V Rakousku (snad) otevřou první ski areály

Je tu doba pokoronavirová a lyžařský business se pomalu oklepává a snad přivítá první návštěvníky...

Taky vám chybí sníh a při pohledu třeba jen do mrazáku se samou nervozitou koušete do rtu a po tvářích vám tečou čůrky potu?! Není se čemu divit. Třeba my stáli naposledy na prkýnkách první týden v březnu. Pak dorazila slečna korona, rozlezla se tady jak nezvanej host a následky každej bohužel zná…  Karanténa a šlus, šmitec, konečná. Naštěstí se všemožný restrikce a opatření pomalu a jistě začínají uvolňovat a situaci doufejme máme pod kontrolou. Život se tak začíná opět probouzet i v rakouských alpských destinacích. Karanténní opatření se uvolňují a ke konci měsíce by se mohli otevřít i ubytovací kapacity a sportovní a volnočasový areály, kam přesně spadají námi milovaný lyžařský resorty.

Cestování přes hranice není sice zatím žádnej med a pohádka. Nevyhnete se PCR testu a při vstupu k rakouským sousedům musíte předložit atest o neinfikovanosti koronavirem a podobný lahůdky. Abychom řekli pravdu, nejlepší bude, když juknete na stránky Ministerstva zahraničních věcí zde, kde doufejme najdete veškerý potřebný info. Stejně se to mění každým dnem, takže jsme z toho budete akorát volšový jak Brenda a Brandon z Beverly Hills 90210…  Situace se ale snad s blížícím období dovolených bude obracet jedině k lepšímu. Teď už k samotný lyžování...

Stěžejním datem je pátek 29. květen, kdy se pro veřejnost otvírá hned trio léty prověřených ledovců. Začneme na  Kaunertale, protože ten ohlásil, že nebude chybět menší snowpark POP-UP-PARK, kde by se měli vyřádit všichni jibeři a v nabídce se objeví i nějaký ten skok. Mimochodem reprezentační borci tam už trénují v těchto dnech. V provozu bude trojlístek vleků Falginjochbahn, Nörderlift a Fernerlift. Bohužel jsme tady ale hodně limitování časem, protože se brány zaklapnou už 7. června, což nám dává jen nějaký týden a pár dnů k návštěvě (více zde). První lyžaře také přivítá další tyrolská stálice a to Hintertux. Ten zatím detailnější informace tají a měl by je poslat do éteru ke konci týdne. Každopádně jejich Betterpark by měl zůstat až do září mimo provoz. JInak nezbývá nic jin než sledovat sociální sítě a webovky, které nám novinky z Zillertalu doručí z první ruky (více zde).
Pozadu nezůstanou ani v Saclbursku, kde svoje stroje nakopne u nás propálený Kitzsteinhorn nedaleko městečka Kaprun. Ten s posledním květnovým pátkem nabídne milovníkům zimních sportů lanovku Gletscherjet 4 a přilehlý vlek Magnetköpf. Jezdit by se mělo šest dnů v týdny kromě středy. Zatím také nepočítejte, že byste se svezli novinkou 3K K-onnection a se snowparkech bychom také úplně nepočítali. Jarní lomeno letní sezónu bychom si tady měli užívat do 26. června (více zde).
Zapomenout pak nesmíme ani na korutanský ledovec Mölltal, který patří společnosti TMR, která provozuje třeba Špindlerův Mlýn nebo Ještěd. Tady by se první lyžaří měli objevit o týden později tedy 6. června. I zde zatím víc informací není odhaleno a další důležité pokyny a podmínky budou následovat (web zde). Konec koncům všechno vlastně bude záležet jak se ta potvora koronavirová bude v následujících dnech a týdnech nadále chovat. Všechno pak v rukou budou mít jednotlivé vlády se svými zákazy, povoleními a rozkazy… My jen doufáme, že snad nějaká případná druhá krize nás mine obloukem… Jinak nás asi všechny švihne…

A když nic jinýho tak u nás aspoň otevřou ty hospody...

Sesmolil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.

Alec Henderson nás přenese na letní Mt. Hood

Návštěva americkýho Mt. Hoodu nemůže v letních měsících chybět...

Aaron Durlester se poohlídne po finále SuperUnknown 21

Míříme opět do Mammothu a to tentokrát s Aaronem Durlester...