Terka Novotná se představila na Freeride Juinor World Championship 2022

Pojďme se podívat jak dopadl letošní Freeride Junior World Championship...

Poslední dva týdny to je vážně šrumec. Závodní akce se skoro přemnožily, že by to možná už chtělo poslat deratizátora. Aby toho náhodou nebylo málo, tak se tento týden taky uskutečnil největší juniorský event v prašanu a to Freeride Junior World Championship 2022 tedy prostou češtinou mistrovství světa mlaďáků. Po loňském covidovém ročníku ve švýcarském Verbieru se budoucí superstárs freeridingu vrátili do lokality Quellspitze v rakouském resortu Kappl. A letos určitě musel zpozornět i český fanoušek, protože pozvánku na tenhle prestižní podnik dostasla severočeská Terka Novotná, která poctivě objíždí závody Freeride Junior Tour.

FJWC v Kapplu (foto Freeride Junior Tour)

Nejen Terku ale i její soupeře přívitala modrou zmáčená obloha. Sněhové podmínky slovy automechanika sice neoplývaly kvalitou Rolls-Royce ale spíše oprejskaný fábie s upadlým vejfukem. Prašan prostě vypadá jinak. Nicméně s podmínkami se museli vypořáda všichni úplně stejně. Naše juniorka se pak ocitla ve společnosti šestnácti dívek. Převládaly vlajky USA, Švýcarska a Kanady či Norska. Naše želízko v ohni tak jako jediné zastupovala freeridového trpaslíka. V  nabitý konkurenci si nakonec vyjela třinácté místo. Důležité a cenné ale určitě budou zejména zkušenosti, které jsou k nezaplacení. Vítěznej pokřik si tady mohla zařvat sedmnáctiletá Američanka Jenna Meyers. Její podiové pronásledovatelky pak nesly jména Sonja Taudien a Alizée Grivel a obě dorazily ze Švýcarska.

Napěchovaná pánská sestava pak čítala více jak třicet klůků lačnící po co nejlepším výsledku. Ten nakonec spadl do klína sedmnáctiletému Martinu Benderovi ze Švýcarska. Ten ve svý jízdě předvedl kromě několika dropů taky dvě okázalý třišediny a po loňském stříbru mohl konečně slavit zlatý stupínek! Na bednu ho pak doprovodil Francouz Jean Tonnelier a Jack Kolesh reprezentující Kanadu. Uznání a pochvalu si ale určitě zaslouží všichni...

Kompletní výsledky: zde

letošní šampióni všech čtyřech kategorií (foto Freeride Junior Tour)

Sestřih vítězných jízd:

Freeride Junior Tour web najdeš zde.

lyrics

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Kuura Koivisto vytasí video "Dream"

Fin Kuura Koivisto se dočká svýho videoprojektu "Dream"...

Nicoud, Ladame a Scotto se podepíšou pod minimoviem "Nakama"

Prašanové minimovie "Nakama" se představuje v minutové ukázce...

Skvělý freeriding čekejte ve filmu "The Draconians" od Sama Favreta a Nikolaïe Schirmera

Dvojka Sam Favret a Nikolaï Schirmer spojí síly ve filmu z norských hor "The Draconians"...