Štěpán Hudeček zítra vlítne do letošního FIS Světovýho poháru

Letní pohoda skončila a začíná letošní závodní sezóna prvním Svěťákem ve švýcarském Churu...

Náročná letní příprava končí! Je nejvyšší čas zúročit každodenní dril a tréning. Letošní veledůležitá sezóna FIS Světového poháru odstartuje právě zítra, a jak se říká příjde tvrdý na tvrdý! Začíná totiž souboj o olympijskou účast pod pěti kruhy! Právě příští rok v únoru se freeskieři potřetí v historii představí na nejsladovanější sportovní akci roku. Nejprve ale musí udělat malý krok nebo spíše velkej skok a to doslova. Musí splnit kvalifikační limity a pak konečně otevřít stavidla radosti. Nechme ale dost plků, sezóna 2021/22 do toho vlítne na plný obrátky už tento pátek! Švýcarské malebné městečko Chur hostí první big airový závod sezóny - premiérový ročník Big Air Festivalu a my jsme tuze rádi, že u toho nebudu chybět české vlajky!
první závod sezóny už zíta (foto FIS)

V hlavním městě kantonu Graubünden se totiž právě nachází Štěpán Hudeček se svým kaučem Pepém Kalenským a už netrpělivě vyhlíží zítřejší kvaldu. Aby to hned z voleje nešlo tak jednoduše, tak už dneska zaúřadovalo počasí a hodilo první klacky pod nohy. Vítr se jaksi urval z řetězu a organizáři se proto rozhodli dnešní tréning stornovat a radši vymazlit celý skok na zítřejší kontest. Doufejme, že to bude jediná brzda během nasledujícího víkendu. Na každej pád Spýdy se zítra pokusí mezi padesáti čtyřmi hladovými riders vykřesat jedo z deseti postupových míst do večerního finále .Lehčí by snad bylo uvařit svíčkovou z krému na boty, ale nikdy neříkej nikdy (jinak ideální dárek ke Spýdyho včerejším osmnáctinám). V heatu číslo dva mu pak jedním ze soupeřů bude Slovák Mišo Oravec a také Matěj Švancer, kterej ale už sbírá body v rakouském trikotu. I dámská startovka je nabušená jak požíračí pilulí z tvýho lokálního fitka. Téměř třicítka freeskierek bude usilovat o osm finálových míst.

Starlist: Heat 1, Heat 2, Bábovky

jeden z tréningových letů (foto FIS)

Kvalifikační boje by měli propuknout v půl desété ráno. Velké finále pak vyhlížíme přesně v 18:00 a live stream bychom měli najít na oficiálních stránkách samotnýho Big Air Festivalu. Pokud tak zítra v podvečer náhodou nemáte do čeho píchnout, tak to berte jako malý tip.

palce drží

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Spýdyho nášup z Cardrony a Prime Park Sessions

Štěpán Hudeček a jeho nenovější video bomba právě dopadla na net!

Lyžování a surfing v ochutnávce z filmu "Anywhere From Here" od MSP

Dáme si full segment z letošního filmu od Matchstick Productions, kde se spojí freeskiing a surfing...

Šťavnatá rozlučka! Strictly crew dává sbohem filmem "Delete"

Parta Strictly vydala skvělý full movie "Delete"! Bohužel kluci tím definitivně uzavírají svojí krátkou filmografii...