Tečku za Czech Freeski Tour 2022 jsme udělali ve Vítkovicích

Konečně tady máme poohlédnutí za závěrečnou zastávkou letošní Czech Freeski Tour 2022...

Stačí se podívat z okna a je jasný, že jaro už má všude roztahaný svoje krámy. Flora pučí, fauna se páruje. A sněhová pokrývka mizí jak margarín z regálů při akci jeden plus jeden zdarma. Není tak příliš velkým překvapením, že svojí poslední letošní kapitolu také napsal český pohár alias Czech Freeski Tour 2022. Ten letos díky bohu proběhl bez větších zakopnutí. Společně jsme tak museli vydržet celkem čtyři zastávky. Letní na Jumparku Matylda a následně zimní pohodičky v Deštném, Vítkovicích a zase Vítkovicích. Ano, původně sladkou tečku za letošním ročníkem měly udělat Krušný hory, jenže prostě a jednoduše středisku vadila kolize s jedním z našich partnerů, a jak se říká přes to nejel vlak. My jsme tak za vděk vzali pomocnou ruku, kterou nám podal oblíbený resort v Krkonoších a druhý březnový víkend jsme tady rozdali nejen poslední body, ale zejména taky konečný tituly za rok 2022!

Vojta Ševeček

Už od ranních hodin s námi celou sobotu drželo basu počasí. Blankytná obloha a příjemný teploty jen vyšperkovaly závěrečný závodní den sezóny. Kategorie dětí, juniorů, mužů a v neposlední řadě žen se tak do startu závodu celkem příjemně nasytily. Od poslední zastávky, která fungovala taky jako MČR, navíc místní šejpři z Freestyle Area taky lehce upgrejdovali hlavní lajnu, do které přibyly i menší bedýnky, takže i nejmenší prckové a méně zdatní riders nemuseli celkem zbytečně zajíždět do easy lajny. Díky tomu se taky nemusel komplet zavírat snowpark, na což občas samozřejmě pár jedinců prská takovým stylem, že vás zflušou víc než k smrti vyděšený stádo lam či alpak...
Stejně jako všechny předešlý zastávky i tady jsme nejprve museli rozmotat kvalifikační motouz. Z něj se do odpoledního finále vždycky zauzlovali čtyři nejlepší, pouze v početné kategorii klučinů do patnácti let se do závěrečný bitvy vymotalo hned šest mladých freeskierů. Mezi něžným pohlavím pak došlo na sestrovražedný souboj mezi Magdalenou a mladší Adélkou Krčálovic. Nakonec se díky titěrnému půl bodu radovala starší ze sesterského dua. Třetí flek pak do Mostu veze Terka Nečasová. Všechny tři mladé dámy poctivě nechyběly ani na jedné zastávce CFT 2022, což taky nakonec jasně rozhodlo, že kralovaly i celkovému pořadí, které s 200 body ovládla Magdalena před Terkou a Adélou.

vítězka Magdalena Krčálová

Nejvděčnější kategorii dětí nebo chcete-li kluků do patnácti let letos bez debat dominuje Péťa Muller. Ten zatím pokaždý opanoval stupně vítězů, a kdyby šlo vsadit, tak na něj slušněj balík chechtáků hodím i v Krkonoších. A nemýlil bych se! Kvůli zranění mu chybělo pár soupeřů jako Kuba Koula nebo Eliasz a Damian Kiszkovi. Tady z rukávu tasil jízdu 270 do speedu, 270 z rovný plynovky a na skocích všechno přišpendlil switch 900 a corkem 720 a mohl slavit další výhru a hlavně i celkové prvenství, když jeho účet disponoval nedostižným počtem 230 bodů. Druhej flek jak v závodě tak celkově opanoval Lukáš Peterka, kterej na kickerech sázel rightside 360 a cork 720. A aby se to moc nepletlo, tak třetí flek jak ve Vítkách tak ve finálním resultu bere taky jeden stejný cápek jménem Matěj Pecháč. V závodě se pak do nejlepší pětky ještě vměstnal bramborový Matěj Titz a čahoun Kuba Drnek.
Mezi juniorskou chátrou potvrdil svojí dobrou formu posledních týdnů Mára Krčál. Ten si po výhře na MČR smlsnul na všech soupeřích i tentokrát a jasně tak podtrhnul svoji nadvládu v letošním ročníků. Na jeho konečných 215 bodů navíc soupeři čučeli s lehce otevřenými ústy, až jim z toho možná vyskočila z pantu. Letošní sezóna byla prostě jeho. Stejně jako dopadl zbytek podia, tak na chlup stejné výsledky vykrystalizovaly i v konečném pořadí. Stříbrným juniorem se tak pro letošek stal Adam Zavadil a bronz si na hruď zavěsil Joachim Kiszka. Kluky mimochodem v posledním závodě sezóny dělil pouhý půlbodík, takže si šlapali na paty takovým způsobem, že si skoro navzájem vyzuli lyžáky...

Největší mela o celkový triumf se strhla mezi chlapáky. Radek Palkoska za jízdu fs switchup pretzel 270 out, switch on fs 450 out, 900 reverse mute a switch 720 vrátil Honzovi Ferbrovi minulou porážku. Toho za dvě switch 720 muselo uchlácholit jen stříbro a přišla na řadu tvrdá matematika, při který by se zapotil i Stephen Hawking s tunou deodorantu. Jak Radek tak Honza měli totiž v celkovým součtu shodnej počet bodů - 180 přesně. Dle oficiálních stanov v této situaci rozhoduje pořadí posledního závodů, což hrálo ve prospěch Radka Palkosky. Králem třetích míst se pak jednoznačně stal Vojta Ševeček. Tady mu zdárně sekundoval Tom Kroczek, kterej měl sice lepší railovou část, jenže Vojta víc zaválel na kickerech, což rozhodlo. Třetí flek mu pak nepřekvapivě patří i v konečném součtu celé sezóny.

Radek Palkoska

Na závěr samozřejmě patří velkej dík všem, kteří se na letošním ročníku Czech Freeski Tour 2022 podíleli od naší starý dobrý organizační crew až po sponzory a partnery. A pak zejména posíláme velkou pochvalu všem lyžníkům a závodníkům, kteří mají pořád chuť tu a tam si poměřit na svahu svoje síly. Za rok doufejme se opět společně sejdeme. Už teď plánujeme snad i nové destinace, ale radši nebudeme předbíhat. Víte, jak to chodí. Užijte letní radovánky a za rok se vidíme!

Czech Freeski Tour 2022 ve Vítkovicích:

Výsledky Czech Freeski Tour 2022 ve Vítkovicích:

Ženy:

1. Magdalena Krčálová
2. Adíla Krčálová
3. Terka Nečasová
4. Gábina Janoušková
5. Zuzka Nečasová

nejlepší holky

Děti:

1. Petr Muller
2. Lukáš Peterka
3. Matěj Pecháč
4. Matěj Titz
5. Kuba Drnek
6. Bruno Hřebíček
7. Oliver Zouhar
8. Oliver Mach
9. Vojta Soukup
10. Hubert Karas
11. Oliver Kolář
12. Tomáš Rucký

nejlepší prckové

Junioři:

1. Mára Krčál
2. Adam Zavadil
3. Joachim Kiszka
4. František Koldus

králové juniorů

Muži:

1. Radek Palkoska
2. Honza Ferbr
3. Vojta Ševeček
4. Tom Kroczek
5. Michal Klápště
6. Adam Kyzivát
7. Marek Vohánka

top muži

Konečné výsledky Czech Freeski Tour 2022:

Ženy:

1. Magdalena Krčálová - 200 b.
2. Terka Nečasová - 160 b.
3. Adéla Krčálová  140 b.
4. Terka Korábová - 100 b.
5. Gábina Janoušková - 61 b.

nejlepší holky v rámci Tour

Děti:

1. Petr Mulller - 230 b.
2. Lukáš Peterka - 165 b.
3. Matěj Pecháč - 108 b.
4. Eliasz Kiszka - 100 b.
5. Kuba Drnek - 100 b.

nejúspěšnější potěr roku 2022

Junioři:

1. Mára Krčál - 215 b.
2. Adam Zavadil - 140 b.
3. Joachim Kiszka - 130 b.
4. Jirka Lafek - 80 b.
5. František Koldus - 65 b.

Adam, Mára a Joachim

Muži:

1. Radek Palkoska - 180 b.
2. Honza Ferbr - 180 b.
3. Voja Ševeček - 120 b.
4. Vojta Břeský - 75 b.
5. Honza Ježek - 70 b.

ostřílená trojka

tak zas za rok bando!

Tour jen tak tak přežil

Maty Vránek
Další články autora

foto bůh

Daniel "Cablo" Vrzal
Další články autora

video král

Petr Suchý
Další články autora

Další zajímavé články

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...

Krapet jarního prášení s Valentinem Rainerem

Valentin Rainer a jeho jarní ježdění na oblíbeným Kitzsteinhornu...