Tři oblíbený celoroční permice pro sezónu 2020

Sezóna se kvapem blíží a to je nejvyšší čas pořídit si nějakou tu celoročku, ať pak máš během zimy klid. My dneska jukneme na tři oblíbený sezónní tikety pro rok 2020...

Co si budeme povídat… Freeskiing nepatří mezi zrovna levné radosti života. Čutálistovi stačí meruna a střelky (kopačky), skejťák si vystačí s vodrbanejma vanskama, deskou a popřípadě ledvinkou, když chce bejt trendy. My mimoděk drahý výbavy navíc musíte taky cálovat každej den ježdění, protože střediska si za provoz vleků účtují častokrát nekřesťanský peníze. Nepočítáme-li různý vykutálený fintičky, v kterých náš národ tradičně exceluje, tak můžete taky dosti ušetřit pořízením celoročních permic. Těch se nabízí nepřeberný množství od nabídek jednotlivých resortů až po tikety, který slučují více lokalit a tím i nabízejí barevnější paletu míst, kam v zimě vyrazit zajezdit. My Vás tady dneska nebudeme nějak sáhodlouze poučovat, ale podíváme se prostě na asi tři nejoblíbenější celoroční permice, který v našich končinách nebo v její blízkosti nejlíp využijete.

Czech Skipass

A protože jsme všichni Češi jak poleno, tak začneme v našich krajích. Tady největší pole působnosti určitě bere Czech Skipass. Ten se může pyšnit platností ve dvaceti střediscích v českých i moravských horách od Krušnejch po Krkonoše, Orlický až po Jeseníky a Beskydy. Kasá se nabídnout 200 kilometrů sjezdovek a možnosti vyvést se 38 lanovkami a 115 vleky. Nás určitě bude zajímat, že díky němu si užijeme kvalitní český snowparky jako Vítkovice, Pec pod Sněžkou, Deštné nebo třeba Klínovec či Bílá.   

Cena:

Dospělí: 11000,- (18-63 let)
Junioři: 9000,- (12-18 let)
Dítě: 8000,- (6-12 let)

Platnost: 1. listopadu 2019 – 30. dubna 2020

Střediska: Špindlerův Mlýn, Černá Hora – Pec, Malá Úpa, Dolní Dvůr, Herlíkovice-Bubákov, Vítkovice, Klínovec, Plešivec, Špičák na Šumavě, Lipno, Dolní Morava, Kouty, Deštné v Orlických horách, Kohútka, Monínec, Bílá

Web

Tyrolka

Český hory jsou sice fajn, ale Alpy jsou Alpy. Proč si taky vybrat Multiplu, když můžete mít Land Rover, že jo?! Proto není žádnej problém několikrát za zimu vyrazit k našim rakouským sousedům. Když pak budete mít jednu z několika celeroček, která se zde nabízí, tak vaše intenzita návštěv určitě rapidně stoupne. Každoročně mezi nejvyužívanější parmice patří Snow Card Tirol lidově známá jako Tyrolka. Už podle názvu je jasný, že spojuje lyžařské destinace v Tyrolsku. Dostanete se tak do více jak 90 resortů o celkový kapacitě více než 1100 vleků a 4000 kiláků sjezdovek. To už je pořádná darda.

Pro nás jako pro freeskiery je super, že se mezi nimi nachází ledovce jako Stubai, Kaunertal, Hintertux či Sölden, což znamená, že můžeme v místních snowparcích cruisovat už od startu szeóny v podzimních měsících až do horkých jarních dnů. Kromě nich pak ve výčtu taky najdete plno dalších zimních nejen freestylových rájů. Tohle je určitě investice, která stojí za několik utracených stovek Euro. 

Cena:

Dospělí: 825 EUR (ročník narození 2000 a starší)
Junioři: 659 EUR (ročník narození 2001-2003)
Děti: 413 EUR (ročník narození 2004-2013)

Platnost: 1. října 2019 – 15. května 2020

Vybraná střediska: Axmer Lizum, Mayrhofen, Hintertux, Stubai, Kaunertal, Sölden, Ischgl, Kitzbühel, Kühtai, Nordkette, Obergugl-Hochgurgl, Kappl, Pitztal další a další…

Web

Ski Amadé

Když mluvíme o rakouských horách, tak do třetice nesmíme zapomenout na oblíbenou oblast Ski Amadé rozkládající se v Saclbursku. Ta je u našich newschoolerů taky hodně v kurzu a není se čemu divit. Místní celoroční tiket nabízí svezení ve 25 střediscích, kde pro vás bude vymazleno 760 kilometrů sjezdovek, ke kterým vás vyveze 270 lanovek. Milovníci freestylu tady pak hlavně ocení populární Absolut Park ve Flachauwinklu, kterej patří k nejlepším místům pro pilování triků vůbec. Není tady však jediný a za zmínku stojí třeba i Planai nebo Hochkönig. Ski Amadé je prostě jistota, která nezklame.

Cena:

Dospělí: 632 EUR (ročník 1999 a starší)
Do 25 let: 549 EUR (ročník 1994-2000)
Mladiství: 447 EUR (ročník 2001-2003)
Děti: 247 EUR (ročník 2004-2013)
do prosince navíc pořídíte ještě za lepší cenu

Platnost: 12. Října 2019 – 3. Května 2020

Oblasti: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Höchkonig, Grossarlt

Web

Samozřejmě výčet multilokálních permic není konečný. Za zmínku taky určitě stojí třeba rakouské kousky jako:

Freizetticket Tirol
SuperSkiCard – Salzburg & Kitzbüheler Alpen
Topskipass – Kärnten & Osttirol
Alpin Card

Stačí si jen vybrat a užívat si zimu!

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jesper Tjäder si zase nechal postavit jeden prasáckej rail

Jesper Tjäder a jeho open loop rail, kterej si nechal vyrobit jako vůbec první freeskier ever...

Marcus Goguen odhalil pár svých záběrů z filmu "The Land of Giants" od MSP

Další ochutnávku z "The Land of Giants" od MSP má na svědomí Marcus Goguen...

Laax nás zve na třetí epizodu The Crap Attack 2024

Pravidelná dávka shredu z Laaxu se hlásí ve třetím díle The Crap Attack...