Štěpán Hudeček zkusil štěstí na Evropském poháru v Laaxu

Pojďme se juknout na Evropák v Laaxu, kde startoval náš Štěpán Hudeček...

FIS Evropský pohár zatím  pro nás probíhající sezónu vyšuměl lehce do ztracena. Ono se ani není čemu divit. V rámci letošní zimy už sice najdeme pět zásahů v závodním terči, jenže marně bychom ve výsledkový listině hledali naši vlajku s modrým klínem. Česká jednička Štěpán Hudeček všechny síly zaměřil na Světový poháry a mistrovství světa a jednoduše nebylo kým mezeru zaplnit. Teď se ale Speedy rozhodl, že World Cup vymění právě za náročnou evropskou bitvu ve švýcarském Laaxu. Navíc slopestylové klání se honosilo titulem ECP tedy European Cup Premium. A pokud si někdo myslí, že tady zajet lukrativní výsledek je snadný jako uklohnit čínskou polivku, tak opak je pravdou. Na startu se sešlá pestrá paleta sedmdesáti čtyř ambiciózních lyžníků a všichni určitě měli zálusk na body zajišťující postup do vyšších pater.

Nathnan Pecqueur Col  (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

Na první pohled je tak celkem patrný, že kvalifikační podmínky by svojí drsností strčily do kapsy i chlapy ze speciálních jednotek SWAT. Z více jak sedmi desítek borců se jen top osmnáctka mohla zaobírat finálový problémy. Na riders si pak počíhala trať, kde jste našli dvě jibové platformy a tři skokové sekce. Bohužel sítem po dvou kvalifikačních runech neprolezl ani Speedy, který se skóre 66.00 nakonec zakotvil na 28. místě. Postupová radost mu nakonec utekla o čtyři bodíky, což rozhodně není propastný rozdíl. Tady je aspoň hezky vidět, že Evropáky jsou fakt maso a o postupu můžou rozhodnout titěrný detaily.

Niklas Oberrauch  (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

Jak už to bývá letos dobrým zvykem, tak na finále se pak jeden den navíc muselo čekat kvůli počasí, ale to už z míry asi nevyvede nikoho. Rozhodně ne domácího frajera Gian Andri Bolingera, který jako jediný dokázal atakovat magickou metu devadesáti bodů. Zajistila mu to jízda: k-fed na kaskádě, handplant cork 720 přes rainbow box a sérka skoků rightside dub cork 1260, switch dub 1260 a triple cork 1080. Stříbro pak zamířilo na sever do Norska. Ostřílenej matador Eirik Sæterøy vyšperkoval jízdu třemi doubly (dub 1260, switch dub 1260, dub 1440) a potvrdil svoje zkušenosti. Nejlepší kariérní výsledek v Evropáku si pak bronzem zajistil jednadvacetiltej Frantík Nathan Pecqueur Col. Do nejlepší pětky se pak ještě vměstnal Norák Tevje Skaug a celkem neznámej Ital Niklas Oberrauch.

vítěz Gian Andri Bolinger  (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

V neposlední řadě pak nesmíme zapomenout na něžné pohlaví. Holek se do finále prokopalo osm nejlepších, leč dvě dámy nakonec do finálových kol nenastoupily. Nejlepší trikový kombo nakonec vytasila Kim Dumont Zanella z Francie, která skoky osedlala switch biem 900, rightside corkem 720 a závěrečnou 900 tail. S náskokem téměř osmi bodů za sebou nechala mladičkou Italku Floru Tabanelli a její o dva roky starší krajanku Alessii Ambrosi. Evropský pohár ale ještě rozhodně nekončí. Na programu jsou celkem čtyři další závody, která nás nenechají vydechnout až do druhý půlky dubna.

nejlepší dáma Kim Dumont Zanella  (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

Highlights edit:

Výsledky slopestylu na FIS Evropském poháru v Laaxu:

Muži:

1. Gian Andri Bolinger (SUI)
2. Eirik Sæterøy (NOR)
3. Nathan Pecqueur Col (FRA)
4. Tevje Skaug (NOR)
5. Niklas Oberrauch (ITA)
6. Jeremy Boiston (FRA)
7. Bendik B. Rasmussen (NOR)
8. Martin Suwan (FRA)
9. Luke Harrold (NZL)
10. Nils Rhyner (SUI)

28. Štěpán Hudeček (CZE)

pánští vítězové (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

Ženy:

1. Kim Dumont Zanella (FRA)
2. Flora Tabanelli (ITA)
3. Alessia Ambrosi (ITA)
4. Ash Clayton (GBR)
5. Ingrid Gullhagen (NOR)
6. Maialen Oiartzabal (ESP)

Kompletní výsledky: muži, ženy

top dámy  (foto Swiss Ski / Ruedi Flück)

slova srovnal do latě

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Sitskier Trevor Kannison a Level 1 představují svůj opus "Full Circle"

Trevor Kannison ve spolupráci s Level 1 Productions mají na svědomí jeden z největších filmů letošního podzimu...

Letní stylovka v Zermattu s Valentinem Morelem

Trocha letního shredu s Valentinem Morelem v parku v Zermattu...

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...