Rozhovor: Terka Korábová se rozkecala o vítězných SuperUnknown XIX.

Terka Korábová senzačně ovládla letošní SuperUnknown od Level 1, a tak nám má určitě hodně co říct o finálovém týdnu v americké Mammothu...

Letošní SuperUnknown už s pořadovým číslem XIX. se tučným písmem zapsaly do análů českýho freeskiingu. Mezi patnácti finalisty, kteří měli tu čest si společně týden užívat v kalifornském Mammothu, se totiž představila naše Terka Korábová! My všichni už samozřejmě dávno víme, že v konkurenci pěti holek nakonec zaujala nejvíce a domů do prťavý republiky v centru Evropy si odvezla hodně cenný vítězství. Nenapadá mě tak lepší důvod, proč Terku konečně u nás na webu vyzpovídat. Za tohle si to zaslouží všema deseti! Motat se samozřejmě budeme primárně u její zaoceánský mise ve společnosti kluků z Level 1 Productions. Jdeme na to!

Čus Terko... Samozřejmě obrovská gratulace... Ale teď jsme si uvědomil, že to je první rozhovor u nás na FReeride.cz, tak se jenom rychle představ, i když tě (skoro) každej zná :)

Terka: Ahoj Maty, věděla jsem, že rozhovor pro FR.cz nedostanu zadarmo, ale že kvůli tomu budu muset letět za oceán a vyhrát SuperUnknown, to mě teda nenapadlo, hahaha. Jsem freeskierka z Liberce, znamením rak a mezi moje oblíbené koníčky patří mlácení hlavy o rail a mrskání se u levýho repráku.

Klasická freeskierka... A teď už alou na SuperUnknown! Jak ses prvně tvářila, když ti přišlo oznámení, že jsi finalistka?

Od té doby se toho stalo toolik, že už si ani nevzpomínám, ale něco mi říká, že já a moji kámoši jsme z toho byli hodně nadšení a šli jsme to hned zapít.

Tak jak jinak. Ještě taková jedna rejpavá otázka. Kolik si od kluků z Level 1 viděla vlastně filmů? Protože pro mě osobně to je nejlepší filmařská partička vůbec.

Kolik přesně to nevím, ale pár jich bylo. Filmy se starším datem, jako třeba Sunny, jsem viděla díky Fanckovi a Vítkovi, kteří se mě snažili zasvětit do krás freeskiingu na začátku mé “kariéry”, haha. A pak pár dalších jako Romance, Freehand, které měly premiéru už když jsem lyžovala. Ale jinak jsem s tebou za jedno a Level1 jsou neskuteční a teď se z této produkce pro mě stala i srdcovka.  

Teď už ale za oceán do Mammothu. Na místě se sešla hodně slušná sebranka jezdců. Kdo tě od prvních dnů jako rider imponoval?

Koukám, že mě nešetříš s otázkami. Jackson Doremus byl na ohni od prvního okamžiku, což ale taky vedlo k tomu, že se zranil hned první den. Další rider, který mě bavil, byl určitě Benjamin (Carlund pozn. redakce), má styl, technický triky, prostě všechno! Z holek asi nedokážu říct, ale neskutečně mě bavilo, jak každá má úplně jiný styl, ničeho se nebojí a hlavně ta zapálenost pro lyžování byla neskutečná!

Jako každej rok taky vyrostl parádní snowpark. Byla nějaká překážka, která se fakt "nedala" a naopak co tě bavilo nejvíc?

Asi nejděsivější překážka byl wall do railu a jediná osoba, která ji reálně odjela byl Matt (the king) (vítěz Dufresne pozn. redakce). Většinu z nás asi nejvíc bavila sunset session na skoku, kde se všichni úplně zbláznili a uctívali freeskiing svýma trikama a dobrou náladou za to, že je.

Máš nějakej svůj (ne)odjetej trik z Kalifornie, na kterej seš fakt pyšný?

Asi to bude flat 360 s nosem, nikdy jsem flat spin neskákala na tak velkým skoku a musím říct, že to byl ten nejlepší pocit. Flat 540 mi utekl, takže to budu muset napravit příští rok, haha.

parádní flat (foto Level 1)

Budu držet palce :). Jak jinak vypadal takovej tradiční den na finále SuperUnknown XIX.?

Budíček v osm, snídaně v devět a pak hned směr South Park, kde pro nás Unbound crew postavila šílený setup. Dali jsme 2-3 zahřívací jízdy, pak jsme vybrali konkrétní překážku a tu jsme jezdili cca 2-3 hodiny, pak jsme se přesunuli na další. Mezitím na nás na všechny bylo namířeno pět kamer a jeden foťák. Obídek v krabičkách, což byl buď burger nebo buritto, jsme dostali kolem jedný odpoledne. Po obědě další překážky a z kopce jsme odjížděli cca v šest večer. No a pak už jsme jen začali otevírat pivka, dali si burger, buritto, nebo pizzu k večeři (buritto nechci ani vidět další půl rok) a šli se vyvalit do vířivky.

Teď sem na to burrito dostal chuť! Moje tradiční otázka v rozhovorech... Nějaká peprná historka??

Jsem hodně špatná v pamatování si a vyprávění historek, ale jedna by se našla. Předpokládám, že všichni viděli ender čtvrtého videa ze SuperUnknown (pokud ne, doporučuju!), kdy Matt, výherce mužské kategorie, stompnul obrovský wall do railu na zlomené lyži. Večer před tím jsme se trochu urvali ze řetězu a nejvíc zmíněný Matt, který prohrál chlastací hru 6x po sobě, takže musel shotgunovat šest piv a pak se pokračovalo dál do rána. A on to stejně neskutečně zabil! What a legend!

Moc dobře si pamatuju, jak jsme se prvně poznali na after na Shred Vacation ve Vítkách. Ale koukám, že jste se ani za oceánem moc nešetřili...

Snažila jsem se nezklamat svou pověst, což se mi snad povedlo, ale po zemi jsem se tedy tentokrát neválela. Hrálo se spousta her, shotgunovalo se pivo, tancovalo se, tetovalo se, ale něco jako skákání z okna nebo zootspacovaní stolu se bohužel neuskutečnilo, přesto nám však Mammoth Mountain Inn naúčtovali $2500, stále nevíme za co. Podle Level 1 to byl nejklidnější ročník, který se kdy odehrál, čemuž se vůbec nedivím, protože v deset hodin večer 20-ti letí kluci tišili hudbu a mě s Shonny (Charbonnneau pozn. redakce) upozorňovali, ať se ztišíme.

Tak hlavně že nebylo ostuda... Co všechno si za ocáenem jinak vlastně stihla? Byla si se podívat i jinde než v Mammothu?

Měla jsem v plánu odjet hned po SuperUnknown, ale hned první den se moje plány změnily, jak všichni moji kamarádi předpovídali. Takže jsem se přesunula na Mt.Hood, kde se udál Surface team week, kde jsme si všechny poklidný večery vynahradili šílenýma party plnýma omamných látek. Mt.Hood je magický místo, jak už park tak všechno okolo. Takže jsme natočili pár park laps, ale i přírodní halfpipe a postavili jsme i skok, kde jsem se pokusila o stále neodjetý double flat. Nepříjemný pršavý počasí nám kazí plány, ale stále se snažíme získat pár záběrů i pro Lauřin (Laura Obermayere) film. Tak snad ještě něco stihneme natočit a pak bohužel papa Ameriko.

To zní super! Výhrou sis určitě udělala v komunitě určitě slušný jméno. Mysliš, že ti to pomůže v další sezóně?

O dělání jména nic nevím, ale za to jsem si udělala spoustu kamarádů a hlavně kamarádek, které mě přizvaly do svého filmu, za což jsem neskutečně vděčná. A pokud všechno půjde podle plánu a Króča s Šimonkem svolí, tak by měl být k vidění na příští Freeski Premiere. Jinak jsem dostala celkem tučný šek a Ikonpass, takže to vypadá na další výlet za oceán a filmík.

Tak paráda! Co jinak letní měsíce? Jak je budeš trávit?

Potom, co jsem měsíc projezdila v Rakousku a měsíc v Americe, budu bohužel muset léto trávit prací, a to v Innsbrucku, kde aktuálně bydlím. Ale pevně věřím, že se najde čas na Matyldu, Banger, snad i Zermatt a vodní radovánky jako potápění a surfovaní.

Závěr už nechám na tobě... Takže děkovačky a tak dále...

Všem moc děkuji za podporu a gratulace. Moc si toho vážím! Maty díííky za rozhovor a doufám, že se všichni brzy někde vidíme! Jedeeem!

Taky dík a brzo na kopci!

vítězové  SuperUnknown XIX. Matt Dufresne a Terka Korábová (foto Level 1)

Terku sleduj:

slovní kulomet na Terku namířil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Silvretta Montafon hostila vydařenou zastávku FWT Qualifier!

Na kvalifikačním závodě 4* FWT v Silvretta Montafon se organizátorům a jezdcům zadařilo a podmínky klaply na jedničku!

Jižní Amerika na tebe čeká ve freeridovým filmu "Zonda"

Američan Dorian Densmore nám vezme na velký dobrodružství do jihoamerických And...

Aki Vallioniemi nás vrátí na finále SuperUknown 20

Pojďme ještě jednou skočit zpátky na finálko SuperUknown 20 v Mammothu...