Setup na The Nines 2022 je zas jedno velký sci-fi

Od pondělí to vře v Crans Montaně, kde na plný obrátky jedou letošní The Nines 2022...

Poslední týdny a měsíce tady bylo závodů, že nám to lezlo ušima a i dalšími jížněji položenými otvory. Teď už jsou (téměř) všechny závodní anabáze za námi a je na čase si užít jarní shredění a pohodu. Pokud ale jde o ty nejočekávanější akce roku, tak utrum ještě rozhodně nemáme. Od pondělí totiž švýcarskou Crans Montanu ovládají letošní The Nines 2022. A co se týče parkový ježdění, tohle je vlajková loď všech menších i větších podniků. Radost nám dělá už od roku 2008 ve svých plenkách ještě jako Nine Knights či Nine Queens. Na jménu ale tolik nesejde, důležitý je, že vždycky na jaře slízne pomyslnou smetanu jako nejfotogeničtější event sezóny! A lhali bychom, kdybych letos tvrdili něco jinýho! Je to zase kaviár zrakových vjemů a pastva pro oči!

letošní The Nines 2022(foto Klaus Polzer)

A co pro letošek šejperský virtuózové z party Schneestern postavili za nesmysly? Už od pondělka se pozvaní freeskieři a snowboarďáci prohání ve snowparku, kterýmu vévodí tři hlavní dominanty. První je prostě nazvaný "The Perfect Jump", což rozklíčuje asi i jedinec s lehkou retardací. Jednoduše se  jedná o dvacet čtyři metrů dlouhej luxusní gap kicker, kde se budou provozovat ty nejnáročnější motanice. To chápe asi i člověk s IQ prázdný sifonový lahve...

Kirsty Muir na "The Perfect Jumpu" (foto Klaus Polzer)

Další potvorou je šílenost nazvaná The SWATCH Downward Spiral, u které se stavitelé nechali inspirovat u legendárního skateboardisty Tonyho Hawka, který podobnou překážku postavil v létě. Jednoduše se jedná o sedm metrů hlubokou spirála nebo bowl, do který naskočite, a když bez šrámu zvládnete dokodrcat na její dno, tak vás menší tunel vyflusne ven. Dalo by se říct… „To muselo dát příšerný práce a přitom taková blbost“… 

Matěj Švancer ve spirále (foto Theo Acworth)

Poslední monstrum, které sežere jezdce je věc nazvaná The Sphere. Osm metrů vysoká… no řekněme sněhová koule nebo bambule, ke který se dostanete přes dva menší tunely. Částečně funguje jako quaterpipe a dá se tady vymyslet i plno dalších gapů a transferů. Jedním z jejich konstruktéru je pak Jesper Tjaeder. Je to prostě trošku scifíčko, že i starej dobře Terminátor se radši krčí v koutě. Samozřejmě je tady i plno dalších menších vychytávek a překážek a to ať už různý bowly, skoky nebo železa. I když letošní setup možná nepůsobí oproti některým ročníkům nejmohutnějším dojmem, tak fantazie designerů se zase utrhla ze řetězu.

Andri Ragettli u The Sphere (foto Klaus Polzer)

V neposlední řadě pak nesmíme zapomenout na tuto sobotu 9. dubna, kdy tady vlítne na scénu Public Day. Nejde tak ani o to, že byste mohli vzít jedno či dvě prkýnka a vyrazit jezdit. Jenže poslední dva ročníky značně decimoval covid, a tak diváci mohli pouze slintat doma u monitoru a displejů. O víkendu už ale můžete vyrazit na ledovec Plaine Morte a z první ruky sledovat sobotní program. Pokud budete někdo poblíž, tak vás třeba bude zajímat ceník tikerů. Ten najdete zde

Letošní setup Vám pak ve videu přiblíží Andri Ragettli a jeho SNB kámošky:

The Nines 2022 web je tady.

bulvy valí

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jiberish crew vyprášila letní Woodward Copper

Kluci od značky Jiberish řádili během léta ve Woodward Copperu...

Freeride World Tour propálila kalendář pro rok 2025

Pojďme se podívat na nadcházející Freeride World Tour. Máme tady kalendář 2025 a další zajímavý novinky...

Max Palm nabízí video "Glömska"

Menší videoprojekt si střihnul mladej Švéd Max Palm...