V Pekingu už stojí rampa na big air pro Olympiádu 2022

Už víme jak bude vypadat rampa pro premiérový big air na Olympiádě v roce 2022...

Číňané to rozhodně nejsou žádný troškaři. Jakmile něco tvořej a v nejlepším případě staví, tak to vždycky pojmou megalomansky. Do další zimní Olympiády, kterou jak všichni víme, bude hostit Peking, zbývá sice ještě nějakých dva a půl roku, ale už teď se můžeme pokochat rampou a můstkem, na kterým se objeví soutěž v big airu. Právě v čínské metropoli v roce 2022 se v této discplíně ke snowboardingu poprvé taky přidáme my freeskieři. A jak už asi správně tušíte nepůjde o závod někdo uprostře hor v lyžařském středisku, ale o drahocenné olympijské kovy se bude zápolit na luxusním městským skoku, jeho dostavba v oblastí Shougang právě finišuje.

Celá tahle potvora, která se může chlubit, že je prvním stýlým městským big airem, měří na délku celkově 164 metrů. Nejvyšší bod se pak nachází ve výšce 60 metrů a nejširší část je okótovaná rozměry 34 metrů. Celá rampa nebude pochopitelně muset čekat na odpanění až do roku 2022. Ostrej test totiž podstoupí už za měsíc a pár dnů. V půlce prosince se tady totiž uskuteční závod FIS Světovýho poháru. Nezbývá než se těšit a čínský architekty a dělníky pochválit. Pěkná práce...

Big air v Pekingu (foto China Xinhua News):

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Parádní edit "Alpine Stroll 2" natočený na FPV dron

Filmař Nicolas Gaillard a jeho droní video pecka...

Šimba tě zve na Snowpanic Freeski Camps 2020

Ani toto léto bychom neměli přijít o Snowpanic Freeski Camps se Šimbou a Máriem...

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!