Report: SnowPigs.cz odstartovali sezónu na ledovci Mölltal

Parta SnowPigs má za sebou první letošní návštěvu Alp a my míříme na Mölltaler Gletscher...

Koncem října slavíme Den vzniku samostatného Československa a dá se snad tento den oslavit lépe než sázením jednoho oblouku za druhým? Rozhodně ne, proto jsme vyrazili na zahájení sezóny na Molltaler Gletscher. Jediným přístupovým bodem je podzemní lanovka s kapacitou 220 osob v každém vagónu, která se za 8 minut prokouše z údolního parkoviště až pod ledovec. 
Molltalský ledovec je nakloněn tuzemským lyžařům a snowboardistům nejen díky točené Plzničce, ale hlavně díky tomu že zde uplatníte GOPASS. Ostřílení matadoři českých, polských, slovenských a rakouských sjezdovek GOPASS jistě znají, ale pro ty co ještě tápou, je GOPASS celosezónní skipas, který platí v dvaceti pěti střediscích, pěti evropských zemí. To ovšem není jediná výhoda GOPASSu, nejvíce jsme o dvou dnech velmi slunného ježdění ocenili slevu 50% na celkovou konzumaci v restauraci Eissee se slunečnou terasou na horní stanici kabinové lanovky.
Během otevíracího víkendu párty na terase moderoval Jan Čenský, k poslechu i tanci hrál DJ Marek Toman, nebo také Marta Jandová se svým vrcholným akustickým vystoupením ,"Tři kříže´". Byla zde také možnost zapůjčit testovací lyže značek Elan, Dynastar a Kastle, což jsme samozřejmě využili.
Ubytovat se můžete jednak dole o pár serpentin níž v městečku Flattach, které nabízí krásné prostorné apartmány s wellness (ty jsou potřeba dopředu rezervovat), výbornou místní kuchyní a příjemnými domácími. Naprostým vrcholem, a to doslova je ubytování přímo nahoře na ledovci a to ve výšce 2 800 metrů nad mořem. Ubytování nabízí nezapomenutelné výhledy na zasněžené vrcholy Korutanských Alp jako je Grossglockner, Ankogel, Hocharn či Shareck.
Na Molltalu jsou aktuálně v provozu dvě červené sjezdovky a v provozu je nová šesti-sedačka s bublinou a o trochu starší dvojsedačka. Sjezdovky jsou pravidelně utahované a lyžuje se na přírodním sněhu. Ti, kteří si přivstanou, ocení utažený manšestr a mohou klopit karvový oblouky jak Ester Ledecká. Pokud patříte mezi milovníky dlouhých večírků, vyhledáváte jízdu v boulích, a nechcete se na sjezdovce moc mačkat, tak v odpoledních hodinách si zde najdete svoje.

Podzimní lyžování na Molltalu není jen o sluníčku na terásce, ski baru a Plzničkách za půlec. Jsou to hlavně krásný výhledy na Grossglockner, barevné stromy hluboko pod vámi. Nejde ani moc o to, jak skvělý ježdění to bylo, protože všichni víme, jak vypadá půl metr čerstvého prašanu. Je to o tom si to s partou přátel pořádně užít, a my jsme si to užili až do posledního slunečného paprsku a poslední Plzně. SKOL

Minivideo:

Mölltaler Gletscher web.

Molltal užil a matro dodal

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...