Štěpán Hudeček veze ze Světovýho poháru v Copper Mountain fantastický 13. místo

Velká paráda! Štepán Hudeček na FIS Světovém poháru v big airu v Copperu vybojoval parádní 13. místo...

FIS Světový pohár dneska rozehrál svojí poslední partii roku 2022. A v americkém Copper Mountain bude hodně živo. V programu totiž najdeme nejen big air ale taky úvodní klání sezóny v rampě. Ta z pohledu českého fanouška nesrší takovou atraktivitou, a tak veškerý smyslový vjemy jsme vrhli právě na big air. Jak by taky ne, když dalekou cestu za oceán absolvoval Štěpán Hudeček. Ten nechyběl ani na prvních dvou zastávkách Světovýho poháru, kde se ale výsledkově zatím úplně neurodilo. Ani v Kalifornii ho ale nečekal žádný čajový dýchánek. Více jak padesát elitních borců bojovalo ve dvou heatech a nicotných deset finálových míst. Postupový klíč tvrdej jak srážka s nosorožcem, leč pro všechny stejný.  

Spýdy a Pepé v Copperu (foto Czech Ski & Snowboard)

Tentokrát to ale klaplo! Na českýho reprezentanta se totiž usmálo štěstí a společně s kaučem Pepkem Kalenským konečně sklízí plody svojí práce! Spýdymu totiž parádně vyšlo první kolo, kdy odjel svůj double cork 1800 blunt a od rozhodčích si vysloužil pochvalu v podobě 84.50 bodů. Po prvním kole tak dokonce figuroval na postupovým pátým fleku! V druhým kole už svoje bodové skóre nedokázal rozmnožit, ale činili se jeho favorizovaní soupeři. Spýdyho nakonec přeskočil Jesper Tjader a taky Matěj Švancer, který si ale na finálovou účast musí taky zajít chuť. Na každej pád Štěpán veze domů v konečným hodnocení  vynikající 13. místo, což je jeho životní maximum v rámci World Cupu! Za mě veliká pochvala a gratulace. Je konečně vidět, že se opravdu dá měřit i s těmi největšími hvězdami, což je velkej příslib do dalších závodů! Kvalifikaci pak nejlépe zvládl možná trochu překvapivě Tim Sivignon z Francie a Švéd Oliwer Magnusson. Kvalifikační triky pak mají ještě před sebou ještě dámy. Finále se pak odjede v pátek v 18:00 a živě ho budete moci sledovat na ČT Sport.

Birk Ruud (foto FIS)

Postupující do finále FIS Světovéh poháru v Copperu v big airu:

Heat 1:

1, Tim Sivignon (FRA)
2. Birk Ruud (NOR)
3. Sebastian Schjerve (NOR)
4. Mac Forehand (USA)
5. Lukas Muellauer (AUT)

Heat 2:

1. Oliwer Magnusson (SWE)
2. Jesper Tjader (SWE)
3. Troy Podmilsak (USA)
4. Hunter Henderson (USA)
5. Alex Hall (USA)
....
7. Štěpán Hudeček (CZE)

Kompletní výsledky: Heat 1, Heat 2

Mac Forhand (foto FIS)

velká gratulace od

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Bábovky ze Surface Skis pojezdily na Mt. Seymouru

Dívčí gang ze Surface Skis se sešel v Mt. Seymour Parks...

Nebezpečné sněhové podmínky zhatily finále Freeride World Tour 2023

Velké rozuzlení letošní Freeride World Tour ve Verbieru dopadlo nakonec neslavně...

Prokletá Czech Freeski Tour 2023 nakonec zakončí letošní pouť na Klínovci

O víkendu jsme měli zakončit Czech Freeski Tour na Červenohorském sedle , jenže všechno je jinak! Termín zůstává, ale stěhujeme se na Klínovec...