Report: Rauris trip se Snowpigs.cz

Partička Snowpigs se nám prvně hlásí v sezóně 2020! Jejich první krůčky nás zavedou do resortu Rauriser Hochalmbahnen...

Pominula vánoční nálada a parta šílenců opět míří hoblovat kopečky. Ti nejnadšenější z nás vyrazili už brzy ráno, aby okoukli terény a měli náskok na nás pomalejší. Nicméně všichni jsme se museli mžikem oka teleportovat do zhruba 500km vzdáleného města Zell am See (750 m.n.m.). Předpověd nepřála, ale myšlenka nevyužít energie prvního dne nepřipadala v úvahu.
Rychlá snídaně a můžeme vyrazit na svahy. Tentokrát jsme vybrali středisko Rauris (950 m.n.m.) s nejvyšším kopečkem Schwarzwand (2194 n.n.m.). Místní lajny jsou známé nekonečnými možnostmi různých obtížností, které si užije četná rodina, ale i jednotlivec v prašanu. Nám přes noc napadalo 15 čísel nového sněhu, takže naše volba byla jasná. Překvapují nás příjemně široké sjezdovky, ale my míříme za prašanem. Hned při prvním sjezdu na nás září oslnivě jasná pláň po pravé straně, volajíc pojď! Vyjíždí první, druhý, ostatní následují, aby o nic nepřišli. Serpentinová lajna nás navádí, vysílačkou přichází pokyn - "Přátelé, tomu říkám pojezd, dupněte do toho" - a snow začíná.
Krása střídá nádheru. Okolo nás práší chladivě dusící krystaly, míjíme jeden smrk, druhý, všechny dost daleko od sebe aby přišel ten správný efekt pocitu z jízdy. V mezičase sjíždíme o nástup níže na oběd, kde nás mile překvapuje kapacita a výběr v restauraci. Neztrácíme ani sekundu a obouváme přezkáče. Milovníci neupravených tratí ocení i nedotknuté přejezdy mezi sjezdovkami, které výborně kopírují ty okrajové. My už teď víme, že horské počasí je nepředvídatelné, a nehezká předpověď vždy neznamená zlo na kopci.

Stín padá i na poslední kabinu lanovky a nám je jasné, že nic netrvá věčně. Naposledy vyjíždíme k vrcholu a pouštíme se nedotčeným úsekem až k černé sjezdovce vedoucí na parkoviště. Nikdy není ke škodě vyzkoušet i ta méně vyhlášená místa jako je Rauris, které shledáváme jako cenově přijatelné středisko - za cenu 46EUR nabízí rozhodně víc než jen představu kvalitního ježdění.

Fotky si můžete projet ve slideru:

Web resortu Rauriser Hochalmbahnen najdeš zde.

Sociální sítě:

Napsal a nafotil

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Real Skifi a jejich rozlučka se sezónou

Finští šílenci Real Skifi si pro nás připravili další výživný video...

Laurent De Martin vyrukuje s filmem "From Switzerland With Love"

Švýcarskej štylař na nás chystá svůj první filmovej nálet...

TWOOWT Laps - epizoda 5 s Adreyem Anufrievem

Andrey Anufirev po delší pauze zplodil další díl série TWOOWT Laps...