Report: Snowpigs.cz zaprášili na Tauplitzu

Parta Snowpigs.cz opět vyrazila do Rakouska a místem činu se stal Tauplitz...

Počátkem týdne se jako vždy začala sledovat a vyhodnocovat předpověď na následující víkend. Slibovala dost čerstvého prašanu, ale také vítr, který měl gradovat svoji sílu o víkendu. Trocha nejistoty zda se nám vůbec podaří dostat na svah a užít si lajny, po kterých všichni prahneme. Ve středu se začíná formovat skupinka přátel, ale bohužel se další den dozvídáme, že polovina výpravy má karanténu a nemohou se zúčastnit akce. Následuje rychlé shánění lidí, kteří by i přes předpověď, která neslibovala žádné zázraky, odjeli směr Tauplitz ve Štýrsku. Páteční odpoledne - poslední domlouvání srazu, poslední zprávy že si to moc neužijeme, které nás ale nechávají chladnými a vyrážíme směr Rakousko. 
V podvečerních hodinách přijíždíme do vesničky Tauplitz, povečeříme, uléháme a doufáme, že se předpověď trochu umoudří, středisko bude otevřené a vleky budou jezdit. To vše se naplňuje další den ráno. V údolí nefouká tak silný vítr, jaký slibovala předpověď, a tak po vyzvednutí skipasů nasedáme na čtyřsedačku a vyrážíme vstříc zážitkům. První zacvaknutí lyžáků do lyží a už se vezeme na čerstvě napadaném prachu. Sjíždíme do údolí, ze kterého vedou sedačkové lanovky na dvě strany. Jedna sedačka vede na Schneiderkogel, druhá na Lawinenstein. Volíme první z nich. Po pár minutách jízdy se ocitáme nahoře a volíme na seznámení lajny pod lanem s dojezdem skrz stromy. Práší to, a to je dobře. Následují další jízdy, ve kterých fotíme nějaké fotky, a poté se přesunujeme na sedačku, která nás vyveze na Lawinenstein. Rozhodujeme se, zda se vydáme zpět do „mísy“ přes Osthang Krallersee nebo se vydáme druhým směrem na Mittersteinbahn. Po hlasování 3 ku 1 volíme směr Mittesteinbahn. 
Od restaurace přímo dolů karem, jízda mezi stromy a to vše po kolena v prašanu. Toto seznámení nám dává tušit, že tu nejspíše nějaký čas pobudeme. Při jízdě kabinovou lanovkou Mittersteinbahn objevujeme další nedotknuté lajny, které je potřeba vyzkoušet. Po výstupu z lanovky pokračujeme krátce po modré sjezdovce, ze které následně traverzujeme svah pod Lawinensteinem. Po krátkém traverzu následuje rozlehlá pláň s kosodřevinou, která skýtá nepřeberné množství lajn. Každou jízdu zde si vybereme jiný směr a pokaždé je to skvělé. Je však potřeba začít traverzovat na úrovni mezistanice zpět ke sjezdovce a nevjet do zakázaného prostoru. Touto kratochvílí se bavíme až do okamžiku, kdy nás začínají již bolet nohy a také je čas k obědu. Pravděpodobně jsme měli štěstí, protože se začal opět zvedat vítr a pár kabinek po nás zastavili kabinovou lanovku úplně. Následuje oběd, pár poobědových lajn již za svitu slunce a sjezd po sjezdovce Talabfahrt zpět do Tauplitz. U výchozí stanice se zastavujeme v apre-ski, ze kterého odcházíme po vydatném večírku až pozdě večer. 
Následující den je ve znamení únavy po večírku. Probouzíme se později, ale moc nás to nemrzí, protože středisko je zavřené z důvodu silného větru a navíc v noci pršelo a sníh je tedy mokrý. Následuje rozmýšlení, zda se přesuneme do jiného střediska, nebo do termálního bazénu v Bad Mitterndorf. Zvítězila druhá varianta. Po pár hodinách v termálech, kdy si tělo odpočinulo se vydáváme na cestu zpět do vlasti. Cesta je ve znamení boje s větrem, ale i tak přijíždíme v ideálním čase zpět do Prahy.

Co říci závěrem? Středisko Tauplitz je skvělé jak pro freeridery, tak klidně i pro rodinky s dětmi. Díky své poloze často dostává sněhovou nadílku a tak jsou zde podmínky ideální. Navíc je nespornou výhodou, že je to sem z Prahy pouhých cca 400 km, což se celkem hezky vyplácí i na víkend. Středisko Tauplitz Snowpigs vřele doporučují… ????
Report sesmolil Šimon „Pokahontas“ Jelínek.

Kompeltní fotogalerku si můžete projet ve slideru:

Tauplitz web najdeš zde.

článek dovalila grupa od

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Kuura Koivisto vytasí video "Dream"

Fin Kuura Koivisto se dočká svýho videoprojektu "Dream"...

Nicoud, Ladame a Scotto se podepíšou pod minimoviem "Nakama"

Prašanové minimovie "Nakama" se představuje v minutové ukázce...

Skvělý freeriding čekejte ve filmu "The Draconians" od Sama Favreta a Nikolaïe Schirmera

Dvojka Sam Favret a Nikolaï Schirmer spojí síly ve filmu z norských hor "The Draconians"...