Výsledky: Antoine Adelisse kraloval Soldiers 2020

Soldiers 2020 byly nezapomenutelný a my tu máme zatím v rychlosti výsledky...

Uf, tak z tohohle nám chvilku bude trvat, než se úplně vzpamatujeme! FIS Světový pohár v big airu poprvé zavítal do naší roztomilé republiky a bylo to jedním slovem VELKÝ! Čest hostit závěrečný finálový závod dostala největší tuzemská freeski akce Soldiers 2020, která poslední dny ochromila Deštné v Orlických horách. My jsme si samozřejmě takový svátek nemohli nechat ujít a ještě teď jsme z toho celý hin a tumpachový! Zlatým hřebem bylo sobotní finále, které se bez debat zapíše do análů jako jeden z nejkvalitnějších bigairových závodů historie. V neuvěřitelný konkurenci nakonec na pomyslný Olymp vystoupal symaptickej Frantík Antoine Adelisse se svýma dvěma perfektní triply. Druhej flek Birka Ruuda mu pak stačil k tomu, aby se stal letos celkovým vítězem a na sever Evropy si odvezl prestižní křišťálový glób pro krále disciplíny. Norskou formu pak třetím místem ztvrdil další šílenej triplař Ulrik Samnøy.

Naši reprezentanti se snažili seč jim lyže a hůlky stačili. Nejlepší pozici nakonec vyválčil Štěpán Hudeček, kterej doplachtil na celkovým 28. místě. Nejžhavější želízko v ohni Matěje Švancera během jeho kvalifikačních skoků zradil nejprve grab a v druhém kole mu lehce ustřelil switchovej odraz a skončil jen místečko za Spýdym. Nejlepší třicítku pak uzavřel další českej zabiják Vojta Břeský. Dámy nakonec po vzájemné konzultaci závod neabsolvovali, a tak se celkovou královnou sezóny stala Švýcarka Giulia Tanno. Až nám naše mozková aktivita opět vystoupá na normální hodnoty, tak hned přispěcháme s pořádným reportem. Teď si ale ještě musíme chvilku dáchnout. Díky všem, kteří byli součástí týhle nezapomenutelný taškařice…

Vítěz Antoine Adelisse a jeho triply:

Druhej flek Birka Ruuda:

Ulrik Samnøy bral bronz:

Výsledky Soldiers 2020 – finále FIS Světového poháru v big airu:

1. Antoine Adelisse (FRA)
2. Birk Ruud (NOR)
3. Ulrik Samnøy (NOR)
4. Elias Syrjä (FIN)
5. Andri Ragettli (SUI)
6. Alex Hall (USA)
7. Fabian Bösch (SUI)
8. Oscar Wester (SWE)
9. Thibault Magnin (ESP)
10. Jesper Tjäder (SWE)
11. Hannes Rudigier (AUT)
12. Lukas Müllauer (AUT)
…………………….
28. Štěpán Hudeček (CZE)
29. Matěj Švancer (CZE)
30. Vojta Břeský (CZE)
35. Radek Palkoska (CZE)
36. Honza Ferbr (CZE)
42. Vojta Ševeček (CZE)

Kompletní výsledky: zde

Birk, Antoine a Ulrik (foto FIS)

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Připlula třetí epizoda Cut Loose s Konnorem Ralphem

Třetí pokračování Cut Loose od Konnora Ralpha nás zavede do letního Woodward Copperu...

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.

Alec Henderson nás přenese na letní Mt. Hood

Návštěva americkýho Mt. Hoodu nemůže v letních měsících chybět...