Ve Verbieru se do toho pustila letošní Freeride World Qualifier

Ve švýcarském Verbieru odpálili první letošní závody v rámci Freeride World Qualifier...

Zimní počasí na začátku novýho roku udělalo malinko průvan v některých závodních plánech. Vlastně spíš šlo o to, že chladný počasko jaksi zrovna nemělo formu a v některých destinacích jste se směle mohli naladit na jarní notu. Jak to ale tak vypadá, tak zima se už probírá z nedbalků. Hlavně ale ve švýcarském Verbieru díky  bohu nic nebránilo tomu, aby se zde druhý lednový víkend odpálil první event Freeride World Qualifir roku. Program v rámci akce Verbier Freeride Week by Dynastar rozhodně nakynul hezky. Na jezdce čekali hned tři boje o body do FWQ a dokonce se v kalendáři nacházel první ryze dámský závod. Pro nás byla stěžejní informace, že zde hrdě vlály české vlajky, a tak se na celý víkend v rychlosti vrátíme.

Všechno odšpuntoval již zmiňovaný babský kontest, který se mohl pyšnit dvojhvězdičkovým hodnocením. Do kantonu Valaias dorazilo hned pět desítek statečných freeskierek a snowboardistek. Švýcarské hory i přes sněhové rozmary hlásily kvalitní podmínky, a tak nic nebránilo dámám předvést to nejlepší ze svého umu. Mezi sedma dvaceti odvážnými lyžařkami se nakonec největší aplaus zasloužila jednadvacetiletá Lena Kohler z Německa, která nenašla přemožitelku. Stříbro a bronz zamířilo do Rakouska respektive do Švédska, když se o to zasloužila Anna-Lena Gurschler a Matilda Marcusson. V zemi helvétského kříže pak nechyběla naše stálice Monika Nováková, která se pro tentokrát musela spokojit se čtrnáctým flekem. Tereza De Wolfová pak opanovala dvacátý první místo.

Kompletní výsledky: 2** dámskýho závod zde.

FWQ ve Verbieru (foto FWQ)

Pak už došlo i pánské pokolení, protože všechny čekal tradiční jednohvězdičkový a druhý dvojhvězdičkový boj o první body sezóny. V méně dotovaném závodě se z výhry mezi téměr padesáti borci radoval domácí jinoch Dylan Lavenex. Ženám kralovala Rkousko reprezentující Claudia Rohrer. Z Češek se na startu mezi jedenácti slečnami předvedla pouze Terka, která zakotvila na šestém místě. 

FWQ ve Verbieru (foto FWQ)

Poslední akcí nabitýho týdne byl pak závěrečný dvojhvězdičkový závod. Tady se na startu objevily více jak čtyři desítky chlapáků a dvě desítky holek. Výborných sedm dní závodění zakončil druhou výhrou domácí mladík Dylan Lavenex, nás ale více tankovalo něžné pohlaví s dvojnásobným českým zastoupením. A pěkný sedmý místo si zapsala Monika Nováková, Terka De Wolfová pak brala dvanáctou pozici. Rozhodčím se pak nejvíce líbila mladičká Colleen Pernet hající lehce netradičně vlajku Irska. Druhý a třetí flek si pak odvezla opět Anna-Lena Gurschler a domácí hrdost zachraňovala bronzem Ludivine Bossel. Holky budeme pak poctivě sledovat i další závody a držíme palce!

Kompletní výsledky: 1* závod zde, 2** závod zde

FWQ ve Verbieru (foto FWQ)

text ztloukl

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jesper Tjäder si zase nechal postavit jeden prasáckej rail

Jesper Tjäder a jeho open loop rail, kterej si nechal vyrobit jako vůbec první freeskier ever...

Marcus Goguen odhalil pár svých záběrů z filmu "The Land of Giants" od MSP

Další ochutnávku z "The Land of Giants" od MSP má na svědomí Marcus Goguen...

Laax nás zve na třetí epizodu The Crap Attack 2024

Pravidelná dávka shredu z Laaxu se hlásí ve třetím díle The Crap Attack...