Report: Snowpigs.cz zavítali do oblasti Saalbachu

Parta Snowpigs.cz rozhodně nelení a dneska nás vezme d rozlehlé oblasti Saalbachu...

Na konci roku jsme se rozhodli otestovat středisko Fieberbrunn – Saalbach – Hinterglemm Leogang, respektive se jedná o tři střediska spojené do jednoho. A jelikož skipass umožňuje se volně pohybovat v celém lyžařském areálu, místa na zimní dovádění je zde skutečně více nežli dosti. Konkrétně středisko nabízí 140 kilometrů modrých tratí, 112 kilometrů červených tratí a 18 kilometrů sjezdovek označené černou barvou. Celkově se tedy bavíme o nějakých 270. kilometrech tratí, ke kterým se dostanete vždy alespoň jednou lanovkou. Celkově jich tu v areálu na vás čeká přesně sedmdesát. 
Byť středisko leží v nadmořské výšce 2 tisíce metrů nad mořem, pokud budete mít štěstí na jarní počasí na konci prosince, užijete si lyžování na trochu rozbředlém sněhu. V našem případě tedy nemělo příliš význam zkoušet červené sjezdovky, protože ty zažily největší zápřah hned z rána a v poledním sluníčku už to bylo spíše trápení. Podržely nás naštěstí modré sjezdovky, které jsou v celém areálu dlouhé a krásně široké, tudíž požitek z jízdy lepší než se trápit na těch červených. K černým jsme se bohužel nedostali. Dobré je ještě upozornit na to, že zatímco velká část sjezdovek je vystavena po většinu dne přímému slunci, některé leží ve stínu. A právě zde nás zaskočil zmrzlý podklad po celé délce a šířce sjezdovky, takže pozor, umí to potrápit zejména lyžaře, kteří nemají zrovna příliš ostré hrany. 
Pojďme teď ale k freeridu. Fieberbrunn – Saalbach – Hinterglemm Leogang zde milovníkům nabízí skutečně velké možnosti vyžití, nicméně k této zábavě je potřeba, aby jednak nasněžilo a hned poté, aby to neroztálo. A jelikož nám nasněžilo 15 až 20 centimetrů sněhu, který v teplotách nad 10 stupňů příliš neměly šanci, tak ani my jsme neměli možnost si pořádně užít freeride, který středisko nabízí. Tak snad budete mít více štěstí. My jsme z lanovky jen mlsně okukovali holé stráně bez jediného centimetru prašanu. I zklamání k freeridu prostě patří a člověk se musí smířit s tím, že ne každý den je posvícení. Nicméně, jelikož to byla poslední možnost roku 2021, zklamání je holt o to větší. 
Každopádně za ideálních sněhových podmínek, které tu známe z minulých let, lze v středisku dobře jezdit i za snížené viditelnosti, a to díky stromům, které v areálu pomáhají v lepší orientaci v prostoru. Oproti výše položeným areálům, které jsou úplně holé a při sněžení tedy prostor pro orientaci není příliš velký, je toto velkou výhodou zdejšího střediska. Zpátky ale ke sjezdovkám. 
Jinak sezóna zde začíná od 4. prosince a končí v druhé polovině dubna a areál je v provozu každý den od 8:30 do 16:30. Celodenní skipas vás vyjde na 60 euro, skipas na odpoledne potom 50 euro. Nicméně jelikož je středisko i na rakouské poměry velké, pokud si jej chcete skutečně užít, kupte si raději vícedenní skipas a užijte si vše, co zdejší areál lyžařům nabízí. Pětidenní skipas stojí 266 euro, nejdelších 12denní potom 460 euro. 

Závěrem je nutno upozornit, že jak už to bohužel v tuto dobu bývá, v celém areálu je nutné dodržovat hygienická opatření. Při nákupu skipasu je povinnost se prokázat platným očkováním a následně nosit respirátor třídy FFP2 ve všech uzavřených prostorech včetně kabinových a sedačkových vleků a lanovek.

Kompletní fotogalerii si můžete projet ve slideru:

Saalbach web zde.

čtivo přináší

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Kontroluj první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Miximilliam Smith nás vrátí na Kimbo Sessions 2023

Pojďme se ještě jednou vrátit na loňskou Kimbo Sessions. Společnost nám bude dělat BMack...

Druhý ročník Red Bull Cascade se proměnil na týmovej závod

Solitude Mountain Resort na přelomu března a dubna hostil druhý ročník Red Bull Cascade, který se dočkal řady změn...