Švédský Kläppen otevřel snowpark díky loňským zásobám sněhu

Ve švédském Kläppenu si syslili sníh z loňského roku a díku tady včera otevřel snowpark...

Říjnovou lyžovačkou nebo snad openingem snowparku už nikoho na lopatky nepoložíte. Stačí vyrazit třeba na rakouský Hintertux, který mimochodem svůj vyhlášený Betterpark otvírá právě dnes (dle fotek ale sněhový hody nečekejte) . Jenže Hintr leží na ledovci, tajtrdlíkujete tady ve více než 3000 metrech nad mořem, takže sněhová pokrývka tady otravuje celoročně. Ale co takovej snowpark v nadmořský vějšce jako je třeba můj rodnej Jablonec nad Nisou?! Já nevim jak u Vás, ale tady se dá pořád v klidu cajdat v kraťasech. Dneska se ale přesuneme do švédskýho Kläppenu, který je právě stejně vysoko jako severočeský město a včera tady otevřeli snowpark s bílou pokrývkou samozřejmě… Jak je to možný?
Nejde o žádný čáry, černou magii ani technický vymoženosti jako Snow Factory. Je to prostý jak recept na čínskou polivku z pytliku. Prostě si jednoduše udělali zásoby sněhu na konci loňské zimy. Pod plachtou tady zakonzervovali více jak 50 000 kubíků bílýho zlata, který v minulých týdnech využili ke stavbě snowparku. Vyrostl tady tak menší areál se čtrnácti překážkama, který od pondělí do středy slouží freeski a snb reprezentacím a podobný elitě a od čtvrtka do konce týdne se může vyřádit i lid prostý. Celý tenhle projekt pojede cca do půlky listopadu (na netu mají 12.11.). Navíc jak se moderně zdůrazňuje, je tady i ekologický prvek šetření sněhu, který se může následující roky dále rozvíjet a zefektivnit. Nicméně ale do týhle tématiky se pouštět rozhodně nehodlám. Každopádně super nápad a třeba inspirace pro další střediska.

Web Kläppenu najdeš zde.

❄❄❄

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Na čtvrtém ročníku Scandinavian Team Battlu nechyběla česká stopa

Už je to sice nějakej pátek, co Kodaň hostila letošní ročník Scandinavian Team Battlu 2024, ale určitě by byla velká chyba se o něm nezmínit...

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...