Report: Podzimní prašanový tip - Obergurgl-Hochgurgl

Dominik Brožek v listopadu vyrazil na první prašan do Obergurglu-Hochgurglu a tady je jeho kratší report z vejletu...

Podzimní lyžování mám spojené s rakouskými ledovci, nicméně poslední dobou už jsou na ledovcích fronty i ve všední dny a sněhově to taky ještě nedávno nebyla žádná hitparáda. Naštěstí v listopadu (italský Sulden třeba už na konci října) otevírá i několik neledovcových středisek, kam se kupodivu tolik lidí nehrne. V minulém týdnu spadlo spousta sněhu, takže ve čtvrtek 14. listopadu otevřel rakouský Obergurgl - Hochgurgl, a to tak že rovnou skoro celý resort. 
Nenechali jsme se odradit předpovědí a nakonec z toho byly dva epesní prašanový dny, jedno uvěznění a náhradní ubytko kvůli nebezpečí pádu lavin na zavřenou silnici a nula zničených skluznic. Vesnice hlásila 110 cm, vršky pak 250 cm prašanu. Na půlku listopadu solidní. Zalidněnost minimální, v pondělí pak pusto-prázdno-slunečno. Byli jsme poprvé a určitě ne naposledy. Zejména spodní pasáže v hranici lesa jsou parádní hřiště. Na prozkoumání celého resortu nebyl pořádně ani čas. 
Permice na tři a více dnů platí i v sousedním Söldenu, který mimo ledovce pustil i zimní část Giggijoch. Působí zde celozimně i několik českých guidů, takže pro tipy na co nejlepší lajny je možné se obrátit na ně. Ceny ubytování i ostatních služeb jsou v celém údolí Ötztal vyšší a rostou s nadmořskou výškou. Dojíždět ze spodní části údolí je ale skoro na hodinu. Zimní sezóna v neledovcových částech Söldenu i v Gurglu trvá do posledního víkendu v dubnu, na ledovci se pak lyžuje do začátku května. Lyžuje se ve výškách od 1350 m.n.m. do 3250 m.n.m. v Söldenu a od 1800 m.n.m. do 3000 mn.m. v Gurglu
Ostatní statistiky, počty kilometrů sjezdovek, ceny skipasů a mnoho dalšího najdete na webu www.obergurgl.com

Sociální sítě rosortu:

Napsal

Dominik Brožek
Další články autora

Další zajímavé články

ON3P Skis tlupa královsky poshredila na finále SuperUnknown 20

Pětka z ON3P Skis nás vezme na finálé SuperUnknown 20 do Mammothu...

Justin Kennedy přináší streetovej season edit

Justin Kennedy z OS crew přispěchal se svým sezónním videem ještě ze sezóny 2021/22...

Známe jízdní řád FIS Světového poháru 2023/24

Ani se nenadějeme a bude tady nový ročník FIS Světovýho poháru. My už známe jeho kalendář...