Report: Předvánoční Sölden trip

Končí listopad a zima klepe na dveře. Ale pořád nějak ne a ne je otevřít. V přijatelné vzdálenosti od matky měst stále na pořádnou sněhovou nadílku čekáme. Takže co s tím? Snowpigs rozhodně čekat nehodlají a tak volí rozhýbání se na ledovci. Volba padá na rakouskou perlu – Sölden.

Šestihodinová cesta z Prahy rozhodně za to stojí. Do Söldenu přijíždíme v sobotu brzy ráno a v místním pekařství obstaráváme ještě teplé houstičky a tradiční štrůdl, v Rakousku tolik oblíbený. Autem se vydáváme až na nejvyšší parkoviště v cca 2800m.n.m. u Tiefenbach Gletcheru. Je ještě před vánoci a tak je parkoviště poloprázdné. Počasí je navzdory předpovědím celkem slušné a občas i slunce vykoukne. Tak do lyží a lanovkou na Tiefengachkogl. O freeridu mimo sjezdovky si zatím bohužel můžeme nechat jen zdát, ale sjezdovky mají sněhu dost a jsou hezky upravené. 

ty panoramata...

Dáváme pár jízd a jedem se podívat za kopec, jak to asi vypadá tam. Scéna je dost podobná. Sjezdovky upravené, lidí není moc a čekání ve frontách prakticky žádné. Jedeme omrknout, kam až mají zasněžené sjezdovky. Prakticky celá horní polovina střediska je velmi dobře zasněžená a upravená. My dojeli až do půlky údolí Rettenbach Tal a zajeli si na oběd do restaurace u stanice Gaislachkogl. Místní restaurace překvapí nejen skvělou gastronomií za rozumné ceny, ale především rychlou, usměvavou a ochotnou obsluhou. Musíme uznat, že o hosty se v Söldenu opravdu postarat umí a zajít si na dobrý oběd jen umocňuje naše pocity z lyžování v tomto středisku.

Slunce se pomalu schovává za mraky, čas pokročil a je nutno pomýšlet na návrat na Tiefenbachkogl. Jedeme nahoru několika lanovkami a jsme rádi, že u žádné nemusíme čekat. Díky tomu jsme nahoře rychleji, než jsme čekali a tak si můžeme ještě dát pár jízd na kotvě. Po několika jízdách na stále ještě slušné sjezdovce vyslyšíme volání baru, kde již běží pěkná apresski. Spát dnes půjdeme plni nejen dojmů :)

V neděli ráno nás do nového dne vítá modrá obloha a slunečné počasí. Teploty jsou sice trošku níž než včera, ale to nikomu nevadí. Vyrazit na první lano je dnes tak trošku povinnost. Večer jsme sledovali rolbaře, jak upravují sjezdovky a teď chceme vidět výsledek jejich snahy. Jedeme opět lanovkou na Tiefenbachkogl a rozhodujeme se, že neděli projezdíme celou v této části areálu. Je nutné otestovat nové lyže Sporten a otestovat také lyže Lusti, které je možné si na místě zapůjčit.

místní sjezdovky už v prosinci nabízejí lsušný svezení

Díky mrazivému počasí a nedávnému sněžení jsou podmínky naprosto ideální. Můžeme konstatovat, že místní mistři rolbaři odvedli v noci skvělou práci a sjezdovky jsou hladké jak dětská prdýlka. Tedy až na ten luxusní manžestr, pochopitelně. Sjezdovka je pevná a do lyží se můžeme pěkně opřít. První tři jízdy stíháme ještě než dorazí většina lidí. Ale i tak je dnes poměrně malá návštěva a velmi často máme sjezdovku sami pro sebe a náležitě si to užíváme. Před polednem už máme nalítáno jako jindy za celý den a jdeme doplnit energii do místní restaurace. A jak už to v Rakousku bývá, místní kuchaři podávají strandardně velmi slušný výkon. Po obědě dáváme ještě pár jízd. Sjezdovky jsou i v tuto denní dobu pořád velmi dobré. Ani se nám nechce jet domů.

Co říci závěrem? Středisko Sölden je prostě skvělé, služby na nejvyšší úrovni a lyžování je tu prostě báječné. Vřele doporučujeme využít dobu před vánoci, hodit starosti a shon za hlavu a vyrazit si užít víkend na lyžích, kdy ještě není všude plno, na nic nemusíte čekat a jen si užíváte… A pokud by se vám nechtělo lyžovat celý den, ani to není problém. Sölden nabízí širokou škálu dalších atrakcí od divoké vody,ferrat, biketrailů až po aquapark. Sölden je prostě místo, kam se chcete vracet v kteroukoli roční dobu.

Web resortu Sölden najdete zde.

Všechny fotky si můžete projet ve slideru:

Za SnowPigs sesmolil Keny.

Nafotil

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Nesmrtelnej Tanner Hall vypustil trailer k filmu "Forever"

Ski Boss chysta na letošní podzim další film a představuje ho v první ukázce...

Dvě minutky ve Woodward Copperu s OnSlaught crew

Pohodovej edit z letního Copperu od kluků z party OnSlaught...

Tom Wallisch a jeho 2019 season edit

Tom Wallisch a jeho 2019 full part. Potřeba něco dodávat?!