Rozhovor: Pokec s naším talentem Péťou Müllerem

Už to je celá věčnost, co jsem spáchal nějaký rozhovor. Nejvyšší čas to napravit. První "obětí" je člen naší juniorský repre Péťa Müller.

Nebudu se zbytečně vymlouvat a pěkně přiznám barvu. Minimálně poslední sezónu jsem na rozhovory celkem hodil bobana, protože se mi prostě asi nechtělo. Jenže byla by velká škoda, si tu a tam neposlechnout pár odpovědí od lidí, kteří si to rozhodně zaslouží. Navíc během léta je kvalitního materiálu asi jako death metálu na nový desce Evy a Vaška. Proto je nejvyšší čas sekci s interviews oprášit! První, kdo se musel vypořádal s mými záludnými otázkami, je šestnáctieltej talent Péťa Müller. Ten poslední dvě sezóny vystřelil celkem slušně vysoko, a tak si člen juniorské reprezentace svůj prostor zaslouží všema deseti. Letošní král Czech Freeski Tour a třetí kluk ze slopestylu na Evropském olympijském festivalu mládeže si tak v rámci našeho webu odbude svojí zaslouženu premiéru. 

Čus Péťo, tak vzhledem k tomu, že to je tvoje první interview u nás na webu, tak se nám nejprve hezky představ…

Péťa: Takže ahoj. Já jsem Péťa, je mi 16 let a freestylovému lyžování se věnuju už čtyři roky.

Ještě než zabrousíme k aktuálnímu dění, tak na rozproudění krve taková klasická otázka. Jak ses ty vůbec dostal k freeskiingu?

K freeskiingu jsem se dostal tak, že mamka chtěla, abych dělal ski cross a nějakým způsobem se dostala k mému trenérovi Michalovi Pečovi. Tak jsem s ním jel na týden do Rakouska a poté jsem s ním začal jezdit aktivně.

Czech Freeski Tour v Deštném (foto Cablo)

A teď už hurá do současnosti. Loňskou sezónu si se blejsknul třetím místem na Evropském olympijském festivalu mládeže. Jak vysoko tenhle výsledek ceníš?

Za třetí místo na Evropského olympijském festivalu mládeže jsem rád. Mám z něho velkou radost a je to zatím jeden z mých největších výsledků, kterého jsem dosáhl.

Který další svoje úspěchy a výsledky z uplynulý zimy by si vypíchnul?

Za další menší úspěch bych vypíchnul 19. místo na mém prvním Evropském poháru a ještě, že jsem si podruhé za sebou obhájil první místo v českém poháru na Czech Freeski Tour.

na Evropském olmypijském festivalu mládeže v Itálii (foto EYOF)

Na Evropský pohár jsem se tě chtěl akorát zeptat. Takže co jsi na úroveň závodů a vůbec tuhle zkušenost říkal?

Mé první pocity z Evropského poháru byly takový, že se mám ještě dost co učit, a že úroveň triku je tam stejná jako na Světových pohárech.

Tak budeme držet palce. Zima je sice u konce ale s reprezentací se rozhodně neflákáte. Co momentálně děláte?

Po konci sezóny nám začíná letní příprava, takže teď hodně cvičíme. Máme s reprezentačním týmem kondiční soustředění a skáčeme do vody v Jumparku Matylda a ještě se podíváme do Rakouska do Banger Parku, kde budeme trénovat také nové triky.

polet na PenkenBattlu (foto Chris Reifenberg)

V srpnu byste měli vyrazit na juniorské mistrovství světa v Cardroně. Co od šampionátu očekáváš a s jakým výsledkem by si se vracel spokojenej?

Ano, je to tak v srpnu odlétáme na Nový Zéland na juniorské mistrovství světa. Od šampionátu očekávám, že se na něj budu muset hodně dobře připravit během července. V Banger Parku se naučit nové triky a tak dále. Na šampionátu bych se chtěl dostat do top šestnáctky, ale samozřejmě nejlepší by bylo, kdybych se dostal na bednu.

Tak ať to klapne! Jaké jsou jinak tvoje další plány na nadcházející zimu?

Moje plány na nadcházející sezónu jsou takové, že bych se chtěl začít umísťovat co nejlépe na Evropských pohárech a zkusit si i Světový pohár.

World Rookie Tour v Livignu (foto WRT

Freeskiing jde každej rok strašně na horu. Máš vyhlídnutý nějaký triky, který bys chtěl v dohledný době vypilovat nebo se nově naučit?

Určitě bych si chtěl vypilovat double cork 1080 a naučit bych se chtěl double cork 1440, switch double cork 1260, switch double bio 1260 a switch right double cork 900.

Máš nějaký lyžařský sen, který by sis jednou chtěl splnit?

Můj největší cíl je dostat se na Olympiádu, také bych si chtěl vyzkoušet X Games nebo Kimbo Sessions.

FISák ve Vítkách (foto Novas)

Hezkej výčet. Co jinak děláš, když zrovna nebrázdíš svahy na lyžích?

Když nejsem zrovna na lyžích, tak většinou cvičím nebo se věnuju ještě svým dalším koníčků jako je například parkour, skákání na trampolíně nebo skateboarding.

Pár rychlo otázek:


Oblíbenej freeskier: Henrik Harlaut a Daniel Bacher
Oblíbenej trik: cork 1080 blunt
Oblíbenej resort: Penken Park
Oblíbená hudba: oldschool hip hop
Oblíbený jídlo: boloňský špagety
Oblíbená hláška: Žiješ jenom jednou!

Závěr už nechám tradičně čistě na tobě. Takže klasický pozdravy, děkovačky a díky za tvůj čas.

Tak jo to bylo něco ode mě. Já děkuju hrozně moc všem mým sponzorům Freeskier.cz, Oakley, Lusti a Svazu lyžařů ČR za podporu. Bez nich bych tu sezónu asi neodjezdil, taky děkuju mým trenérům Romanovi Daleckému a Michalovi Pečovi. Bez nich bych taky nebyl tam, kde jsem. A taky mamince a taťkovi děkuju za podporu.

interview pro telku jako vítěz CFT 2023 (foto CFT)

Péťu můžeš sledovat zde:

záludné otázky kladl

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...