Téra Korábová jako první česká freeskierka ochutnala prestižní X Games

Česká republika a X Games? Ano, Téra Koránová se stala prvním českým freeskierem, kterej dostal pozvánku na nejočekávanější akci roku!

O uplynulém víkendu se skalní fanoušek freeskiingu zrovna dvakrát do růžova nevyspinkal. Od pátka až do noci z neděle na pondělí do nás bušily letošní X Games 2024! Když chtěl bejt člověk fakt poctivej, tak si musel budíka nastavit na nelidskej čas, kdy i ranní ptáče mezi kohoutama ještě spokojeně odfrkovalo do peřin. Probdělý noci ale stály za to! Coloradský Aspen se opět stal svědkem hromady exkluzivních momentů a výkonů. Stačí zmínit skvělej novej formát big airu, nebezpečně dramatickej slopestyle nebo třeba vypíchnout letošní královnu a dvakrát zlatou Francouzsku Tess Ledeux. Prostě paráda! Pro nás Čechy se ale letošní ročník zapsal do historie zlatým písmem. Svojí premiéru si totiž odbyl ženský knuckle huck, díky němuž se na prestižní klání podívalo taky několik nových tváří. A jednou z nich se stala liberecká lyžařka Téra Korábová, který chytila příležitost za pačesy, a zase tu naši malou zemičku na freeski mapě pěkně zviditelnila!

nosebutterující Rell Harwood (foto: ©Joshua Duplechian/X Games)

Spojení českýho freeskiera a prestižních X Games totiž v minulých letech mělo k sobě blízko asi jako hlíva ústřičná a štěpení jádra plutonia. Všechno změnila až členka Surface Skis týmu, která obdržela jednu z osmi pozvánek na novou dámskou disciplínu! Holky na svoji velkou premiéru vlítly v sobotu večer a čekal je prostinký úkol. Během dvacetiminutovýho jamu musely ze sebe vychrlit dostatečnej počet triků, aby si na svojí stranu získaly neúprosné porotce. Nic, co bychom neznali z mužský verze. Rozhodoval tedy celkovej dojem. Téra se toho rozhodně nezalekla a v prvních kolech na sebe upozornila perfektním nosebutterem 540 a hodně fešným handragem 360! Stopku za lepším než celkovým pátým flekem jí ale vystavily dva neodjetý underflipy. Velká škoda, protože vytoužená placka rozhodně poletovala vzduchem! Není ale určitě nad čím truchlit. K velkýmu úspěchu chyběl ždibíček!

handrag od Olivie Asselin (foto: ©Joshua Duplechian/X Games)

V nejzářnějším světle se nakonec ukázala kanadská štylařka Olivia Asselin, která přilila do ohně macatej handrag 540 nebo stylem překypující flatspin 540 japan. Svoje vystoupení zakončila zerem a poprví v historii si mohla na krk pověsit cenný zlato z X Games! Činila se taky domácí Rell Harwood, kterou nollie 720 nebo switch 540 japan vynesly až na stříbrnej podnos. O poslední placku se pak přetahovala zkušená Sarah Hoefflin a finská šelma Anni Kärävä. Seveřanka mně osobně padla do oko více, nicméně rozhodčí posadili na bronzovou sesli Švýcarku. Ostrouhala i známá Němka Lisa Zimmermann, která se blejsknula hlavně svým misty flipem, ale na nejvyšší příčky to nestačilo. Jinak ale holkám pochvala za super závod. Divčí knuckle huck se určitě jeví jako další bezva volba a opět příjemně oživil letošní sympózium nejlepších freeskierů v Aspenu. Za rok repete a doufejme, že opět s pořádnou českou stopou! 

Tři nejlepší dámy knuckle hucku:

Výsledky ženskýho kunckle hucku na X Games 2024:


 1. Olivia Asselin (CAN)
2. Rell Harwood (USA)
3. Sarah Hoefflin (SUI)
4. Anni Kärävä (FIN)
5. Tereza Korábová (CZE)
6. Lisa Zimmermann (GER)
7. Taylor Lundquist (USA)
8. Aliah Eichinger (GER)

Rell, Olivia a Sarah (foto: ©Trevor Brown, Jr./X Games)

Pokud si náhodou neivděl, tak si můžeš zpětně pustit kompelt celej závod:

Web X Games najdeš zde.

hlasitě fandil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Na čtvrtém ročníku Scandinavian Team Battlu nechyběla česká stopa

Už je to sice nějakej pátek, co Kodaň hostila letošní ročník Scandinavian Team Battlu 2024, ale určitě by byla velká chyba se o něm nezmínit...

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...