Swatch Freeride World Tour Røldal

Ani s únorovou zastávkou Swatch Freeride World Tour jsme na vás nezapomněli. Jak to všechno dopadlo v Norsku se dozvíte zde!

Poslední únorové dny letos již po čtvrté patřily Swatch Freeride World Tour. Po prvních třech zastávkách v Kanadě, Francii a Itálii se tentokrát nejlepší freerideři přesunuli na skandinávský poloostrov a to přesně do norského resortu Røldal. Tady je nečekalo nic jiného než další souboj se záludnými svahy! Kdo byl tedy tentokrát nejlepší?

Startovní listina byla tentokrát krapet drobnější. Na startu se sešla totiž dvacítka mužů a osmička žen. Z velkých jmen a favoritů však nikdo nechyběl, takže norské hory mohly stejně jako minulé zastávky sledovat šílené jízdy a nejrůznější dropy. Dva kandidáti na celkové vítězství zpoza oceánu Oakley White-​AllenDrew Tabke se tentokrát do nejlepší trojky nedosáhli. Drew se nakonec usídlil na pátém místě a Oakley se musel spokojit až s místem na konci první desítky. I přesto si v celkovém hodnocení udrželi třetí a druhé místo.

Třetí příčku si v Norsku svojí rychlou a přesnou jízdou pohlídal Sam Smoothy z Nového Zélandu, který si tak upevnil pozici lídra celého šampionátu. Letos se konečně zadařilo obhájci loňského celkové vítězství Francouzovi Aureliénu Ducrozovi. Ten konečně chytil pořádnou lajnu, navíc přidal v jízdě backflip a mohl tak slavit konečně podium. Druhé místo. Největší překvapení se ale zrodilo na nejvyšším stupínku. Tam se totiž vyšvihl domácí Dennis Risvoll, který startoval na divokou kartu a všem zvučnějším jménům předvedl jakže se má na to. Sice nepředvedl styl jako z encyklopedie, nicméně jeho dva backflipy asi porotu zaujmuly natolik, že si mohl připsat parádní vítězství. Pro něj největší úspěch určitě. 

V ženské kategorii se tentokrát příliš nevedlo vedoucí Američance Angel Collinson. Ta sice dojela až na osmém místě nicméně stále vede v celkovém bodování. Jízdu, která nakonec v ženském podání nejvíce rozhodčí zaujala byla od Švédky Christine Hargin. I další dvě nejvyšší místa tentokrát urvaly Evropanky a obě od našich sousedů z Rakouska. Druhý flek totiž vybojovala Lorraine Huber a bronz pak brala Eva Walkner. V celkovém pořadí pak za vedoucí Angel Collinson zatím číhá duo Jacklyn Passo, která v Norsku byla čtvrtá a Jess McMillan, který z Røldalu veze šesté místo.

Letošní Swatch Freeride World Tour se tak přehoupla do druhé poloviny. Máme za sebou zatím čtyři závody z celkových šesti. Další zastávka je pak naplánovaná již na následující víkend a pojede se hned v sousedním Rakousku. Místem činu bude totiž středisko Fieberbrunn.

Výsledky Swatch Freeride World Tour Røldal:

Muži:

1. Dennis Risvoll (NOR) – 8.00
2. Aurelién Ducroz (FRA) – 7.80
3. Sam Smoothy (NZL) – 7.67
4. Cato Laegreid (NOR) – 7.53
5. Drew Tabke (USA) – 7.00
6. Reine Barkered (SWE) – 6.93
7. Adrien Coirier (FRA) – 6.50
8. Torgrim Vole (NOR) – 6.43
9.-10. Oakley White-​Allen (USA) – 6.17
9.-10. Aasmund Thorsen (NOR) – 6.17
11. Neil Williman (NZL) – 5.97
12. Stefan Hausl (AUT) – 5.60

Ženy:

1. Christine Hargin (SWE) – 8.00
2. Lorraine Huber (AUT) – 7.60
3. Eva Walkner (AUT) – 7.03
4. Jaklyn Paaso (USA) – 6.80

Web Swatch Freeride World Tour ZDE

Jízdy nejlepších tří mužů a žen:

1. Dennis Risvoll:

2. Aurelién Ducroz:

3. Sam Smoothy:

1. Christine Hargin:

2. Lorraine Huber:

3. Eva Walkner:

Další zajímavé články

Jirka Volák i v šestatřiceti nakládá jak pán

Nesmrtelnej Jirka Volák alias Dědek a jeho letošní sezónní video, který nesmíš minout...

Devatenáctý Tupý Hrany pod taktovkou Mária Skály

Úterý, Tupý Hrany, a Mário Skála jako host. Víc vědět nepotřebuješ...

Šimba zve na letní Snowpanic Freeski Camps 2021

Šimon Bartík ani letos na Vás nezapomněl se Summer Freeski Campy. Tady je veškeré info...