Sobota bude ve znamení X Games Norway 2019

Norské X Games jsou o víkendu tady a nebude chybět ani freeskiing....

Letní X Games a freeskiing? Možná malinkato atypická kombinace, ale vězte, že už tuto sobotu pravdivá. Jak už bylo dříve s expanzí největšího svátku extrémních sportů oznámeno, tak konec léta bude v norské metropolu Oslu konkrétně v hale Telenor Arena pěkně horko! Stane se totiž místem činu X Games Norway 2019! Během jednoho našláplýho dne si to tady totiž o prestižní medaile rozdája zástupci skateboardingu, snowboadingu, freestyle FMX a samozřejmě freeskiingu! Náš sport bude zastupovat big air na uměle postaveným kickeru, který bude trochu netradčině mít dopad právě uvnitř zmíněné haly. 

Každopádně pozvánku dostala pouze hrstka můžů a taky žen. Pány čeká v 14:15 jejich kvalifikace. Babskej závod přijde na řadu v 17:30 a vyvrcholení v podobě mužskýho finále  pak v  programu hledejte v primetimu ve 20:30. Pokud byste chtěli bedlivě sledovat, jak to na severu Evropy bude vše probíhat, jukněte tady na ofiko webovky, kde uváděj co, kde a jak budou vysílat. Jako takovej pohodovej začátek zbrusu nový sezóny a stylový ukončení léta určitě zajímavá záležitost.

Freeski program:
14:15 kvalifikace muži big air
17:30 finále ženy big air
20:30 finále muži big air

Seznam pozvaných jezdců:
Muži: ABM (CAN), Oystein Bråten (NOR), Alex Hall (USA), Henrik Harlaut (SWE), Evan McEachran (CAN), Christian Nummedal (NOR), Birk Ruud (NOR), Ulrik Samnøy (NOR), Oscar Wester (SWE), James Woods (GBR)

Ženy: Elena Gaskell (CAN), Sarah Hoefllin (SUI), Mathilde Gremaud (SUI), Johanne Killi (NOR), Tess Ledeux (FRA), Giulia Tanno (SUI) 

vizualizace X Games Norway 2019

Web X Games Norway zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Streetový full movie "Forreal" do Forre crew

Z finských měst k nám dorazil streetovej film "Forreal" od bandy, co si říká Forre...

Jérémie Heitz a Sam Anthamatten za rok vyrukují s filmem "La Liste: Everything or Nothing"

Tak tohle vypadá na jeden z vrcholů příštího podzimu! Jérémie Heitz a Sam Anthamatten představují svojí freeridovou novinku...

Rozhovor: Šimbova podzimní zpověď

Sezóna nám pomalu a jistě začíná a to je nejvyšší čas vyzpovídat jednoho z našich reprezentačních holobrádků. Volba padla na Šimon Bartíka, kterýho čeká perná zima...