Štěpán Hudeček bude od zítra úřadovat na Red Bull PlayStreets 2023

Red Bull PlayStreets jsou zpátky a nebude u toho chybět náš Štěpán Hudeček...

Slopestylů, big airu, halfpipů i powder závodů tady letos na nás mávalo už mraky. Chce to taky trošku něco jinýho a užít si malinko originality. A přesně proto tady je famózní akcička známá jako Red Bull PlayStreets, která se po čtyřletý odmlce vrátí zpátky v plný parádě. A to hned zítra a hlavně v pátek, kdy naprosto pohltí lázeňské městečko Gastein v rakouských Vysokých Taurech. Pokud čistě náhodou nevíte vo co gou, tak věřtě, že skrz centrum města vyroste parádní trať plná skoků, hipů, wallridů a jibů, a na které se budou prohánět nejlepší freeskieři a pro letošek i freeskierky světa! A já mám velkou radost, že česká stopa z let minulých se obtiskne i letos! Na účast Pepého Kalenského nebo Dana Hanky totiž navažé Štěpán Hudeček, který je už na místě a my mu všichni budeme držet palce!
Zásadní novinka pro letošní rok? Devátý ročník se může pochlubit zbrusu novou čtyři sta metrů dlouhou tratí, kterou si zase na paškál vzali šikulové z party Schneestern. Větší frajery nepohledáš. Riders se tak budou moci nově vyřádit na překážkách jako Kia Quaterpipe, Oakley Wallride či Voelkl Hip! Diváci se navíc dočkají hned dvoudenního nářezu. Kromě hlavního závodu, který se jede v pátek, totiž ve čtvrtek dostaneme menší předkrm. Na big airu a wallridu se bude čtvrteční podvečer drtit best trick! Jak zítřejší hlavní program tak zejména pak velké páteční finále navíc budete moci sledovat živě! My budeme držet Spídymu pěsti v kvaldě, ať se probojuje do následný finálový bitvy. Ale nebude to určitě žádnej čajový dýchánek. Když jsem se ho dnes ptal na trať, tak odvětil prosté: "Trochu bobky, no..." Každopádně pokud jste nedaleko Gasteinu, určitě dovlajte fandit. Atmosféra je tady vždycky elektrizující. Z to dám obě ruce do ohně. Navíc vstup je zadara. Bys chtěl víc?! My ostatní si aspoň naladíme pěkně doma v teplíčku přenos.

RBP se dočká nové trati

Pozvaní jezdci: 

Nick Goepper (USA), Matěj Švancer (AUT), Jesper Tjäder (SWE), Anastasia Tatalina (RUS), Hunter Henderson (USA), Max Moffatt (CAN), Kirsty Muir (GBR), Simo Peltola (FIN), Štěpán Hudeček (CZE), Lukas Muellauer (AUT), Lara Wolf (AUT), Finn Bilous (NZL), Ryan Stevenson (USA), Andri Ragettli (SUI), Kim Gubser (SUI), Thibault Magnin (ESP), Ralph Welponer (ITA), Daniel Bacher (AUT), Elias Syrjä (FIN), Leo Landroe (NOR), Chris McCormick (GBR), Sarah Hoefflin (SUI), Joona Kangas (FIN), Mikkel B. Kaupang (NOR), Kaditane Gomis (FRA)

Denní rozpis:

Čtvrtek 9.2. 2023:

15:30 - 18:00 tréning
18:30 - 20:00 Best Trick Session na Big Airu a Oakley Wallridu - živě na Red Bull Austria TikToku
20:30 vyhlášení Best Tricku
21:00 afterpárty

Pátek 10.2. 2023:

12:30 - 13:30 tréning
14:00 - 16:00 kvalifikace
18:00 - 21:00 Finále RBP - živě od 19:00 na Red Bull TV nebo Red Bull Snow Youtubu
21:00 afterpárty

ročník 2019 (foto Samo Vidic / Red Bull Content Pool)

Web Red Bull PlayStreets najdeš zde.

návštěvu doporučuje

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...