Vyrazte v létě k vodě a navnaďte se s naším přehledem water jumpů

Teploty začínají atakovat hranici, kdy je příjemné trávit čas spíše u vody, než kdekoliv jinde. Na snowboarding většina z vás nemá ani pomyšlení, protože už je dávno po sezóně. Pokud tedy zrovna nepatříte do sorty riderů, kteří využívají ledovců nebo krytých hal. Je tu ale ještě jedna možnost, a to využívat skoků do vody, které v naší zemi najdete hned čtyři. Ideální čas spojit snowboarding s horkým letním počasím. V tomto přehledu se podíváme, které water jumpy jsou ready na vaší návštěvu a váš trénink.

Skákání do vody má hned několik výhod. Natrénujete si triky, které by jste na sněhu nezkusili. Zároveň můžete trénink doplnit o trampolíny nebo jibbové překážky a ještě k tomu si užijete krásné dny u vody ve spojení se snowboardingem.
Má to i menší nevýhody. Tou první jsou určitě kartáče. Pád na ně bolí a vlastnosti jako sníh rozhodně nemají, s tím je potřeba počítat. Proto je nutné při ježdění na kartáčích brát v úvahu spoustu okolností, které vám to mohou znepříjemnit. Samotný skok s nějakým povedeným trikem je pak čistá radost. Další věcí na kterou je potřeba brát ohled, je dopad na hladinu vody. Ten může taky zabolet, to k tomu ale patří. Určitě je to více příjemná věc, než padnout na zledovatělou plotnu na dopadu. Dále můžete klidně říct, že v dnešní době treninkových areálů s dopadovým polštářem je metoda skoků do vody spíše zastaralá. No nic, nebudeme to dále natahovat, přesuneme se rovnou k místům.

BigAir jump Nový Hrozenkov

Toto parádní místo na východě naší země je už stálicí mezi water jumpama u nás. I když proběhly nemalé změny, tak v Hrozenkově stále stojí rampa, na které je možné si skočit. Sice velký skok vystřídali dva malé, ale na trénink malých věcí to bohatě postačí. Dále si můžete zaskákat na velkých trampolínách. Jedna trampolína je umístěna dokonce i na vodní hladině a tak si z ní můžete skočit rovnou do vody. Dále na místě můžete využít půjčovny paddleboardů nebo se můžete projet v parádní minirampě. Další skvělou letní zábavou, která na vás v Hrozenkově čeká, je povedená skluzavka. Jako bonus můžete využít nový skatepark v nedaleké Karolince. Myslíme si, že BigAir jump Nový Hrozenkov je ideálním místem pro strávení příjemných dní u vody a soc.sítě napovídají, že se do budoucna plánuje něco velkého.

Navštivte facebook nebo instagram tohoto místa, kde se dozvíte více informací!

Acrobatpark Štíty

Sportovní areál ve Štítech je taktéž klasikou českých waterjumpů. Pro trénink freestylu je to dokonalé místo. Najdete zde velké trampolíny nebo skoky, na kterých se už slušně proletíte. Dopad vám zde zpříjemní rozvíření vody v podobě bublin. Denní skočné je za 550 korun a půjčit si zde můžete veškeré vybavení od 120 korun. Když vás omrzí skákaní, tak si můžete zahrát třeba beachvolejbal nebo pinec. Pro více informací navštivte stránky www.acrobatpark.cz nebo sociální sítě!

Harakiri Water jump

I v Železné Rudě se stále skáče. Na místním skoku se můžete taky pěkně proletět. Do dálky až 15 metrů a do výšky někdy kolem 5 metrů. To už je slušný pro trénování větších věcí. Pro vaší pohodu najdete na místě spoustu jiné zábavy, od trampolíny, slacklajny až po indoboardy. Veškeré vybavení si můžete za pár kaček na místě zapůjčit a můžete vesele skákat. Pro více informací navštivte webovky www.harakirigang.cz a pro provoz skoku doporučujeme kontaktovat areál na soc. sítích nebo mailu.

Jumppark Matylda

Nový Jumppark najdete v Mostě na jezeře Matylda, kde parta okolo Romana Daleckého vybudovala zbrusu nový skok. Po provozní náročnosti Jumparku v Havraňi přišlo místo pro realizaci nového projektu. Ten se nedávno dokončil a letos už se skáče. Pro trénink skoků je na místě opravdu obrovská, 14 metrů vysoká rozjezdová rampa se skokem, na který se rozjíždíte 35 metrů. Tento skok je dostatečně veliký na trénování velkých a dvojtých rotací. Pokud si netroufnete na velký skok, můžete se rozeskákat na menším bráškovi. Doletové vzdálenosti se pohybují v rozmezí 6-18 metrů do dálky a 3-6 metrů do výšky. Na místě dále můžete využít jednu z nejlepších trampolín na světě nebo si půjčit paddleboardy. Denní skočné je za 400 korun a trampolína za 300. Ostatní vybavení si můžete půjčit za stovku.

Otevírací doba je od 1.6. – 1.7. 10:00 až 17:000 od středy do neděle. Během letních prázdnin se otevírací doba prodlužuje od pondělí do neděle od 8:00 do 18:00 a to je víc než parádní!

Tak co, kdo si jde skočit? Pokud do některých parků vyrazíte nezapomeňte označit @freerideczsnow! My vás pak rádi přesdílíme!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Podíváme se na zoubek Swatch Nines 2024

Swatch Nines 2024 nám zase dali nažrat pořádný porce freeskiingu! Tak se na ne pojďme podívat....

Justin Kennedy bortí streety ve svým season editu

Justin "Juice" Kennedy nás vezme na zaoceánský streety...

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...