Report: Snowpigs.cz zavítali do oblasti Saalbachu

Parta Snowpigs.cz rozhodně nelení a dneska nás vezme d rozlehlé oblasti Saalbachu...

Na konci roku jsme se rozhodli otestovat středisko Fieberbrunn – Saalbach – Hinterglemm Leogang, respektive se jedná o tři střediska spojené do jednoho. A jelikož skipass umožňuje se volně pohybovat v celém lyžařském areálu, místa na zimní dovádění je zde skutečně více nežli dosti. Konkrétně středisko nabízí 140 kilometrů modrých tratí, 112 kilometrů červených tratí a 18 kilometrů sjezdovek označené černou barvou. Celkově se tedy bavíme o nějakých 270. kilometrech tratí, ke kterým se dostanete vždy alespoň jednou lanovkou. Celkově jich tu v areálu na vás čeká přesně sedmdesát. 
Byť středisko leží v nadmořské výšce 2 tisíce metrů nad mořem, pokud budete mít štěstí na jarní počasí na konci prosince, užijete si lyžování na trochu rozbředlém sněhu. V našem případě tedy nemělo příliš význam zkoušet červené sjezdovky, protože ty zažily největší zápřah hned z rána a v poledním sluníčku už to bylo spíše trápení. Podržely nás naštěstí modré sjezdovky, které jsou v celém areálu dlouhé a krásně široké, tudíž požitek z jízdy lepší než se trápit na těch červených. K černým jsme se bohužel nedostali. Dobré je ještě upozornit na to, že zatímco velká část sjezdovek je vystavena po většinu dne přímému slunci, některé leží ve stínu. A právě zde nás zaskočil zmrzlý podklad po celé délce a šířce sjezdovky, takže pozor, umí to potrápit zejména lyžaře, kteří nemají zrovna příliš ostré hrany. 
Pojďme teď ale k freeridu. Fieberbrunn – Saalbach – Hinterglemm Leogang zde milovníkům nabízí skutečně velké možnosti vyžití, nicméně k této zábavě je potřeba, aby jednak nasněžilo a hned poté, aby to neroztálo. A jelikož nám nasněžilo 15 až 20 centimetrů sněhu, který v teplotách nad 10 stupňů příliš neměly šanci, tak ani my jsme neměli možnost si pořádně užít freeride, který středisko nabízí. Tak snad budete mít více štěstí. My jsme z lanovky jen mlsně okukovali holé stráně bez jediného centimetru prašanu. I zklamání k freeridu prostě patří a člověk se musí smířit s tím, že ne každý den je posvícení. Nicméně, jelikož to byla poslední možnost roku 2021, zklamání je holt o to větší. 
Každopádně za ideálních sněhových podmínek, které tu známe z minulých let, lze v středisku dobře jezdit i za snížené viditelnosti, a to díky stromům, které v areálu pomáhají v lepší orientaci v prostoru. Oproti výše položeným areálům, které jsou úplně holé a při sněžení tedy prostor pro orientaci není příliš velký, je toto velkou výhodou zdejšího střediska. Zpátky ale ke sjezdovkám. 
Jinak sezóna zde začíná od 4. prosince a končí v druhé polovině dubna a areál je v provozu každý den od 8:30 do 16:30. Celodenní skipas vás vyjde na 60 euro, skipas na odpoledne potom 50 euro. Nicméně jelikož je středisko i na rakouské poměry velké, pokud si jej chcete skutečně užít, kupte si raději vícedenní skipas a užijte si vše, co zdejší areál lyžařům nabízí. Pětidenní skipas stojí 266 euro, nejdelších 12denní potom 460 euro. 

Závěrem je nutno upozornit, že jak už to bohužel v tuto dobu bývá, v celém areálu je nutné dodržovat hygienická opatření. Při nákupu skipasu je povinnost se prokázat platným očkováním a následně nosit respirátor třídy FFP2 ve všech uzavřených prostorech včetně kabinových a sedačkových vleků a lanovek.

Kompletní fotogalerii si můžete projet ve slideru:

Saalbach web zde.

čtivo přináší

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní várka stylu od Buldozlife crew z Alaïa Parks

Banda Buldozlife nás vezme do nový jarní destinace Alaïa Parks v Crans Montaně...

Street fandy potěší Max Siudak s editem "Mill Of Release"

Maximus Siudak přichází s menším urban videem "Mill Of Release"...

Proč se Dani Bacher stal Rider of the Week na letošní Kimbo Sessions? Proto!

Nejlepším jezdec Kimbo Session 2022 se stal Dani Bacher a tady je důkaz proč...