toto místo jako ideální kombinaci bajkování a letního lyžování. Jako všude v Alpách, i tady jdou ledovce do háje, ale díky nadmořské výšce areálu až 3.800 m se tu dá lyžovat parádně skutečně celý rok. V rámci letního lyžování je třeba vyjet až nahoru na Klein Matterhorn do výšky 3.800 m, odtud pak klesají vleky a sjezdovky zhruba do výšky 3.000 - 3.200 m, podle toho v jakém letním období sem přijedete. Samozřejmostí je celkem nadupaný snowpark. Vleky končí provoz ve 13 hodin a pokud zbývají síly, může člověk vzít bajka a nastoupit na druhou směnu a jezdit až do tmy. 
Vytáhnout se nahoru (kabinkou, podzemním metrem nebo horskou železnicí) se dá do několika směrů až do výšky 3.100 m. Možnosti přírodních i umělých trailů jsou neuvěřitelné, stejně tak jako převýšení 1.500 m a panoramata. Fotogenický je tady snad každý flek, fotit by se dalo nonstop. Za sebe bych sem doporučil jet klidně jen za trailama, bez lyží. Ta variabilita terénů a rozhlehlost je skvělá.

Jedna velká nevýhoda tu ale je. A to drahota. Prohnete se při placení všeho, parkovištěm a vlakem počínaje, jídlem ze supermarketu konče. Jediné, co úplně nevybočuje, je cena za skipass, resp. bike pass. Nicméně vřele doporučuji tu alespoň 3-4 dny strávit. Má to smysl. Fotky od Davida Tanečka nechť slouží jako lákadlo.

Fotky si můžete projet ve slideru:

Web Zermattu najdeš zde.

Sociální sítě:

Napsal

Dominik Brožek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní várka stylu od Buldozlife crew z Alaïa Parks

Banda Buldozlife nás vezme do nový jarní destinace Alaïa Parks v Crans Montaně...

Street fandy potěší Max Siudak s editem "Mill Of Release"

Maximus Siudak přichází s menším urban videem "Mill Of Release"...

Proč se Dani Bacher stal Rider of the Week na letošní Kimbo Sessions? Proto!

Nejlepším jezdec Kimbo Session 2022 se stal Dani Bacher a tady je důkaz proč...