Štěpán Hudeček smolně nepostoupil do finále big airu na Evropáku v Corvatschi

Poslední kapitolou letošního FIS Evropskýho poháru byl big air v Corvatschi a Spídy doslova šahal po finále...

Zatímco Světový pohár se už někde válí na dovolený, tak jeho menší brácha Evropák ještě pořád neulehnul k letnímu spánku. Tento víkend totiž patří poslednímu finálovýmu závodu ve švýcarském resortu Corvatsch. Na slopestylu jsme si smlsli před víkendem a dny pracovního klidu pak měly patřit big airu. Finálová bitva sice podle kalendáře byla psaná na neděli, ale komplet se odjela včera. Důvody nám můžou být jedno stejně jako spotřeba podzemnice olejné v Etiopii. Berme to prostě jako fakt. Každopádně na startovním roštu se opět sešla dlouhatánská řádka jezdců. Mezi šedesáti čtyřmi borci, pak zářily dvě české hvězdičky. Štěpán Hudeček a Vojta Břeský a na jejich výkony jsme byli samozřejmě zvědaví nejvíce...

big air v Corvatschi (foto Ruedi Flueck)

Stejně jako ve slopestylu i v big airu se brána finále otevřela pouze a jen nejlepší osmnáctce. Hodně drsný síto. Jelo se celkem na tři heaty, kde vždy postupovala nejlepší šestka. Obrovská smůla se pak nalepila na Štěpána Hudečka. Ten totiž odjel svůj zbrusu nový trik dub cork 1620 a od rozhodčích mu přilítlo skóre 89.3 bodů! Jenže světe div se, na postup to nestačilo!! Skončil celkově na devatenáctém místě tedy první pod čarou. Aby toho peška nebylo málo, tak kdyby startoval v heatu číslo jedna nebo dva, tak ho finále bezpečně nemine. Bohužel los byl neúprosný a Spídy si to sežral i s navijákem. Chybělo mu titěrných 0.4 bodu! Nebyl v tom ale sám, protože podobně dopadla i část dalších borců, která měla ve své skupině smůlu, ale v jiné by bez debat šla dál. Nesmíme pak samozřejmě zapomenout ani na Vojtu Břeskýho, který ve výsledkový listině figuruje přesně na konci čtvrté desítky.

Ital Ralp Welponer (foto Ruedi Flueck)

Rakouskou formu potvrdila opět dvojka Sam Baumgartner a Lukas Müllauer. Triumf tentokrát může slavit prvně jmenovaný. Jejich nadvládu aspoň malinko narušila domácí mladá raketa Nils Rhyner, který se v součtu dvou lepších ze tří finálových triků prodral na stříbro. Po včerejší výhře ve slopestylu se tentokrát Lukas musel v uvozovkách spokojit pouze s bronzovou plackou. Do vedoucí pětky se pak ještě vměstnal nejlepší z Amíků Konnor Ralph a sympatickej Talián Ralph Welponer.

Výsledky finále big airu mužů:

1. Sam Baumgartner (AUT)
2. Nils Rhyner (SUI)
3. Lukas Müllauer (AUT)
4. Konnor Ralph (USA)
5. Ralph Welponer (ITA)
6. Miro Tabanelli (ITA)
7. Hannes Rudigier (AUT)
8. Alexis Ghisleni (FRA)
9. Leonardo Donaggio (ITA)
10. Thierry Wili (FRA)
11. Justin Taylor-Tipton (GBR)
12. Ben Barclay (NZL)
13. Richard Thomas (USA)
14. Thomas Greenway (GBR)
15. James Kanzler (USA)
16. Rene Monteleone (ITA)
17. Joel Liimatainen (FIN)
18. Nathan Thebaud (FRA)

Kompletní výsledky zde.

vítězové big airu (foto Ruedi Flueck)

Startovka něžného pohlaví se pak ještě oproti první disciplíně malinko smrskla. Na big air nastoupila osmička odvážných, a to znamenalo, že nutnost kvalifikace se blížila nule. Do finálka totiž poskočily všechny baby. Rybník opět všem vypálila rakouská černovláska Lara Wolf, která tak v Corvatschi vybojovala svoje druhý zlato. Rakousko tak očividně zařadilo pátej rychlostní stupeň. Stříbro pro tentokrát spadlo do klína Lou Barin z Francie a včerejší nepovedený představení ve slopestylu napravila Ukrajinka Kateryna Kotsar. Bronz jí určitě mile potěšil.

Výsledky finále big airu žen:

1. Lara Wolf (AUT)
2. Lou Barin (FRA)
3. Kateryna Kotsar (UKR)
4. Elisa Maria Nakab (ITA)
5. Jade Michaud (FRA)
6. Elsa Sjostedt (SUI)
7. Anouk Andraska (SUI)
8. Victoire Tillier (FRA)

Kompletní výsledky zde.

nejlepší holky v posledním Evropáku sezóny (foto Ruedi Flueck)

Dvojka Sam Baumgartner a jeho rakouská krajanka Lara Wolf pak vévodí celkovýmu pořadí FIS Evropského poháru a připisují si tak letošní celkové kralování ve společném hodnocení big airu a slopestylu. Stříbra si rozebral Lukas Müllauer a italská gazela Elisa Maria Nakab a konečně celkový bronz sezobala Francouzka Lou Barin a mladej Švýcar Nils Rhyner. Gratulace... Kompletní výsledky Evropáku si ak můžeš prolustrovat zde.

vypustil do světa

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...