Ross Tester a Hedvig Wessel vítězi první Freeride World Tour sezóny

Letošní Freeride World Tour se zpožděním ale přece dnes odstartovala v andorském Ordino Arcalís...

Organizátoři všemožných akcí a závodů jsou letos jako na jehlách. Klidný spaní určitě neměli ani lidé, kteří stojí za Freeride World Tour. Koronavirus dává cestování slušný KO, a tak se není čemu divit, že letošní ročník záhy přišel o první dva závody. Japonsko ani kanadské Kicking Horse nepřipadalo v úvahu. Všechny naděje tak směřovaly do evropských velehor. Další zastávka v pořadí směřovala do Andorského knížectví. Přesněji do lokality Ordino Arcalís, které leže v pyrenejském pohoří. A tady už to šlo jak po drátkách a hned první možný den se letošní freeridový výkvět mohl spustit do souboje o premiérovéí vítězství a body do celkový pořadí. I když FWT letos slibuje závod na dvě kola, tak tentkrát vše zůstalo při starém. Hop nebo trop. Jedna jízda, jedna šance... Ale na to jsou všichni freeridisté zvyklí.

Covid taky samozřejmě značně úřadoval v jezdeckém ansámblu, a tak avizovaná sestava dostála několika změn. Největší jména na startu Tanner Hall má bohužel aktuálně po sezóně. Sice ho nesklátil virus, ale zranění kotníku, které si přivodil během natáčení pro X Games Real Ski. Pešek. Doma u protinožců se rozhodl pak zůstat Hank Bilous a na místní svahy nevyrazila ani největší dámská stár a vítězka poslední tří ročníků Italka Arianna Tricomi. Velká škoda. Šanci tak chytily za pačesy další holky, které celej podnik odšpuntovaly. Nejnabitější run nakonec zavdala bláznivá Švédka Hedvig Wessel, která celou jízdu odpálila morbidním backflipem. Na bednu jí pak doprovodila Francouzka Juliette Willmann a bronz schramstla Maude Besse ze Švýcar. Pěknou premiéru pak zažila polská dáma Zuza Witych, která se ničeho nezalekla a možná malinko opatrnickou jízdu si nakonec vysloužila krásný bramborový místo.

Vítězná jízda Hedvig Wessel:

To pánská sebranka na to šla určitě více zhurta. Rozhodně nezklamal překvapivý obhájce titulu Isaac Freeland. Nepopulárním čtvrtým flekem všem jasně ukázal, že loni se o žádnou náhodu nejednalo. Radost museli mít i u protinožců. Jediným posledním na startu ostal osamocený Blake Marshall. A hned zkraje sezóny nezaváhal a do jel si pro třetí flek. Vzhledem k tomu, že na letišti mu ztratili bagáž s kompletní výbavou a vlastně musel jet v cizích věcech, se to rovná malýmu zázraku. Respekt… Jenže první letošní klání patřilo úplně někomu jinýmu. Dvěma zelenáčů, kteří do prestižního šampionátu skočili po hlavě takovým stylem, že se zapíchli až po ramena o pomyslný dno. Prvním z nich byl Frantík Maël Ollivier. Ten načal jízdu odvážnou 360 do kuloráu a vše navíc vyšperkoval několika cliff dropy. První start a hned stříbro. Ještě více pak musel výskat mladej Amík Ross Tester. Ten kopec otestoval jednou 360 a vše zakončil parádním bekem a známka přes 90 bodů mu vynesla premiérový titul ve FWT. Pro něj velká paráda. Že by letošek opět opanoval někdo z nováčku?! Ross to ude muset potvrdit v následujícím závodě...

Nejlepší jízda Rosse Testera:

Výsledky Freeride World Tour v Ordino Arcalís:

Muži:

1. Ross Tester (USA)
2. Maël Ollivier (FRA)
3. Blake Marshall (NZL)
4. Isaac Freeland (USA)
5. Carl R. Eriksson (SWE)
6. Aymar Navarro (ESP)
7. Wadeck Gorak (FRA)
8. Rene Barkered (SWE)
9. Andrew Pollard (USA)
10. Carl Renvall (SUI)
11. Tom Peiffer (CAN)
12. Yann Rausis (SUI)
13. Drew Tebke (USA)
14. Ray McDermott (USA)
15. Cooper Bathgate (CAN)
16. Tao Kreibich (AUT)
17. David Deliv (SWE)
18.-19. Kristofer Turdell (SWE)
18.-19. Dani Fornell-Prat (AND)

nejlepší pánové (foto FWT)

Ženy:

1. Hedvig Wessel (SWE)
2. Juliette Willimann (FRA)
3. Maude Besse (SUI)
4. Zuza Witych (POL)
5. Tracy Chubb (USA)
6.-7. Olivia McNeill (CAN)
6.-7. Elisabet Gerritzen (SUI)

top ženy (foto FWT)

Web Freeride World Tour najdeš zde.

splodil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...

Krapet jarního prášení s Valentinem Rainerem

Valentin Rainer a jeho jarní ježdění na oblíbeným Kitzsteinhornu...

FIS posvětila freeriding jako svojí oficiální disciplínu

Freeridové lyžování se stalo oficiální disciplínou pod hlavičkou FISu...