Štěpán Hudeček a Vojta Břeský nechyběli na Evropském poháru v Crans Montaně

Ani na třetím Evropském poháru v sezóně nechyběla česká reprezentace. Čekal jí big air v Crans Montaně...

Poslední dva tejdny jsou trošku ve stylu ADHD. Jeden závod střídá druhej a člověk potřebuje ještě záložní pár očí, aby to všechno stihnul sledovat. Měli jsme tady X Games, FWT, FWQ, FJWC, tak na co jsme ještě zapomněli?! Jasně… Svěťáky mají sice teď díky blížící se Olympiádě padla, ale to nijak nebrání FIS Evropskému poháru, aby se řádně rozvášnil! Třetí letošní zastávka se minulý týden utábořila ve švýcarské Crans Montaně. Kromě obligátního big airu se v programu vyhřívala taky lehce netradičně rampa. Pro nás ale bylo stěžejní, že do Alp vážilo cestu taky naše reprezentační duo Štěpán Hudeček a Vojta Břeský a náš výkvět si už brousil zuby i hrany na místní kicker…

Evropák v Crans Montaně (foto Swiss Ski)

Kluci určitě chtěli navázat na Spýdyho páté místo z Les Arcs, jenže Evropák to už dávno není žádnej podřadnej závod, kam dorazí pár místních Lojzů. V big airu se mezi téměř padesáti borci válčilo o šestnáct postupových míst do finále. Trikově to bylo okázalejší než svatba saúdskoarabského prince. Samotnou úroveň jasně demonstroval Spýdy rychlým a všeříkajícím hodnocením: „Level byl úplně jinde, jak na Svěťáku“… To jen tak na vysvětlenou. Triplama nebo dub osmnáctkama se rozhodně nešetřilo. Spýdy i tak nakonec jen těsně neuniknul spárům kvaldy, když za svůj dub cork 1440 opanoval v celkovým pořadí osmnáctej flek. Finále tak české volání jen o kousíček nevyslyšelo. Vojckovi pak patřilo šest a dvacátý místo.

Joel Liimatainen (foto Swiss Ski)

Z vítězství a z 200 FISových bodů na svým účtu se nakonec mohl veselit domácí dvacetiletý čaroděj  Adrien Vaudaux, který dle poroty vykouzlil během finále nejdokonalejší motanici. Stříbro míří do Francie díky Timovi Sivignonovi a bronz si pak za svůj psychoušskej triple odvezl do Finska Joel Liimatainen. Mezi něžným pohlavím pak přišel na řadu tvrdej švýcarsko-francouzskej souboj. Žádnou jinou národnost ani jedna z devíti startujících slečen totiž nereprezentovala. Šťastnější emoce nakonec určitě vytryskly v táboře francouzské trikolóry. Výhru brala Lou Barin před krajankou Kim Dumont Zanella. Domácí čest uhájila bronzem Anouk Andraska.

Evropák v Crans Montaně (foto Swiss Ski)

Big Air highlights:

Výsledky Evropskýho poháru v big airu v Crans Montaně:

Muži:

1. AdrienVaudaux (SUI)
2. Tim Sivignon (FRA)
3. Joel Liimatainen (FIN)
4. Kaditane Gomis (FRA)
5. Gian Andri Bolinger (SUI)
6. Vebjørn Gråberg (NOR)
7. Eirik Sæterøy (NOR)
8. Moritz Happacher (ITA)
9. Alexis Ghisleni (FRA)
10. Julius Forer (AUT)
11. Kilian Erik Morone (ITA)
12. Rene Monteleone (ITA)
13. Matias Roche (FRA)
14. Tevje Skaug (NOR)
15. Fantin Ciompi (SUI)
16. Sebastian Fischer (GER)

18. Štěpán Hudeček (CZE)
26. Vojta Břeský (CZE) 

Kompletní výsledky: zde

nejlepší pánové (foto Swiss Ski)

Ženy:

1. Lou Barin (FRA)
2. Kim Dumont Zanella (FRA)
3. Anouk Andraska (SUI)
4. Jade Michaud (FRA)
5. Amelie Bigler (SUI)
6. Ivana Mermillod Blondin (FRA)

Kompletní výsledky: zde

vítězný holky (foto Swiss Ski)

Abychom na závěr taky neopomenuly výkony v halfpipe. Tady se mezi pány předvedl Slovák Mišo Oravec, který na big airu sice chyběl, ale bramborovým místem si určitě vylepšil náladu. Nejlepší jízdu pak kočíroval Henry Sildaru z Estonska před Němcem Mariusem Reckem a domácím mladíkem Aurelienem Coubesem

Henry Sildaru (foto Swis Ski)

I mezi dámami překvapivě kralovala zástupkyně pobaltské země s nejvyšší horou něco málo přes tři sta výškových metrů. Z první placky se mohla radovat Grete-Mia Meentalo s ročníkem narození 2008! Že by Kelly rostla doma konkurence?! Nechme se následující roky překvapit… Stříbro pak ostalo doma díky Michelle Rageth a bronz vybojovala další mladinká holčina Zoe van Essen z Nizozemska. Evropák pak pokračuje hned tento týden, když francouzské La Clusaz hostí jak slopestyle tak big air.     

Kompletní výsledky rampy: muži, ženy

rampa v Crans Montaně (foto Swiss Ski)

Halfpipe highlights:

slovní potvory zkrotil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...