Rozjeli jsme další kolo prodeje SUPPORTING COMMUNITY merche!

Díky velkému zájmu o náš merch z kolekce SUPPORTING COMMUNITY, který nás obrovsky těší a za který všem moc děkujeme, jsme se rozhodli přidat druhé kolo. Opět jedeme formou předobjednávek a máme pro vás i několik novinek!

Pokud máte rádi Freeride.cz Online Magazine a další aktivity, které se snažíme v rámci snb / ski / wake / surf / kite komunity dělat a chtěli byste nás podpořit, tak máte opět ideální příležitost! Jak už jste asi zachytili, v minulých měsících jsme připravili společně s Merch4U merch kolekci SUPPORTING COMMUNITY a výdělek z prodeje jde kompletně na provoz Freeride.cz magazínu.

Předně moc děkujeme všem z vás, kdo nás svými objednávkami podpořili v prvním kole! Bylo vás nad očekávání hodně a my jsme za to obrovsky vděční. Jsme taky rádi za všechny pozitivní reakce jak na merch, tak na naší práci s magazínem… Výdělek z merche se nám opravdu hodí a moc nám pomáhá i v těchto těžších časech udržovat standard obsahu Freeride.cz na úrovni, na jakou jsme my i vy zvyklí… Co nás ale pohání ještě víc je váš support!

Dostali jsme hromadu zpráv od vás, kdo jste nestihli merch objednat, nebo si chcete doobjednat další věci, a proto rozjíždíme druhé kolo předobjednávek. To bude probíhat cca tři týdny do pátku 7. srpna, následně prodej ukončíme a zadáme do výroby pouze ty věci, které si objednáte. Budete si tedy muset zase počkat, ale o to víc nás podpoříte, protože tahle forma je maximálně ekonomická… a zároveň i ekologická. Nevyrábí se nic zbytečně navíc, nemusíme díky tomu držet sklad a můžeme vám tak nabídnout spoustu produktů v různých stylech, barvách a velikostech, což bychom si při standardním postupu nemohli dovolit.  

V kolekci SUPPORTING COMMUNITY toho najdete spoustu! Vybírat si můžete mezi různými barvami a střihy triček, tílek, mikin, kšiltovek, gymbagů, nákrčníků, tašek, klobouků nebo plátěných tašek. Oproti prvnímu kolu jsme nově přidali i pánské prodloužené mikiny, streetové bundy “coachky”, mikiny se zipem, nový střih dámských triček a pár nových barev unisex trik a mikin.

Pojďme se ale podívat na novinky a taky vám vysvětlíme některé rozdíly v typech triček a mikin, na které se nás často ptáte. Sice to bude znít jako z katalogu textilu, ale trocha detailů nikdy neuškodí a určitě vám pomůže s výběrem ;-)

PRODLOUŽENÁ MIKINA FR TALL HOODY

Většina mikin v naší nabídce byla doposud v “regular” střihu, teď ale přidáváme prodlouženou mikinu FR Tall Hoody, která je snem každýho shreďáka! Extra dlouhá, extra teplá, maximálně příjemná, nejpoctivější mikina ve spolupráci s legendary značkou Urban Classics. Speciální velikosti MT, LT, XLT a XXLT znamenají o cca 8cm větší celkovou délku mikiny než u standardních střihů! Ideální pro snowboarding, freeskiing nebo pro zahřátí poté, co vylezete z vln studeného oceánu nebo po wejkování!

BUNDA FR COACH JACKET

Opět ve spolupráci s Urban Classics zařazujeme do kolekce klasiku všech klasik - streetovou větrovku Coach Jacket aka “koučku”!

ZIP MIKINY

Na základě vašich podnětů doplňujeme nabídku o mikiny se zipem, a to ve dvou verzích - pánskou FR Cultivator s vnitřkem z počesané teplákoviny s gramáží 300g v osmi barvách a unisex FR Connector s vnitřkem z nepočasné teplákoviny a gramáží 350g v sedmi barvách. Složení obou mikin 85% organická bavlna a 15% recyklovaný polyester.

DÁMSKÉ TRIKO FR ROUNDER

Pro holky přidáváme nový model trika FR Rounder z jemné 100% organické bavlny s nízkou gramáží 130g a volnějším střihem. V prodeji ve čtyřech barvách - Black, White, Heather Grey a oblíbená Canyon Pink.

UNISEX TRIKO FR CREATOR POCKET

Triko s kapsičkou FR Creator Pocket je stylovka - tři základní barvy (Black, White, Heather Grey), 100% organická bavlna, unisex střih.

CAMO A DALŠI NOVÉ BARVY

Některé modely doplňujeme o nové barvy. Unisex mikiny s kapucí FR Cruiser a unisex trika FR Creator jsou nově v naší nabídce v Camo barvě, pro unisex mikiny bez kapuci FR Changer a opět unisex trika FR Creator přidáváme super barvu Lava Grey. Unisex trika FR Creator jsou k dostání i v nových barvách Cotton Pink, Opal a Camel.

EKOLOGICKÉ CERTIFIKÁTY

Máme rádi naší planetu a snažíme se být co nejvíce zodpovědní v ohledu na ekologii, udržitelnost a rovné pracovní podmínky, a proto má drtivá většina našich produktů certifikáty GOTS, Fair Wear, Oeko-Tex a další. Objednané věci k tobě nedorazí v plastovém pytlíku, ale v papírové krabičce nebo v papírovém přebalu v papírové obálce. 

VELIKOSTI

Opět připomínáme, abyste si při výběru pečlivě zkontrovali tabulky velikosti a ideálně poměřili s trikem nebo mikinou ze svého šatníku. Není eL-ko jako eL-ko a my se chceme co nejvíce vyvarovat zbytečným vratkám, které v systému předobjednávek znamenají logicky komplikace a ve finále méně financí na provoz Freeride.cz. 

RAGLAN VS. SET-IN A POČES VS. NEPOČES

Ptáte se nás na rozdíly mezi mikinami FR Cruiser a FR Flyer, respektive FR Changer a FR Stroller. Rozdíly jsou v zásadě dva, a to ve střihu a ve zpracování vnitřního materiálu. Cruiser a Changer mají tzv. set-in střih, kdy jsou rukávy přímo přišité na hlavní část mikiny. U Flyeru a Strolleru je použit tzv. raglan střih, kdy jsou rukávy přišité k tělu mikiny našikmo a jsou tak delší a mikina je celkově volnější. Druhým rozdílem je typ podšívky, tedy vnitřní části mikiny. Cruiser a Changer mají vnitřní část z tzv. počesané teplákoviny, která je teplejší a na dotek příjemnější, naopak Flyer a Stroller mají tzv. nepočesanou teplákovinu, díky čemuž je mikina o něco méně teplá, lehce volnější a lehčí. Každý má rád něco jiného, aneb “proti gustu žádný dišputát”, takže je úplně na vás jakou mikinu si vyberete. Pokud byste chtěli, není problém se po předchozí dohodě zajít podívat a vyzkoušet vzorky v showroomu Merch4U v Praze - Bubenči.

ČEPICE, KLOBOUKY A DALŠÍ DOPLŇKY

V kolekci samozřejmě stále zůstávají kšiltovky ve čtyřech základních verzích a spoustě barvách, vše s nášivkou SUPPORTING COMMUNITY, vše od legendary značky Flexfit Yupoong - klasické snapbacky i truckerky, obojí s rovným nebo kulatým kšiltem. Zůstávají i klobouky FR Bucket Hat a FR Angler Hat, u kterého bychom rádi po vašem feedbacku upozornili, že se úplně nehodí pro ty, kdo mají větší hlavu :) Vycházíme z produktů našich dodavatelů a u tohoto klobouku je k dostání pouze jedna velikost “One Size Fits All”, která jak se ukázalo větším hlavám úplně nefituje, tak bacha na to! Pro další kolekce připravíme i větší klobouky ;-)

Vybavit se můžete i gymbagy , velmi kvalitními plátěnými taškami, lehkými nákrčníky, ponožkami nebo třeba stylovými rouškami. Ty sice asi stejně jako my úplně nemusíte a už moc nenosíte, nicméně například pro cestování se určitě budou hodit.   


Takže to je k našim novinkám vše a my už teď předem moc děkujeme za váš případný support. Připomínáme, že předobjednávky probíhají do 7. srpna a následně vám objednané věci doručíme do konce srpna.

Díky moc a KEEP RIDING WITH US!

Proč bych si měl/a koupit váš merch?

Protože v nelehkých časech podpoříš partu, která tu už 20 let něco dělá pro komunitu kolem akčních sportů. A navíc si uděláš radost něčím hezkým a opravdu kvalitním - za to ručíme.  

Děláte to právě teď kvůli situaci kolem epidemie koronaviru? 

Částečně ano, ale šli bychom do toho i kdyby tu žádný vir nebyl. Plán na novou merch kolekci byl už dlouho, protože neustále hledáme možnosti jak naše činnosti financovat i jinak než ze sponzorských peněz. Ekonomická krize související s pandemií vše urychlila a také nás přiměla jít modelem předobjednávek.

Proč jste zvolili verzi předobjednávek a musím tak na věci čekat několik týdnů?

Zaprvé a zcela upřímně - kvůli minimálnímu riziku prodělku, protože na začátku není (kromě spousty hodin práce s přípravou kolekce) žádná vstupní investice. Neriskujeme, že vyrobíme zboží, které pak neprodáme. Naopak vyrobíme přesně to, co si lidi objednají, a díky tomu eliminujeme vedlejší náklady na minimum. Ve výsledku to znamená, že ty dostaneš top produkt za příznivou cenu a nám zbyde taková částka, která nám opravdu pomůže. Navíc díky tomu, že nedržíme žádný sklad, tak si můžete vybrat z mnohem širší nabídky typů, střihů, barev i velikostí.

Kdy dostanu objednané věci a jak si je vyzvednout?

Předobjednávky ukončíme v neděli 31. května 2020 a následně potřebujeme cca 2-3 týdny na výrobu a dodání. Buďte trpěliví, nám to moc pomůže a vy se alespoň máte na co těšit! Během objednávky si můžete zaškrtnout buďto dopravu našim smluvním dopravcem nebo si bude možné objednané věci po předchozí domluvě vyzvednout osobně na adrese Mlýnská 60/2, Praha 6 - Bubeneč.

Jaká je kvalita merche?

Ručíme za to, že kvalita našeho merche je opravdu vysoká. Používáme velmi kvalitní textil, všechny trika a mikiny jsou vyráběny z organické bavlny (případně s příměsí recyklovaného polyesteru) ve Fair Wear fabrikách a splňují ekologické certifikáty jako GOTS či Oeko-Tex. Čepice bereme od legendární značky Flexfit Yupoong a vše další už probíhá v českých dílnách - od potisků přes šití nákrčníků a roušek až po výrobu a přišívání nášivek.

Na co se použijí peníze z prodeje?

Rádi bychom pokryli především základní náklady spojené s provozem magazínu - tedy měsíční platby za hosting a web jako takový a zbytek půjde samozřejmě redaktorům, kteří pro vás připravují obsah magazínu.

Kde můžu objednávat a jak se platí?

Veškeré objednávky probíhají přes e-shop našeho parťáka Merch4U na této adrese a platí se pouze kartou přes platební bránu.

Rád bych vás podpořil/a, ale momentálně musím taky šetřit kde se dá. Můžu pomoci nějak jinak?

Rozhodně! Úplně chápeme, že spoustu z vás aktuální situace zasáhla, takže koupě trika nebo mikiny je pro vás na žebříčku priorit úplně dole. Pokud budete mít chuť, tak nám stačí i prosté sdílení celé věci na facebooku, instagramu nebo jakoukoliv jinou cestou. Moc děkujeme!

DĚKUJEME! FREERIDE.CZ CREW

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Monika Nováková kralovala na Pitztal Wild Face 2021

Český úspěch dorazil na freeridovém závodě Pitztal Wild Face 2021...

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.